WPIP buduje dla Grupy MJG magazyn z chłodnią

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Firma WPIP rozpoczęła w Wielkopolsce budowę hali magazynowej do przechowywania produktów spożywczych z chłodnią oraz budynku socjalno-biurowego. Inwestorem jest spółka Index Food & Wine, należąca do Grupy MJG. Powierzchnia kompleksu to 3,5 tys. m kw.
Inwestycja zlokalizowana w Tarnowie Podgórnym (powiat poznański) tuż przy drodze krajowej nr 92 wystartowała we wrześniu. Jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Cały projekt na zlecenie spółki Index Food & Wine, należącej do Grupy MJG, wykonuje WPIP. W ramach inwestycji powstaje jednokondygnacyjny magazyn do przechowywania produktów spożywczych z chłodnią (m.in. serów, win oraz słodyczy) oraz budynek socjalno-biurowy. Całość będzie ogrzewana pompami ciepła, dach został przystosowany do montażu instalacji fotowoltaicznej. Całkowita powierzchnia kompleksu, którzy w przyszłości może ulec rozbudowie, wynosi 3,5 tys. m kw. Do zadań WPIP należy ponadto m.in. realizacja miejsc parkingowych, doków czy budowa zbiornika przeciwpożarowego.
– Realizacja kontraktu dla tak renomowanego inwestora, jakim jest Grupa MJG to dla nas powód do dumy i satysfakcji, ale także potwierdzenie silnej pozycji WPIP jako generalnego wykonawcy i projektanta tworzącego nowoczesne oraz przyjazne dla środowiska obiekty magazynowe – mówi Dariusz Stasik, prezes zarządu WPIP. – Na przykładzie tej inwestycji widać również wyraźnie, że Wielkopolska niezmiennie jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków w kontekście tego typu nieruchomości.
– Budowa nowego centrum logistycznego to kolejny etap rozwoju Grupy MJG – mówi Joanna Grzemska, prezes zarządu Grupy MJG oraz Index Food & Wine – Chcemy być gotowi na nowe formy dostaw dla naszych klientów, zapewniając szybkie terminy realizacji wysyłek. Zależy nam również na odpowiedniej temperaturze magazynowania, żeby zachować wysoką jakość oferowanych produktów. Powierzając naszą inwestycję firmie WPIP, kierowaliśmy się jej renomą, bardzo dobrą opinią oraz solidnością. Cieszymy się, że możemy realizować tę inwestycję razem.
Grupa MJG – polska firma rodzinna, która powstała w 2020 r. W jej skład wchodzą: Index Food & Wine (dystrybutor wysokiej jakości produktów spożywczych, m.in. z Włoch), Vininova (importer win), Macopedia (firma technologiczna dostarczająca rozwiązania od e-commerce po magazynowanie), Monte Curiano Alto (produkcja rolna w obszarze winorośli oraz oliwek), MJG Nieruchomości (budowa oraz komercjalizacja nieruchomości biurowych, usługowych, mieszkaniowych oraz magazynowych), Wina.pl (wyspecjalizowany e-commerce). Grupa MJG prowadzi również działalność inwestycyjną w podmioty pasujące do jej strategicznej wizji. Są to Nałęczów Zdrój oraz Browar Cieszyn.
WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.