Komunikaty PR

X edycja programu „Dobre Działania” rozstrzygnięta

2024-03-12  |  01:00
Biuro prasowe

Po rozstrzygnięciu jubileuszowej, dziesiątej edycji „Dobrych Działań” dofinansowanie trafiło do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku, Koła Gospodyń Wiejskich w Trzemesznie, Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie. Marka Diamant po raz kolejny nagrodziła inicjatywy które m.in. aktywizują lokalną społeczność, integrują wspólnoty oraz wzmacniają rozpoznawalność regionu.

Do każdej z dotychczasowych edycji programu „Dobre Działania” zgłosiło się kilkaset instytucji i osób prywatnych, które wnioskowały o granty w wysokości 3 tys. złotych. Od 2021 r. taką kwotą marka Diamant wspiera inicjatywy, których celem jest rozwój działań lokalnych, które są użyteczne, pomysłowe, odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców oraz aktywizują społeczność z różnych grup wiekowych.

Zakończyła się właśnie dziesiąta edycja naszego programu Dobre Działania. Wybór, podobnie jak przy poprzednich odsłonach akcji, był niezwykle trudny. Za każdym razem trafiają do nas zgłoszenia inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na lokalne społeczności, a ich pomysłodawcy to osoby, które z wielka pasją i zaangażowaniem działają na rzecz regionu. Za każdym razem staramy się nagrodzić wartościowe, kreatywne i niezwykle potrzebne na dany moment akcje. Tak było i przy tej edycji. Gratulujemy zwycięzcom pomysłów i cieszymy się, że możemy być częścią tych konkretnych inicjatyw, a tym samym przyczynić się do działań, które niosą dobro.  Po to właśnie powstał ten program – mówi Kamila Sikorska, Marketing Manager marki Diamant w Pfeifer & Langen Polska.

W X edycji programu, granty zostaną przeznaczone na:

Zakup defibrylatora AED oraz profesjonalnego fantomu do ćwiczeń dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Uniecku regularnie uczestniczy w licznych zbiórkach                                                  i wewnętrznych szkoleniach strażackich organizowanych przez swoich starszych kolegów ratowników. Podczas tych spotkań członkowie drużyny poznają instrukcje i zasady działania służby pożarniczej, oraz zasady udzielania pierwszej pomocy, do czego niezbędne są: profesjonalny fantom do ćwiczeń i defibrylator AED. Sprzęt pomoże odpowiednio wyszkolić młodzież, a tym samym przyczyni się do kształtowania kolejnego pokolenia strażaków. Będzie też używany podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy dla lokalnej społeczności, które będą obywać się m.in. w szkołach.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku została założona w czerwcu 2023 roku. Należy do niej młodzież w wieku od 10 do 18 lat. Obecnie zespół liczy 12 druhen i druhów. Drużyna aktywnie działa i angażuje się w służbę strażacką. Dowodem na to jest zajęcie 2. miejsca w Gminnych Zawodach Pożarniczych M.D.P. w Koziebrodach, w sierpniu 2023 roku.

Zorganizowanie wydarzenia edukacyjno-kulturalnego „Od buraka nie tylko do lizaka” przez Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesznie

Podczas wydarzenia edukacyjno-kulturalnego pod hasłem „Od buraka nie tylko do lizaka” najmłodsi mieszkańcy Trzemeszna w atrakcyjny sposób spędzą wolny czas, poznając proces powstawania cukru. Na specjalnych planszach edukacyjnych zostanie przedstawiona uprawa buraka cukrowego oraz produkcja cukru dawniej i dziś. Materiał pomogą przygotować doświadczeni plantatorzy. W trakcie wydarzenia przeprowadzony zostanie dla dzieci quiz poprzedzony rymowanką, po której będą miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z procesem produkcyjnym cukru. Na finał uczestnicy zobaczą jak, w specjalnie na tę okazję zakupionej maszynie, powstaje wata cukrowa. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony słodką przekąską, a podczas gdy dzieci będą się bawić i uczyć, starsi mieszkańcy spędzą czas pijąc kawę i herbatę. Z pewnością nie zabraknie wspomnień związanych z kampaniami cukrowniczymi z przeszłości.

Koło Gospodyń Wiejskich z Trzemeszna zorganizowało już wiele wydarzeń tematycznych, które oprócz wymiaru edukacyjnego były doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Pomysł na  wydarzenie, którego bohaterami będą burak cukrowy oraz produkcja cukru ma charakter unikatowy w skali kraju. Uzyskane wsparcie pozwoli kultywować lokalne tradycje cukrownicze i powszechną dawniej na polskiej wsi uprawę buraka cukrowego oraz przekazać ten dorobek najmłodszemu pokoleniu, które często nie wie skąd się bierze podstawowy produkt spożywczy jakim jest cukier.  Inicjatywa ma przekrojowy charakter, gdyż nie tylko pozwoli na integracje międzypokoleniową, ale też łączy wymiar edukacyjny z kulturalno-rekreacyjnym.

Doposażenie warsztatów terapii zajęciowych organizowanych przez Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce

Zamierzeniem warsztatów jest dążenie do ogólnego rozwoju i poprawy umiejętności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. W zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce bierze udział 61 osób dorosłych z niepełnosprawnościami, pochodzących z okolic powiatu rawickiego. Dla wszystkich uczestników prowadzona jest rehabilitacja lecznicza, której celem jest przywrócenie lub poprawa sprawności fizycznej i psychicznej. Terapia zajęciowa jest prowadzona w 11 profilowanych pracowniach terapeutycznych, m.in. w pracowni gospodarstwa domowego, w której podopieczni Stowarzyszenia uczą się samodzielnego funkcjonowania. W kuchni, pod opieką terapeuty, przygotowują posiłki w ramach rehabilitacji społecznej i zawodowej. Stowarzyszenie przeznaczy grant na doposażenie warsztatów i zakup jakościowych produktów spożywczych, w tym cukru, dzięki czemu uczestnicy będą mogli nie tylko nadal zdobywać niezbędne umiejętności, ale też uczyć nowych przepisów.

Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie to jednostka włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy z OSP Żerków biorą w ciągu roku udział w średnio stu akcjach ratowniczo-gaśniczej wykazując się niezwykłą odwagą i zaangażowaniem.

Otrzymany grant przeznaczą na zakup środków, które posłużą do podniesienia sprawności oraz gotowości bojowej jednostki w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, a tym samym przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Grupa Żabka podsumowuje realizację Strategii Odpowiedzialności za 2023 rok Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:25

Grupa Żabka podsumowuje realizację Strategii Odpowiedzialności za 2023 rok

Działania Grupy Żabka mają istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Z opublikowanego Raportu Odpowiedzialności „Wygodnie i odpowiedzialnie” wynika, że całkowita kwota
Handel Miraculum z niemal 30-procentowym wzrostem EBITDA w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

Miraculum z niemal 30-procentowym wzrostem EBITDA w I kwartale 2024 r.

Notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum podsumowuje wyniki po I kwartale 2024 r. Po raz pierwszy od wielu lat kwartalny wskaźnik EBITDA przekroczył 1 mln zł –
Handel Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki
2024-05-15 | 08:49

Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki

Gdzie handel opłaca się najbardziej? Wszędzie tam, gdzie są klienci! Niby to znana od lat prawda, jednak tam, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej, najczęściej stawki za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.