Żabka otwiera nowe centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich
Żabka z początkiem 2025 roku uruchomi nowe centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich (woj. dolnośląskie). Dzięki nowej inwestycji pracę znajdzie blisko 600 osób - zarówno tych zatrudnionych bezpośrednio przez Żabkę, jak i przez współpracujące z nią firmy. Ruszyła już rekrutacja na różne stanowiska magazynowe. Pracownicy mogą liczyć na konkurencyjne warunki zatrudnienia i szeroki system benefitów.
Jeszcze większy magazyn tuż przy autostradzie
Nowy obiekt zastąpi poprzedni magazyn, który funkcjonuje w podwrocławskim Tyńcu Małym, a po planowanym pięcioletnim działaniu, zakończy swoje funkcjonowanie. Magazyn zlokalizowany w Kątach Wrocławskich powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i zostanie otwarty dwuetapowo. Z początkiem 2025 r. uruchomione zostaną obszary mroźni i automatycznej chłodni, a następnie strefa sucha, co oznacza przeniesienie operacji z magazynu w Tyńcu Małym. Wart podkreślenia jest fakt, że obiekt w Kątach Wrocławskich będzie kolejnym półautomatycznym Centrum Logistycznym, w którym zautomatyzowana będzie kompletacja w obszarze chłodniczym.
– Sprawna logistyka to od zawsze siła napędowa Grupy Żabka. Dzięki uruchomieniu centrum logistycznego w Kątach Wrocławskich, jeszcze bardziej wzmocnimy naszą strukturę logistyczną, zapewniając kompleksową obsługę dostaw do ponad 10 900 sklepów naszej sieci. Co ważne w nowej lokalizacji zapewniamy miejsca pracy dla wszystkich pracowników naszego centrum logistycznego w Tyńcu Małym. Cieszymy się, że poszerzenie operacji w nowej lokalizacji, jak również wprowadzenie automatyzacji to doskonała okazja i możliwości rozwojowe dla naszych pracowników. Jednocześnie zwiększamy ilość miejsc pracy, dlatego też otworzyliśmy nowe rekrutacje na stanowiska magazynowe i specjalistyczne. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału i dołączenia do Zespołu Żabki! – mówi Katarzyna Słabowska, Dyrektor Logistyki Żabka Polska.
Powierzchnia nowego centrum logistycznego wyniesie 35 000 m kw., co oznacza, że będzie 1,5 raza większa od powierzchni obecnego magazynu. Nowy obiekt w Kątach Wrocławskich, zgodnie z filozofią firmy, budowany jest także z potencjałem do ekspansji, co oznacza, że docelowo będzie mógł być rozbudowany o kolejne 6500 m kw. Centrum na start będzie zaopatrywać ok. 1500 sklepów w regionie wrocławskim. Nowy magazyn częściowo odciąży przy tym centrum logistyczne w Komornikach, gdyż to właśnie do Kątów Wrocławskich przeniesiona zostanie kompletacja zamówień chłodniczo-mroźniczych dla sklepów z regionu wrocławskiego.
Półautomatyczne centrum logistyczne wykorzystywać będzie najlepsze, sprawdzone w innych centrach logistycznych Żabki, nowoczesne rozwiązania. Ponadto w nowym obiekcie funkcjonować będzie szereg prośrodowiskowych innowacji, jak m.in. instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku, czy ładowarki do samochodów elektrycznych.
Rekrutacja do nowego magazynu już trwa!
W nowym centrum pracę znajdzie blisko 600 osób - zarówno tych zatrudnionych bezpośrednio przez Żabkę, jak i przez współpracujące z nią firmy.
To doskonała okazja, by wziąć udział w rekrutacji i dołączyć do dynamicznie rozwijającej się firmy, zdobywając cenne doświadczenie. Osoby decydujące się na dołączenie do Żabki liczyć mogą na atrakcyjne warunki zatrudnienia, na które - oprócz wynagrodzenia podstawowego – składają się cykliczne premie oraz konkurencyjne dodatki finansowe. Pracownicy mogą liczyć również na szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, który między innymi zawiera: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, program emerytalny, kartę sportową, kursy językowe, świąteczne paczki oraz udział w spotkaniach integracyjnych.
– Nasze nowe centrum logistyczne będzie nowoczesnym obiektem, w którym nasi pracownicy znajdą szereg udogodnień. Oprócz nowoczesnych biur i sal konferencyjnych, obiekt będzie posiadał przestronną kantynę, gdzie pracownicy będą mogli spędzić przerwę i zjeść ciepły posiłek. Przygotowujemy również komfortowe zaplecze socjalne oraz parking samochodowy wraz z ładowarkami do aut elektrycznych i miejscami na rowery. Dodatkowo, na terenie centrum znajdzie się bezobsługowy sklep NANO, oferujący zakupy w preferencyjnych cenach dla naszych pracowników – mówi Tomasz Kamiński, Dyrektor Centrum Logistycznego, Żabka Polska.
Więcej informacji o rekrutacji na stronie: https://zabkagroup.com/pl/tywcentrumlogistycznym/
Sieć logistyczna Żabki liczy obecnie 8 centrów logistycznych oraz 19 terminali przeładunkowych, z których towar dystrybuowany jest do ponad 10 900 sklepów w całej Polsce. Nowoczesne rozwiązania wdrażane przez firmę, umożliwiają szybką obsługę ponad 9000 franczyzobiorców prowadzących sklepy Żabki, do których rocznie wysyłanych jest ok. 3 mln dostaw.
Oferta Nowych Czyżyn bogatsza o Lajkonik Piekarnię i Kawiarnię
Rynek KEP w Polsce – dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek
1. urodziny sklepu HARIBO we Wrocławiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Europejscy rolnicy przeciw umowie UE i Mercosur. Obawiają się zalewu taniej żywności z Ameryki Południowej
Europejscy rolnicy sprzeciwiają się umowie między UE a krajami Mercosur w obecnie wynegocjowanym kształcie. Obawiają się, że unijny rynek zostanie zalany przez tanią żywność z Ameryki Południowej, ponieważ tamtejsi rolnicy w przypadku większości produktów nie muszą przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju, które z kolei podnoszą koszty produkcji we wspólnocie. Zdaniem prof. Łukasza Ambroziaka z IERiGŻ – PIB, choć umowa handlowa jako całość w wielu aspektach jest korzystna dla UE, to akurat produkcja rolno-spożywcza może na niej ucierpieć.
Infrastruktura
Zadyszka na rynku ładowania samochodów elektrycznych. Rozwój infrastruktury przyhamował
Bardzo powolny, ale stabilny wzrost na rynku samochodów elektrycznych – tak sytuację swojej branży oceniają firmy, które w niej działają. Zauważają także delikatną zadyszkę spowodowaną dość niską dynamiką rozwoju infrastruktury ładowania względem oczekiwań, co przekłada się na popyt aut. Elektromobilny biznes liczy na działania, które mogłyby pobudzić rynek.
Transport
Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw
Sektor przemysłowy jest jednym z głównych emitentów CO2, a jego dekarbonizacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia unijnych celów neutralności klimatycznej. Dla przedsiębiorstw, zwłaszcza z branż energochłonnych, oznacza to jednak konieczność modernizacji zakładów i przeprojektowania procesów produkcyjnych. Kluczowe są m.in. ich automatyzacja, cyfryzacja i maksymalne skracanie łańcuchów dostaw, również wewnątrzzakładowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.