Żabka ponownie gra z WOŚP! Do wsparcia 32. Finału zachęcać będzie też Żabu
Żabka już kolejny rok wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i tworzy najliczniejszy w Polsce sztab – 8 stycznia br. ruszyła zbiórka w ponad 10 000 sklepów sieci. Jej klienci mogą wspomóc akcję zarówno wrzucając datki do kolorowych puszek Fundacji ustawionych w pobliżu kas, jak i wirtualnie, przekazując na ten cel zgromadzone w aplikacji mobilnej Żappka punkty lojalnościowe, czyli żappsy. Użytkowników aplikacji do wsparcia tegorocznego finału WOŚP zachęcać będzie także Żabu, ubrane w koszulkę wolontariusza Orkiestry.
– Wspólnie z franczyzobiorcami Żabki oraz ich pracownikami po raz kolejny tworzymy największy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Czujemy dumę, że nasi franczyzobiorcy, klienci i pracownicy tak chętnie angażują się w niesienie pomocy potrzebującym. Liczymy, że dzięki temu po raz kolejny przekażemy Fundacji znaczącą kwotę. Dodatkowo w zbiórce w aplikacji mobilnej wspomoże nas po raz pierwszy także nasze Żabu – mówi Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Żabka, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.
32. Finał WOŚP można wesprzeć w tradycyjny sposób, wrzucając datki do kolorowych puszek, które są dostępne we wszystkich ponad 10 000 Żabek w całej Polsce, a także w aplikacji Żappka, z której korzysta już ponad 7 mln aktywnych użytkowników. Do przekazywania na rzecz WOŚP zgromadzonych w niej punktów lojalnościowych (żappsów) zachęcać będzie Żabu, bohater wirtualnej gry sieci, który w dniach 24-28 stycznia br. specjalnie z tej okazji włoży koszulkę wolontariusza Fundacji.
Żabka od wielu lat wspiera fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, biorąc aktywny udział w zbiórkach. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowania klientów i franczyzobiorców, firma przekazała na rzecz 31. Finału WOŚP 2 mln złotych.
Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia br. Jego cel to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, a mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.