Żabka ponownie z platynowym wyróżnieniem w ratingu EcoVadis!
Drugi rok z rzędu Żabka uzyskała najwyższe, platynowe wyróżnienie w ratingu EcoVadis. Tym samym Żabka Polska utrzymała swą pozycję w gronie 1% firm na świecie, które najlepiej integrują czynniki ESG w swoich strategiach i operacjach. W tegorocznym ratingu sieć poprawiła swój wynik we wszystkich ocenianych obszarach, w sumie otrzymując aż 90 punktów na 100 możliwych. Wynik ten potwierdza, że systematyczność oraz konsekwencja w integracji czynników ESG w procesach i decyzjach biznesowych przynoszą prawdziwe korzyści oraz są wysoko oceniane przez zewnętrzne agencje ratingowe.
EcoVadis to jedna z najbardziej zaufanych na świecie agencji ratingowych, dostarczających przedsiębiorstwom oceny w zakresie zrównoważonego rozwoju. Weryfikacji przez EcoVadis zostało dotychczas poddanych ponad 75 000 firm z ponad 160 krajów, reprezentujących około 200 branż.
Żabka Polska certyfikację EcoVadis rozpoczęła w 2020 roku. Na podstawie otrzymanych w tym procesie wyników opracowała plan profesjonalizujący działania firmy, który – dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu departamentów – z sukcesem wdrożyła. W efekcie wprowadzonych zmian Żabka zanotowała skok z brązu do platyny. W tegorocznym ratingu sieć nie tylko utrzymała wysoką platynową pozycję, ale także poprawiła swój wynik we wszystkich czterech ocenianych obszarach (środowisko naturalne; warunki pracy i praktyki zatrudniania; etyka biznesu; praktyki w łańcuchu dostaw), w sumie uzyskując aż 90 punktów na 100 możliwych (w ub. roku 80/100). W obszarze środowisko naturalne Żabka jest liderem, z oceną 100 punktów na 100 możliwych.
Uzyskana ocena to efekt wielu działań, które Żabka zrealizowała w 2022 roku w ramach priorytetów określonych w Strategii Odpowiedzialności. Należały do nich m.in. kontynuacja prac wdrożeniowych w zakresie Kodeksu Postępowania dla Partnerów Biznesowych, który Żabka dodatkowo uzupełniła polityką Praw Człowieka, czy opracowanie Polityki Bioróżnorodności, która scala podejście sieci do operacji własnych i łańcucha dostaw. Jednocześnie Żabka prowadziła transparentną komunikację, dotyczącą swojego podejścia do zarządzania, podejmowanych działań i osiąganych rezultatów, a także raportowała o swoich dokonaniach zgodnie z najlepszymi praktykami. Więcej o strategii: https://zabkagroup.com/pl/nasza-odpowiedzialnosc/
EcoVadis (https://ecovadis.com) jest jedną z najbardziej zaufanych w świecie agencji ratingowych dostarczających przedsiębiorstwom oceny w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wspierane przez potężną platformę technologiczną i globalny zespół ekspertów z wielu dziedzin, łatwe w użyciu i praktyczne karty wyników zrównoważonego rozwoju EcoVadis zapewniają szczegółowy wgląd w zagrożenia środowiskowe, społeczne i etyczne dla ponad 200 branż, w ponad 160 krajach.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.