Zmiany personalne w składzie zarządu Miraculum
Notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum ogłosiła zmiany personalne w zarządzie. Na stanowisko prezesa spółki został powołany Sławomir Ziemski, pełniący do tej pory obowiązki członka zarządu. Nowym członkiem zarządu został Jarosław Zygmunt, dotychczasowy członek zarządu Marek Kamola został członkiem rady nadzorczej.
W związku ze zmianą stanowiska Sławomira Ziemskiego, zwiększa się jego zakres obowiązków. Nowy prezes będzie odpowiedzialny za cały segment sprzedaży: krajową, e-commerce oraz eksport. Tak jak dotychczas będzie odpowiadał również za marketing, finanse, sprawozdawczość oraz laboratorium. Sławomir Ziemski posiada 5-procentowy pakiet akcji Miraculum.
- Miraculum wchodzi w kolejny etap rozwoju, stąd zrodziła się potrzeba przebudowy struktur zarządu. Doceniam decyzję akcjonariuszy i rady nadzorczej i bardzo dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Z nowym stanowiskiem wiąże się większa odpowiedzialność, ale też nowe wyzwania. Dokonam wszelkich starań, aby najstarsza spółka kosmetyczna w Polsce nadal dynamicznie się rozwijała. – komentuje Sławomir Ziemski, prezes zarządu Miraculum.
Do zarządu Miraculum dołączył Jarosław Zygmunt, który objął stanowisko członka zarządu do spraw operacyjnych. Wcześniej był związany między innymi z Oriflame, Coca-Cola HBC Polska, Distribev oraz UPC Polska. Marek Kamola, pełniący dotychczas obowiązki członka zarządu, objął stanowisko członka Rady Nadzorczej.
- Przez ostatnie lata pełnienia funkcji członka zarządu Miraculum, dzięki ciężkiej pracy zarządu, rady nadzorczej oraz całego zespołu, spółka osiągnęła zakładane cele. Firma przeszła udaną restrukturyzację, znacząco zwiększyła przychody, poprawie uległy również wyniki: spółka wypracowała pozytywny wynik EBIDTA w 2022 r. oraz dobre wyniki za I kwartał 2023 r. Jestem przekonany, że nowy zarząd będzie kontynuował nakreśloną ścieżkę rozwoju spółki. Jako jeden z akcjonariuszy będę nadal aktywnie wspierał działania zarządu, będąc członkiem rady nadzorczej – powiedział Marek Kamola, członek rady nadzorczej Miraculum.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.