Helping Hand – platforma wsparcia zdrowia psychicznego pozyskała 3 mln złotych n
- Głównym inwestorem rundy finansowania jest izraelski fundusz Welltech Ventures
- Helping Hand będzie prezentowana na Global Wellness Summit w Bostonie
- Platforma planuje wejście na rynki zagraniczne w 2022 roku
Helping Hand to pierwsza w Polsce platforma online z autorskimi programami i treściami terapeutycznymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, z których mogą korzystać zarówno osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego, jak i udzielający tej pomocy psycholodzy oraz terapeuci. Oferta Helping Hand jest skierowana głównie do firm chcących zapewnić swoim pracownikom narzędzia do psychoedukacji i autoterapii, jak również dostęp do autorskich filmów i artykułów stworzonych przez doświadczonych psychologów i licencjonowanych terapeutów oraz umożliwić korzystanie z indywidualnych terapii online.
W zakończonej właśnie rundzie finansowania projekt wsparli inwestorzy krajowi oraz zagraniczni. Głównym inwestorem został światowy lider w obszarze inwestycji w młode firmy z sektorów Wellness oraz Medtech – izraelski fundusz Welltech Ventures. Część z pozyskanych środków zostanie przeznaczona na stworzenie anglojęzycznego autorskiego kontentu oraz na dotarcie do użytkowników na rynkach zagranicznych. Już dziś firma obsługuje międzynarodowe firmy, świadcząc usługi w języku polskim i angielskim.
– Welltech Ventures wspiera firmy, które adresują problemy związane z różnymi obszarami zdrowia i dobrego samopoczucia, a zarazem tworzą nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Tak działa właśnie Helping Hand, spełniając tym samym wszystkie nasze kryteria inwestycyjne. Ogromnie cieszymy się, że do naszego portfolio dołączyła platforma, która demokratyzuje dostęp do opieki psychologicznej, psychoedukacji oraz wspiera zdrowie psychiczne pracowników firm i ich rodzin – mówi Amir Alroy, współzałożyciel funduszu inwestycyjnego Welltech Ventures.
Pozyskanie finansowania na rozwój platformy Helping Hand zbiegło się w czasie z niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko z punktu widzenia samej firmy, lecz także całej branży Wellness i WellTech. Helping Hand jest jedyną firmą z Polski, która została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji Global Wellness Summit, jednego z najważniejszych międzynarodowych spotkań w tym sektorze. Konferencja odbędzie się w dniach 30 listopada – 3 grudnia 2021 r. w Bostonie, a jej temat wiodący to „A New Era in Health & Wellness”.
– Jestem zaszczycony, że właśnie podczas tegorocznej konferencji Global Wellness Summit, w ramach sesji moderowanej przez Amira Alroya oraz Galit Horovitz, założycieli Welltech Ventures, będę miał okazję zaprezentować szerszej publiczności Helping Hand, platformę oferującą wsparcie psychologiczne online. Będzie to nie tylko szansa na rozpoczęcie ekspansji zagranicznej, ale również możliwość zabrania głosu w tak ważnej kwestii, jaką jest w obecnych czasach dbałość pracodawców o zdrowie psychiczne pracowników – mówi Bernard Gołko, Prezes Zarządu w spółce zarządzającej platformą Helping Hand.
Według raportu „Zdrowie psychiczne w środowisku pracy”, prawie 50% badanych pracowników twierdzi, że odczuwa negatywny wpływ pandemii na ich samopoczucie, a prawie 60% z nich chciałoby otrzymywać wskazówki od pracodawcy dotyczące radzenia sobie ze stresem oraz dbania o kondycję psychiczną. Uważają oni także, że to pracodawca powinien wprowadzić program dbający o zdrowie psychiczne swoich pracowników. Wagę tego problemu dostrzegli także sami pracodawcy, którzy dbałość o dobrostan swoich pracowników wpisują w strategię ESG, a innowacyjna platforma Helping Hand stała się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem przez działy Human Resource.
O Helping Hand
Helping Hand to platforma wsparcia zdrowia psychicznego z użyciem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Użytkownicy platformy anonimowo uzyskują dostęp do ponad 100 edukacyjnych materiałów wideo oraz artykułów stworzonych przez doświadczonych psychologów i licencjonowanych terapeutów, narzędzi do autoterapii, webinarów i interaktywnych spotkań z ekspertami (takich, jak czaty i wiadomości prywatne). Mają również możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji z psychologami oraz terapii online. W aplikacji zarejestrowanych jest ponad 100 psychologów i terapeutów. Oferta Helping Hand jest skierowana głównie do firm chcących zapewnić wsparcie psychologiczne swoim pracownikom i ich rodzinom. Rozbudowany moduł B2B działa jak system kafeteryjny, dzięki czemu pracodawca może swobodnie zarządzać i kontrolować budżet przeznaczony na wsparcie dla pracowników. Jest to jedyne takie rozwiązanie w Polsce.
Platformą zarządza doświadczony zespół specjalistów zarówno w obszarze zdrowia, benefitów pracowniczych, jak i rozwiązań z zakresu digital oraz nowoczesnych technologii. W zarządzie spółki będącej właścicielem platformy są Bernard Gołko – Prezes Zarządu i Chief Digital Officer oraz Aleksandra Tokarewicz, odpowiadająca za Produkt i Sprzedaż. Pracę 40 psychologów i licencjonowanych terapeutów tworzących autorskie treści i programy terapeutyczne nadzoruje Milena Grela-Parandyk, psycholog i terapeutka z wieloletnim doświadczeniem.
Helping Hand w październiku 2021 r. otrzymała „Orła Innowacji” w kategorii „Rozwiązanie dla dobra wspólnego” w konkursie organizowanym dla innowacyjnych firm przez dziennik „Rzeczpospolita”
Więcej o Helping Hand na: www.hh24.pl

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.