Komunikaty PR

Holger Kliebe nowym Dyrektorem Finansowym (CFO) i członkiem zarządu SER Group

2022-01-14  |  10:30
Biuro prasowe
  • Nowy CFO wzmacnia Zarząd SER Group w celu zwiększenia dynamiki M&A (fuzji i przejęć) 

  • Holger Kliebe wnosi do SER Group bogate, międzynarodowe doświadczenie eksperta w dziedzinie finansów

  • Jako menedżer Holger Kliebe reprezentuje energiczne, innowacyjne podejście do roli CFO

 

(Bonn, 12 stycznia, 2022r.) 

Z dniem 1 stycznia 2022 roku, SERgroup Holding International GmbH powołała Holgera Kliebe na stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) oraz członka zarządu. SER Group jest wiodącym dostawcą oprogramowania ECM, zapewniającego inteligentne zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie.

Nowy CFO Holger Kliebe został powitany w szeregach SER Group jako ekspert w dziedzinie finansów z bogatym międzynarodowym doświadczeniem. W swojej nowej roli odpowiedzialny będzie za obszary: finansów, controllingu, prawny, infrastruktury, przetwarzania zamówień i administracji.

SER Group znana jest na całym świecie z doskonałych rozwiązań cyfrowych w zakresie inteligentnego zarządzania treściami i automatyzacji procesów, a jej potencjał rynkowy i perspektywy wzrostu są ogromne. Wspólnie z Zarządem zamierzam ten potencjał wykorzystać. Biorąc pod uwagę tendencję wzrostową, jaką notuje SER Group, osoba na stanowisku CFO ma tutaj kluczowe znaczenie. Zamierzamy jeszcze mocniej skoncentrować się na zwiększeniu wartości usług dla naszych klientów, co jest podstawą sukcesu w branży. To podejście jest istotne również w obszarach, gdzie nie występuje bezpośredni kontakt z klientem. Moim celem w firmie jest stworzenie wysoce innowacyjnego ekosystemu, wykorzystującego w pełni nowoczesne technologie. Nie mogę się doczekać wyzwań, jakie przyniesie współpraca z SER Group – mówi Kliebe.

Przed rozpoczęciem pracy w SER Group, Holger Kliebe pełnił funkcję Dyrektora ds. Finansów i Administracji oraz członka zarządu w INFORM GmbH, międzynarodowej firmie zajmującej się oprogramowaniem. Był również członkiem rady nadzorczej Logisticar GmbH i zajmował stanowiska kierownicze w spółkach takich jak Klaus Steilmann GmbH & Co. KG oraz Grünenthal Group. Nowy CFO posiada ponad 18-letnie doświadczenie w finansach, zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym. 

– Holger Kliebe to doskonały menedżer i ceniony ekspert w dziedzinie finansów. Dzięki dynamicznemu podejściu oraz technicznemu know-how w dziedzinie oprogramowania i digitalizacji, idealnie do nas pasuje. Jego wiedza w zakresie rozwoju strategicznego oraz fuzji i przejęć zapewni nam realne wsparcie, co pomoże przyspieszyć rozwój SER Group – komentuje dr John Bates, Executive Chairman w SER Group. 

 

O SER Group

SER Group jest wiodącym dostawcą oprogramowania do inteligentnego zarządzania informacjami w oparciu o platformę obsługi treści Doxis4. Codziennie ponad pięć milionów użytkowników korzysta z Doxis4. Wykorzystując połączone ECM, BPM, współpracę i usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, władze publiczne i organizacje projektują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. SER Group ma ponad 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 630 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technologie do zadań specjalnych Biuro prasowe
2022-01-24 | 10:52

Technologie do zadań specjalnych

Klęski żywiołowe w dużej mierze oddziałują na obszary miejskie, zamieszkiwane przez ponad połowę ludności świata. Załamania pogody mogą tam mieć katastrofalny efekt. Gwałtownym i
IT i technologie TP-Link prezentuje nowe urządzenia smart home z serii Tapo
2022-01-21 | 12:00

TP-Link prezentuje nowe urządzenia smart home z serii Tapo

TP-Link konsekwentnie rozbudowuje portfolio urządzeń smart home z serii Tapo. Tym razem do rodziny dołączają trzy nowe produkty: inteligentne gniazdko z funkcją kontroli zużycia energii
IT i technologie Rozwiązanie pozwalające spełniać wymogi KYC
2022-01-21 | 09:20

Rozwiązanie pozwalające spełniać wymogi KYC

IDnow i ARIADNEXT, które w czerwcu 2021 r. połączyły siły, by zostać liderem KYC (Know Your Customer) w Europie, wprowadzają AutoIdent+QES. To rozwiązanie typu "wszystko w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Bankowość

Podwyżki stóp procentowych odcisną swoje piętno na gospodarce światowej w tym i przyszłym roku. Rynki wschodzące mogą przyciągać więcej kapitału [DEPESZA]

Utrzymująca się wysoka inflacja, szybki koniec luźnej polityki monetarnej banków centralnych oraz „jastrzębie” podejście do podwyżek stóp procentowych – to jedne z najważniejszych ryzyk, które w nadchodzących miesiącach będą musieli uwzględniać inwestorzy.  Jak podkreśla wiceprezes Generali Investments TFI Zbigniew Jakubowski, 2022 rok to zdecydowanie koniec ery taniego pieniądza. Wiele banków centralnych, szczególnie na rynkach wschodzących, od miesięcy podnosi stopy procentowe. W Polsce tylko w I połowie roku spodziewana jest podwyżka do 4,0 proc. To zaś może zachęcić inwestorów do zainteresowania tą grupą państw.

Firma

Wrocławska spółka zwiększa tempo prac nad innowacjami dla największych światowych koncernów. W ciągu dwóch lat chce zatrudnić kolejnych 500 inżynierów

– Każdego roku rośniemy o ok. 20–30 proc. i to tempo chcemy utrzymać – mówi Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Poland. Wrocławska spółka jest częścią globalnego koncernu, który tworzy innowacyjne rozwiązania dla największych światowych marek. To sprawia, że praktycznie w każdej branży są widoczne efekty pracy polskich inżynierów. Dziś w spółce pracuje ich 2000. W samym Wrocławiu 500, a w ciągu dwóch lat ta liczba ma się podwoić. Z myślą o dalszym rozwoju spółka przeniosła się właśnie do nowego biura.

Konsument

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych za pomocą leasingu konsumenckiego coraz popularniejsze. W Europie realizowana jest w taki sposób co czwarta inwestycja

Energetyka prosumencka w Polsce zanotowała w ostatnich latach skokowy wzrost – liczba prosumentów w ciągu sześciu lat skoczyła z ok. 4 tys. do ponad 740 tys. To głównie zasługa fotowoltaiki i przydomowych mikroinstalacji PV, których zakup jest wspierany przez rządowe programy. I choć większość ekspertów wskazuje, że przyjęta w końcówce ubiegłego roku nowelizacja ustawy o OZE może osłabić opłacalność takich inwestycji, to nie zatrzyma raczej rozwoju tego rynku. Zwłaszcza że w Polsce rozwija się nowa forma finansowania paneli fotowoltaicznych – leasing konsumencki, który może zwiększyć dostępność tej inwestycji.

Finanse

Rok 2021 upłynął pod znakiem rekordowych szkód katastroficznych. Polacy coraz częściej decydują się na ubezpieczenie własnego lokum od pożaru, powodzi czy huraganów

W 2021 roku odnotowano rekordowo dużo szkód katastroficznych. Z wyliczeń firmy reasekuracyjnej Munich Re wynika, że w ubiegłym roku kosztowały one 280 mld dol. Co niepokojące, niecała połowa z tych szkód była ubezpieczona, chociaż luka ubezpieczeniowa z roku na rok maleje. Widać to m.in. w obszarze ochrony nieruchomości. Również w Polsce coraz więcej osób decyduje się ubezpieczyć swój dom czy mieszkanie od szkód spowodowanych nieprzewidzianym zdarzeniem. Odszkodowania w przypadku szkód katastroficznych sięgają od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych.