Komunikaty PR

Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji

2024-08-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji

Wizualizacje: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jYI_gPqI3t-fJ_1Qow?e=MU2N6d 

Link wetransfer: https://we.tl/t-ECVqvohZFx 

U podnóża wysokich Tatr krakowskie biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design przygotowało projekt wnętrz nowego hotelu o nazwie Hotel Elements zlokalizowany w miejscowości Tatrzańska Łomnica. Obiekt powstanie u stóp wyciągu narciarskiego, w samym sercu gór i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wnętrza hotelu harmonijnie połączą nowoczesny styl życia z tradycyjnym, lokalnym designem. 

Malownicza Tatrzańska Łomnica wzbogaci się o nowy hotel, który przygotowywany jest z myślą o gościach ceniących komfort, elegancję i unikalność wnętrz. Projekt wnętrz realizowany jest przez utytułowaną pracownię Iliard Architecture & Interior Design i obejmuje lobby wraz ze strefa wine bar, hotelową recepcję, restaurację, multifunkcyjną salę i strefę dla dzieci oraz kompleks toalet. Zamysłem architektów jest stworzenie spójnego projektu, w którym wnętrza będą się nawzajem przenikać, tworząc naturalną całość. Główne jego akcenty związane będą z lokalnością i miejscową kulturą, dzięki czemu goście będą mogli czuć ducha Tatr także po powrocie z górskich wędrówek do hotelu. Będą mogli   poczuć się częścią otaczającej natury, a jednocześnie cieszyć się nowoczesnym komfortem.

Strefa lobby i recepcji będzie miejscem, w którym gości powita ciepło naturalnych materiałów połączonych z nowoczesnym designem. Goście odnajdą w niej nie tylko główną przestrzeń kontaktu z hotelowym personelem, ale także komfortowe miejsca wypoczynkowe z głębokimi fotelami, kolorowymi poduszkami oraz artystycznymi detalami inspirowanymi lokalną kulturą, dzięki czemu wykreowana zostanie strefa gościnności i relaksu. Znajdą się w niej akcenty drewniane, z elementami mosiądzu a dominującymi kolorami będą elegancka czerń i brąz oraz kolory rdzawe. Lekkości nadadzą natomiast akcenty kremowe, pomarańcze i jasne drewno, wykorzystane w stolarce drzwi , a także ażurowe konstrukcje regałów,  i baru, położonego bezpośrednio przy recepcji. Dominującym akcentem  wine baru będzie rozległy stół, którego blat wykonany będzie z naturalnego, surowego drewna. W lobby nie zabraknie także ustronnych, kameralnych stref przeznaczonych do relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Wnętrze uzupełnią pełne humoru autorskie grafiki, które nadadzą mu swobody  i prawdziwie unikalnego charakteru.

Restauracja oferuje dwie strefy: loże zapewniające intymność i spokój, które ulokowane zostaną wzdłuż ścian oraz otwartą strefę ze stołami położonymi w centrum restauracji. Jej wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o stworzeniu przytulnej, ale jednocześnie eleganckiej atmosfery. Dominują tu ciepłe tony naturalnego drewna, okraszonego lokalnymi,zdobieniami, które w połączeniu z kolorowymi tapicerkami tworzą przestrzeń sprzyjającą relaksowi i degustacji wyśmienitych potraw. W restauracji również będą dominować beże, ceglasta pomarańcz i kolor miodowy, a całość uzupełnią lekkie, jasne kolory naturalnego drewna.

W hotelu Elements Tatrzańska Łomnica Iliard zaprojektował także multifunkcjonalną salę oraz strefę dla dzieci. Sala została przygotowana głównie z myślą o organizacji konferencji, spotkań grupowych i biznesowych, a także eventów i przyjęć, jednak znajdzie się w niej także stół do bilardu, piłkarzyków i ping-ponga oraz strefa multimedialna z obszernym ekranem. Zostaną one oddzielone eleganckim regałem z przeszkleniami, na którym znajdzie się mini biblioteczka z książkami. Ściany zostaną wykończone jasnym sosnowym drewnem, a stylistykę wnętrza uzupełnią dekoracyjne kafle i ciekawa wykładzina zaprojektowana specjalnie dla tego wnetrza.

Strefa dla dzieci to kolorowe, bezpieczne i kreatywne miejsce również nawiązujące designem do lokalizacji i gór. Tutaj najmłodsi będą mogli spędzać czas na zabawie, wspinając się na wzniesienia, wdrapując się na ścianki z lin czy zjeżdżając do basenu kulkowego. Co ważne, strefa dla dzieci doświetlona będzie rozległymi szybami zapewniającymi dostęp do światła dziennego. Jest to kraina gdzie spotkać będzie można wszystkie zwierzęta występujące w Tatrzańskim Parku Narodowym

Projekt hotelu Elements Tatrzańska Łomnica to już kolejna nasza górska realizacja i także nie pierwsza na terenie samych Tatr – podkreśla Magdalena Kluba – lider działu projektowania wnętrz w Iliard Architecture & Interior Design. W tym projekcie postawiliśmy na połączenie nowoczesnego komfortu z lokalnymi tradycjami i typowo górską przytulnością. Miksujemy eleganckie akcenty z ponadczasowym, jasnym drewnem, buklowymi obiciami kanap i foteli, a także elementami wykończeniowymi ścian. Ten sam zabieg zastosowaliśmy przy połączeniu kolorów. Na ścianach znajdą się eleganckie spieki w ciemnej kolorystyce z delikatnym użyleniem, jako akcent zastosowano kolorowe dekoracyjne kafle na słupach które dodają wnętrzu lekkości i swobody. We wnętrzu dominuje kolorystyka brązów, beży z akcentami czerwieni i pomarańczy Jesteśmy przekonani, że goście hotelu dobrze odbiorą jego wnętrza, a cel, jakim jest zapewnienie eleganckiej, a zarazem niezobowiązującej atmosfery, zostanie przez nich dostrzeżony i wysoko oceniony.

Lider Projektu: Magdalena Kluba

Zespół projektowy: Magdalena Kluba, Magda Rybarska, Katarzyna Dziekan, Paweł Huzior, Maja Krzyżanowska, Wojciech Dziaduła

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram

5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych.  – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.

Finanse

Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.