Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Hotel Elements Tatrzańska Łomnica – nowy projekt Iliard w Słowacji
Wizualizacje: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jYI_gPqI3t-fJ_1Qow?e=MU2N6d
Link wetransfer: https://we.tl/t-ECVqvohZFx
U podnóża wysokich Tatr krakowskie biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design przygotowało projekt wnętrz nowego hotelu o nazwie Hotel Elements zlokalizowany w miejscowości Tatrzańska Łomnica. Obiekt powstanie u stóp wyciągu narciarskiego, w samym sercu gór i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wnętrza hotelu harmonijnie połączą nowoczesny styl życia z tradycyjnym, lokalnym designem.
Malownicza Tatrzańska Łomnica wzbogaci się o nowy hotel, który przygotowywany jest z myślą o gościach ceniących komfort, elegancję i unikalność wnętrz. Projekt wnętrz realizowany jest przez utytułowaną pracownię Iliard Architecture & Interior Design i obejmuje lobby wraz ze strefa wine bar, hotelową recepcję, restaurację, multifunkcyjną salę i strefę dla dzieci oraz kompleks toalet. Zamysłem architektów jest stworzenie spójnego projektu, w którym wnętrza będą się nawzajem przenikać, tworząc naturalną całość. Główne jego akcenty związane będą z lokalnością i miejscową kulturą, dzięki czemu goście będą mogli czuć ducha Tatr także po powrocie z górskich wędrówek do hotelu. Będą mogli poczuć się częścią otaczającej natury, a jednocześnie cieszyć się nowoczesnym komfortem.
Strefa lobby i recepcji będzie miejscem, w którym gości powita ciepło naturalnych materiałów połączonych z nowoczesnym designem. Goście odnajdą w niej nie tylko główną przestrzeń kontaktu z hotelowym personelem, ale także komfortowe miejsca wypoczynkowe z głębokimi fotelami, kolorowymi poduszkami oraz artystycznymi detalami inspirowanymi lokalną kulturą, dzięki czemu wykreowana zostanie strefa gościnności i relaksu. Znajdą się w niej akcenty drewniane, z elementami mosiądzu a dominującymi kolorami będą elegancka czerń i brąz oraz kolory rdzawe. Lekkości nadadzą natomiast akcenty kremowe, pomarańcze i jasne drewno, wykorzystane w stolarce drzwi , a także ażurowe konstrukcje regałów, i baru, położonego bezpośrednio przy recepcji. Dominującym akcentem wine baru będzie rozległy stół, którego blat wykonany będzie z naturalnego, surowego drewna. W lobby nie zabraknie także ustronnych, kameralnych stref przeznaczonych do relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Wnętrze uzupełnią pełne humoru autorskie grafiki, które nadadzą mu swobody i prawdziwie unikalnego charakteru.
Restauracja oferuje dwie strefy: loże zapewniające intymność i spokój, które ulokowane zostaną wzdłuż ścian oraz otwartą strefę ze stołami położonymi w centrum restauracji. Jej wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o stworzeniu przytulnej, ale jednocześnie eleganckiej atmosfery. Dominują tu ciepłe tony naturalnego drewna, okraszonego lokalnymi,zdobieniami, które w połączeniu z kolorowymi tapicerkami tworzą przestrzeń sprzyjającą relaksowi i degustacji wyśmienitych potraw. W restauracji również będą dominować beże, ceglasta pomarańcz i kolor miodowy, a całość uzupełnią lekkie, jasne kolory naturalnego drewna.
W hotelu Elements Tatrzańska Łomnica Iliard zaprojektował także multifunkcjonalną salę oraz strefę dla dzieci. Sala została przygotowana głównie z myślą o organizacji konferencji, spotkań grupowych i biznesowych, a także eventów i przyjęć, jednak znajdzie się w niej także stół do bilardu, piłkarzyków i ping-ponga oraz strefa multimedialna z obszernym ekranem. Zostaną one oddzielone eleganckim regałem z przeszkleniami, na którym znajdzie się mini biblioteczka z książkami. Ściany zostaną wykończone jasnym sosnowym drewnem, a stylistykę wnętrza uzupełnią dekoracyjne kafle i ciekawa wykładzina zaprojektowana specjalnie dla tego wnetrza.
Strefa dla dzieci to kolorowe, bezpieczne i kreatywne miejsce również nawiązujące designem do lokalizacji i gór. Tutaj najmłodsi będą mogli spędzać czas na zabawie, wspinając się na wzniesienia, wdrapując się na ścianki z lin czy zjeżdżając do basenu kulkowego. Co ważne, strefa dla dzieci doświetlona będzie rozległymi szybami zapewniającymi dostęp do światła dziennego. Jest to kraina gdzie spotkać będzie można wszystkie zwierzęta występujące w Tatrzańskim Parku Narodowym
Projekt hotelu Elements Tatrzańska Łomnica to już kolejna nasza górska realizacja i także nie pierwsza na terenie samych Tatr – podkreśla Magdalena Kluba – lider działu projektowania wnętrz w Iliard Architecture & Interior Design. W tym projekcie postawiliśmy na połączenie nowoczesnego komfortu z lokalnymi tradycjami i typowo górską przytulnością. Miksujemy eleganckie akcenty z ponadczasowym, jasnym drewnem, buklowymi obiciami kanap i foteli, a także elementami wykończeniowymi ścian. Ten sam zabieg zastosowaliśmy przy połączeniu kolorów. Na ścianach znajdą się eleganckie spieki w ciemnej kolorystyce z delikatnym użyleniem, jako akcent zastosowano kolorowe dekoracyjne kafle na słupach które dodają wnętrzu lekkości i swobody. We wnętrzu dominuje kolorystyka brązów, beży z akcentami czerwieni i pomarańczy Jesteśmy przekonani, że goście hotelu dobrze odbiorą jego wnętrza, a cel, jakim jest zapewnienie eleganckiej, a zarazem niezobowiązującej atmosfery, zostanie przez nich dostrzeżony i wysoko oceniony.
Lider Projektu: Magdalena Kluba
Zespół projektowy: Magdalena Kluba, Magda Rybarska, Katarzyna Dziekan, Paweł Huzior, Maja Krzyżanowska, Wojciech Dziaduła
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.