Komunikaty PR

Huawei MateBook D 16, pierwszy laptop marki z 16-calowym ekranem

2021-03-22  |  14:30
Biuro prasowe

Huawei MateBook D 16 to najnowszy laptop w portfolio marki z aż 16-calowym ekranem FullView zapewniającym wysokie wrażenia wizualne, ze wsparciem aż dwóch technologii chroniących wzrok użytkownika. Sercem laptopa jest wydajny procesor AMD RYZEN z serii 4000H. Rekomendowana cena detaliczna nowego laptopa to 3999 zł, a w przedsprzedaży będzie można go kupić w zestawie z również nowym w portfolio Huawei monitorem – Huawei Display 23.8”.

 

Przedsprzedaż laptopa MateBook D 16 w zestawie z monitorem Huawei Display 23.8” potrwa od południa 22 marca do południa 2 kwietnia. Przedsprzedażowa oferta będzie dostępna w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia
(z powodu obostrzeń związanych z epidemią, sklep jest tymczasowo zamknięty), w sklepach Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet i Komputronik oraz u operatorów Orange, Play, Plus i T-Mobile. Oferta może różnić się w zależności od sklepu – szczegóły znajdują się u partnerów. Regularna sprzedaż nowego laptopa ruszy 2 kwietnia w południe.

 

W dniu premiery MateBook D 16 startuje również kampania marketingowa wspierająca sprzedaż tego modelu. W największych stacjach radiowych rozpocznie się emisja spotu, w którym zakup nowego laptopa rekomenduje Robert Lewandowski, ambasador marki. Od 2 kwietnia w kanałach digital emitowany będzie spot wideo z udziałem Roberta Lewandowskiego, prezentujący dzień z jego życia i to, w jaki sposób korzysta z laptopa Huawei. Spot wideo będzie promował bogatą ofertę laptopów Huawei, w tym najnowszy model – MateBook D 16.

 

MateBook D 16 to laptop z największym ekranem w ofercie Huawei. Wyświetlacz 16,1 cala wyposażony jest w matrycę IPS o rozdzielczości Full HD 1920x1080 i proporcjach 16:9. Maksymalna jasność wyświetlacza to 300 nitów. W ekranie laptopa zastosowano antyrefleksyjną powłokę, co w połączeniu z ultracienkimi ramkami o szerokości zaledwie 4,9 mm oraz najwyższym, 100% wskaźnikiem odwzorowywania palety kolorów sRGB zapewnia wysokie wrażenia wizualne.

Ochrona wzroku użytkownika

W laptopie Huawei MateBook D 16 zastosowano technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Potwierdzeniem ich skuteczności są dwa certyfikaty przyznane urządzeniu przez TÜV Rheinland. Laptop Huawei zapewnia więc wysoki komfort korzystania, a jednocześnie pozwala zminimalizować zmęczenie oczu podczas dłuższego patrzenia w ekran urządzenia.

Wydajne podzespoły i tryb szybkiego ładowania

Huawei MateBook D 16 napędzany jest przez procesor AMD z serii H – model AMD Ryzen 5 4600H. Jest on zintegrowany z układem graficznym Radeon i wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków o maksymalnej częstotliwości 4 GHz. Wysoką wydajność codziennej pracy zapewnia dwukanałowa pamięć RAM DDR4 oraz dysk SSD NVMe PCIe o pojemności 512 GB, który charakteryzuje się pięciokrotnie szybszą prędkością odczytu danych niż dysk SATA SSD. Nowy MateBook D 16 obsługuje Wi-Fi 6, który po podłączeniu do routera obsługującego ten standard, oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5.

MateBook D 16 umożliwia również szybsze łączenie się z innymi urządzeniami, dzięki wbudowanej funkcji Huawei Share. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio za pomocą komputera. W przypadku wielozadaniowej pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej, można skorzystać z trybu zwiększonej wydajności – wystarczy wtedy nacisnąć klawisze Fn + P.

Huawei MateBook D 16 mieści baterię o pojemności 56 Wh i obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W, dzięki czemu 15 minut ładowania pozwala na oglądanie filmów przez 2 godziny. Do laptopa dołączona jest kieszonkowa ładowarka 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C. Można nią naładować również inne urządzenia wyposażone w ten port. System operacyjny preinstalowany na MateBook D 16 to Windows 10 Home.

Smukła konstrukcja i nowoczesny system chłodzenia

Minimalistyczny design i wysoka jakość wykonania to cechy, które charakteryzują całą rodzinę laptopów Huawei. Obudowa MateBook D 16 została wykonana z aluminium, przez co urządzenie, pomimo zastosowania dużego, 16,1-calowego ekranu, waży tylko 1,74 kg. W najgrubszej części, szerokość obudowy MateBook D 16 wynosi 18,4 mm.

Nowy laptop Huawei został wyposażony w system Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając ciepło generowane podczas pracy urządzenia, przez co działa ono bardzo cicho, a system nie przegrzewa się. Laptop został wyposażony w dwa wejścia USB-C, dwa wejścia USB 3.2, wejście HDMI oraz wejście audio-jack 3,5 mm. Przycisk zasilania
MateBook D 16 jest zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, dzięki czemu można włączyć laptopa i zalogować się jednym dotknięciem. Kamera do rozmów wideo jest schowana w klawiaturze urządzenia. MateBook D 16 jest dostępny na polskim rynku w kolorze szarym.

 

Monitor Huawei Display 23.8” w zestawie z laptopem

W przedsprzedaży, która startuje 22 marca w południe i kończy się w południe 2 kwietnia, MateBook D 16 będzie można kupić w zestawie z najnowszym monitorem Huawei Display 23.8”. Ten kompaktowy monitor to pierwsze urządzenie tego typu w portfolio Huawei. Został wyposażony w 23,8-calową matrycę Full HD o proporcjach 16:9, a wyświetlacz jest otoczony ultracienkimi ramkami o szerokości zaledwie 5,7 mm. W ekranie urządzenia zastosowano zaawansowane technologie ochrony oczu użytkownika, przydatne w pracy biurowej, jak i w użytku domowym. Rekomendowana cena detaliczna monitora to 699 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.