Hydra Games zadebiutuje na NewConnect już 21 stycznia br.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Hydra Games. Producent i wydawca gier o tematyce społecznej, takich jak wojna, uzależnienia czy przemoc dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. Do obrotu giełdowego trafią akcje serii A, B, C i D, tj. wszystkie akcje spółki.
– Dołączenie do grona spółek publicznych jest jednym z założeń przyjętych w strategii rozwoju naszej Spółki. Liczymy, że obecność na małej giełdzie umożliwi nam nie tylko dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów, ale także do nowych partnerów biznesowych. Nasze ambitne plany wydawnicze, nie byłyby możliwe bez wsparcia dotychczasowych akcjonariuszy– komentuje Kamil Kurkowski, Prezes Zarządu Hydra Games.
Gry autorstwa Hydra Games mają na celu przede wszystkim wciągnąć gracza w emocjonującą rozgrywkę która opowiada również ciekawą historię, zostającą w głowie jeszcze długo po wyłączeniu komputera
Zespół Hydra Games pracuje obecnie nad dwoma nowymi tytułami “The Last Breath” oraz “AID Artificial Intelligence Defence”, których premiery planowane są na na 3/4 Q 2022.
- Dzięki zaangażowaniu przez Spółkę Alexandra Dudina jako doświadczonego Senior Producenta, znacznie podnieśliśmy poprzeczkę produkowanych przez nas gier w Hydra Games. Pracujemy obecnie nad grą strategiczną typu Tower Defence, “A.I.D. - Artificial Intelligence Defence” oraz horrorem psychologicznym “The Last Breath”. Do obydwu tych produkcji scenariusz stworzyli Sebastian Srebro, autor gier komputerowych oraz planszowych z ponad 25-letnim doświadczeniem oraz Maciej Ziółkowski, scenarzysta m.in. bardzo popularnego serialu animowanego dla dorosłych “Włatcy Móch” przyciągającego przed ekrany ponad pół miliona widzów. Jesteśmy świetną alternatywą w portfelu inwestycyjnym przy natłoku spółek produkujących symulatory – dodaje Kamil Kurkowski, Prezes Zarządu Hydra Games.
Spółka planuje powiększenie zespołu. W najbliższych planach jest zatrudnienie co najmniej dwóch osób do działu Quality Assurance oraz Junior Producenta. Następnie spółka zakłada stworzenie wewnętrznego zespołu producenckiego pracującego nad kolejnymi tytułami Hydra Games
Relacja live z debiutu dostępna będzie pod linkiem:
https://youtu.be/20zQZtVvWNk
start godz. 11.00
___________________________________________________________________________
O spółce Hydra Games:
Hydra Games działa na rynku gier od 2019 r. Spółka stawia sobie za cel bycie zarówno niezależnym producentem, jak i wydawcą gier. Jej produkcje wyróżnia bogata fabuła nawiązująca często do problemów natury społecznej takich jak wojna, uzależnienia, czy przemoc.
Hydra Games jest producentem Don't Be Afraid - gry przygodowej z elementami horroru,
w której gracz wciela się w rolę chłopca porwanego przez psychopatę. Gra podbiła serca fanów grozy wraz z prologiem została pobrana ponad 190 tys. razy. Don't Be Afraid pojawi się na konsole na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. Będzie to pierwsza premiera warszawskiej spółki po planowanym debiucie. Wydanie The Last Breath i A.I.D. Artificial Intelligence Defence planowane jest na 3 kwartał 2022.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.