I edycja konferencji Urban Mobility Flow Summit odbędzie się w Gdańsku
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Pierwsza w historii konferencja Urban Mobility Flow Summit odbędzie się 22 listopada 2023 roku w
AmberExpo w Gdańsku. Urban Mobility Flow działa jako unikalna platforma łącząca ofertę sektora
prywatnego z potrzebami sektora publicznego w obszarze mobilności miejskiej. Ma na celu
skatalizowanie rzeczywistych zmian w sposobach w jakich poruszamy się po naszych miastach.
W miarę zmagania się miast z wyzwaniami dynamicznie postępującej urbanizacji, potrzeba stosowania
innowacyjnych, skalowalnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności miejskiej nigdy
przedtem nie była większa. Urban Mobility Flow ma na celu wspieranie współpracy poszukującej
innowacyjnych rozwiązań skierowanych na bardziej zrównoważoną i efektywną przyszłość
różnorodnych form transportu miejskiego.
Główne zagadnienia Gdańsk Urban Mobility Flow Summit 2023:
- Finansowanie zielonej mobilności dla sektora publicznego i prywatnego: analiza modeli finansowych, wspierających wdrażanie zielonych technologii w mobilności miejskiej.
- Mobilność współdzielona i HUBy mobilności: rola współdzielonej mobilności w zmniejszaniu kongestii ruchu i poprawie efektywności transportu w miastach.
- Inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej: przegląd najnowszych osiągnięć technologicznych, które kształtują przyszłość mobilności miejskiej.
- Niskoemisyjna logistyka miejska: strategie i technologie, które pomagają miastom wprowadzać niskoemisyjne rozwiązania logistyczne, na przykład w ścisłych centrach miast.
Dlaczego warto uczestniczyć?
- Panele tematyczne: cztery panele dyskusyjne połączone z prelekcjami ekspertów.
- Możliwości nawiązania kontaktów: możliwość poznania profesjonalistów z branży podczas specjalnego wieczornego spotkania networkingowego.
- Innowacyjne technologie: najnowsze rozwiązania, które mają na celu zdefiniować mobilność miejską na nowo.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy na stronę: www.urbanmobilityflow.pl

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.