Komunikaty PR

IBC SOLAR umacnia swoją pozycję biznesową w Polsce

2022-10-14  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.15 MB )

IBC SOLAR Energy, międzynarodowy oddział projektowy IBC SOLAR AG, sprzedał spółce Afcon Renewable Energy dwa projekty budowy parków słonecznych o łącznej mocy 120 megawatów. Projekty znajdują się na końcowym etapie developmentu i zlokalizowane są w zachodniej Polsce.  

Izraelska firma z branży energetycznej, Afcon Renewable Energy, spółka zależna Afcon Holdings, nabyła prawa do projektów dwóch farm fotowoltaicznych budowanych w Polsce. Firma doprowadzi inwestycje do etapu gotowości do budowy (RTB) poprzez umowy deweloperskie zawierane z lokalnymi przedsiębiorcami. 

- Podpisanie umowy z Afcon nakreśla początek naszej współpracy, która może zostać rozszerzona również na inne kraje – mówi Patrik Danz, Chief Sales Officer (CSO) IBC SOLAR AG i dodaje:  Współpraca ta wpisuje się w szersze działania, jakie nasz zespół projektowy prowadzi w Polsce. Aktualnie nasze portfolio w tym zakresie liczy ponad 600 MW mocy i jest nieustannie rozwijane.

Umowa z izraelską spółką umacnia plany ekspansji biznesowej IBC SOLAR w Polsce. Firma założyła niedawno nową filię w kraju i stopniowo rozszerza swoją lokalną działalność.

- Jako dostawca kompleksowych usług, jesteśmy doświadczonym partnerem w realizacji projektów z zakresu energii odnawialnej, począwszy od rozwoju i realizacji pod klucz, aż po eksploatację i ich utrzymanie. Mówimy tu nie tylko o sektorze parków słonecznych, ale także segmencie mieszkaniowym, w którym od kilku lat z powodzeniem działamy w Polsce, a także rozwiązaniach PV oraz magazynowania energii dla klientów komercyjnych i przemysłowych, na których obecnie, wraz z naszymi partnerami, mocno koncentrujemy swoje działania - wyjaśnia Wojciech Prokopowicz, Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska.

Branża OZE cieszy się w Polsce nieustającym zainteresowaniem. Krajowy rynek odnawialnej energii elektrycznej jest największym w Europie Wschodniej i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Wpływ na to ma m.in. przyjęcie unijnych regulacji w zakresie dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. Komisja Europejska zakłada, że do 2030 roku ponad 30% energii elektrycznej powinno być wytwarzane z odnawialnych źródeł. Dla Polski oznacza to wzrost wykorzystania OZE w miksie energetycznym o ponad 50% w ciągu mniej, niż dekady.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z IBC SOLAR. Dwa zakupione projekty są istotnym dodatkiem do naszego portfolio na całym świecie, a w szczególności w Polsce. Afcon kontynuuje inwestycje w unikalne projekty solarne na dużą skalę, a nabytek w Polsce pozycjonuje nas jako znaczącego gracza na rynku energii odnawialnej w Europie – podkreśla Israel Raif, prezes Afcon.


O IBC SOLAR

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.   

Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.