iCEA pomaga w walce z koronawirusem
Wspólne inicjatywy zwykłych ludzi oraz przedsiębiorców to aktualnie wręcz obowiązkowe działania z zakresu społecznej odpowiedzialności. Folding@Home to projekt komputerowy, który służy do poznania dynamiki białek. Inicjatywa ta skupia naukowców-ochotników, przeprowadzających symulację ruchów białek na swoich komputerach. Informacje uzyskane na podstawie tych badań pozwalają naukowcom lepiej zrozumieć biologiczne procesy.
Grupa iCEA włącza się w pomoc w projekcie Folding@Home udostępniając moc swoich komputerów, która będzie wykorzystywana w celu dokonywania obliczeń, by pomóc naukowcom lepiej zrozumieć struktury wirusa powodującego COVID-19. Zasoby obliczeniowe będą używane do symulacji komputerowych, które umożliwią bliższe zrozumienie ruchomych części enzymów składających się na koronawirusa SARS-CoV-2. Białka te pokonują nasz układ odpornościowy i powodują namnażanie się wirusa. Obserwacja ich ruchów jest niezwykle ważna, gdyż pozwala zdobywać cenne informacje, których nie można uzyskać w żaden inny sposób. Cel jest oczywisty - opracowanie metod terapii leczenia COVID-19.
- Cały świat szuka sposobu na pokonanie nowego wirusa. Konieczne jest podejmowanie natychmiastowych działań - na miarę swoich możliwości. Wspólne akcje mogą pomóc w skuteczniejszej walce z pandemią, dlatego przekazujemy moc ponad 20 dedykowanych komputerów na potrzeby projektu Folding@Home i zapraszamy całą branżę do włączenia się w inicjatywę “Polska vs. COVID-19”. Mam nadzieję, że wspólne wysiłki przyczynią się do szybszego osiągnięcia celu. - mówi Jacek Dziura, Dyrektor Marketingu w Grupie iCEA.
Ilość potrzebnej mocy obliczeniowej do wykonywania badań jest ogromna, dlatego do akcji może się włączyć każdy i dołożyć swoją małą cegiełkę, by pomóc w odkryciu ewentualnych możliwości leczenia COVID-19. Wsparcie w walce z koronawirusem pokazuje solidarność społeczną w obliczu zagrożenia. Zachęcamy każdego do przyłączenia się do akcji Folding@Home! Instrukcja dołączania i dodatkowe informacje o grupie “Polska vs COVID-19” znajdują się na stonie www.grupa-icea.pl/koronawirus. Do inicjatywy Folding@Home dołączyły również takie firmy jak Oracle czy Avast. W końcu, w grupie siła!
Grupa iCEA - Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi najlepszych ekspertów ich klienci osiągają czołowe pozycje w wyszukiwarkach. Grupie iCEA zaufały m.in. takie firmy jak PZU, Bielenda czy KKS Lech Poznań.
Więcej informacji udziela:
Jacek Dziura, CMO Grupa iCEA
mail: j.dziura@icea.pl
telefon: 721 622 986
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.