ID Logistics w HappyIndex®AtWork 2023
ID Logistics, światowy lider logistyki kontraktowej, dołączył do prestiżowego grona firm wyróżnionych w rankingu HappyIndex®AtWork World 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1000 pracowników. Uzyskany wynik potwierdza zaangażowanie firmy w tworzenie pozytywnego i dającego satysfakcję środowiska pracy. ID Logistics jest też jedyną firmą z sektora transportu i logistyki, która znalazła się w rankingu i uzyskała akredytację.
ŚRODOWISKO PRACY I MOTYWACJA
W pogłębionym badaniu, przeprowadzonym przez ID Logistics w 2023 r., wzięli udział wszyscy pracownicy firmy z oddziałów Grupy na całym świecie, w tym Polski, łącznie ok. 30 tys. osób. Jego celem było zebranie opinii i spostrzeżeń pracowników ID Logistics na temat warunków pracy w firmie. ID Logistics zajął 8. miejsce wśród francuskich firm uwzględnionych w HappyIndex®AtWork World 2023, z ogólnym wynikiem 58,3. To świadczy o dobrej jakości środowiska pracy i motywacji pracowników. Wynik pokazuje też jak duże znaczenie mają liczne inicjatywy i polityka prowadzona przez ID Logistics na rzecz pracowników oraz ich nowych oczekiwań, zwłaszcza w obszarze CSR.
DLA PRACOWNIKÓW WAŻNE JEST PODEJŚCIE DO CSR
Jak pokazały wyniki badania, pracownicy poniżej 34 roku życia mają bardzo dobrą opinię na temat podejścia ID Logistics do działań na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Zdaniem 74% z nich, firma zapewnia im równe szanse w zakresie wynagrodzenia i rozwoju kariery zawodowej, niezależnie od pochodzenia. Ponad 60% pracowników identyfikuje się z wartościami ID Logistics, co potwierdza, że firma kładzie duży nacisk na przestrzeganie takich zasad, jak uczciwość, szacunek i różnorodność oraz zaangażowanie na rzecz społeczności. Badanie pokazało też, że 75% pracowników wyraźnie dostrzega przydatność i wpływ jaki na funkcjonowanie firmy ma ich codzienna praca, tym samym odnajdując sens w swoich aktywnościach zawodowych.
MOTYWACJA I POZYSKANIE NOWYCH TALENTÓW
Teraz ID Logistics zamierza wykorzystać wyniki i wnioski z badania do prowadzenia dalszych prac i projektów mających na celu wzmocnienie marki znanego i cenionego pracodawcy w branży logistycznej, na świecie i w Polsce (w naszym kraju ID Logistics zarządza obecnie 35 centrami logistycznymi i zatrudnia ponad 7 tys. osób). Firma chce położyć jeszcze większy nacisk na pokazanie jak wiele różnych i ciekawych możliwości rozwoju zawodowego oferuje swoim pracownikom, przy jednocześnie silnym zaangażowaniu w działania na rzecz odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Dla ID Logistics ważną rolę odgrywa zadowolenie i dobre samopoczucie pracowników, co ma podkreślić tworzenie wspierającego, inkluzywnego i stymulującego rozwój środowiska pracy.
„Budując naszą markę pracodawcy, chcemy nie tylko przyciągnąć nowe talenty, ale także wzmocnić dumę i motywację obecnych pracowników" - podkreślił Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny, Grupa ID Logistics.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.