III etap Osiedla Przy Jeziorach z pierwszymi murami
Trwają kolejne prace związane z budową poznańskiej inwestycji Osiedle Przy Jeziorach. Aktualnie realizowane są aż dwa etapy, a w jednym z nich nadal można nabywać domy. Kolejne lokale znikają z oferty, ponieważ projekt cieszy się dużą popularnością. - Przestronny metraż i duży, zielony ogród to atuty, które doceniają nasi klienci – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Inwestycja powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, blisko Jeziora Strzeszyńskiego. Osiedle oferowane przez dewelopera More Place składa się z domów w zabudowie bliźniaczej, każdy o powierzchni ponad 100 mkw., z dużymi ogrodami (największa działka, na której stoi lokali bliźniaczy, ma ponad 1000 mkw.). Inwestycja regularnie się powiększa. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie zostały przekazane nabywcom. Natomiast II etap obejmuje 8 budynków - 16 lokali. Część z domów trafiła w ręce klientów, a część jest realizowana. W czterech lokalach wykonywane są ostatnie prace murarskie i zostanie zamontowany dach. W dwóch lokalach bliźniaczych została zamontowana stolarka okienna i pokrycie dachowe, a także wykonane elewacje, a w dwóch kolejnych trwa docieplanie ścian.
Jednocześnie budowlańcy realizują etap III. – Stawiamy pierwsze mury w dwóch lokalach, co oznacza, że można zobaczyć kształt pomieszczeń na parterze. Przed nami kolejne prace murarskie. Na trzecią część osiedla będzie składać się 28 lokali w zabudowie bliźniaczej, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 mkw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy – informuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Wyjątek stanowi lokal mieszkalny nr 27/2, położony na działce o powierzchni 1221 mkw. – To unikalna propozycja, dla osób poszukujących maksimum przestrzeni w dogodnej lokalizacji, blisko centrum Poznania i trzech jezior – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Warto podkreślić, że Osiedle Przy Jeziorach jest jedyną inwestycją, w ramach której powstają nowe domy w tym miejscu. Z ulicy Golęczewskiej, prostopadłej do Złotnickiej, w kilka chwil dotrzemy zarówno nad Jezioro Kierskie, jak i Strzeszynek. Taka lokalizacja pozwala na obcowanie z przyrodą każdego dnia roku – zarówno we własnym, dużym ogrodzie, jak i poza osiedlem, nad jednym z jezior. Dla osób, które zdecydowały się wybrać Osiedle Przy Jeziorach i dewelopera More Place, ważny jest również projektowana przestrzeń każdego domu. - Klasyczny, komfortowy dwupoziomowy dom i ponad 100 mkw. powierzchni to propozycja, która ma swoich odbiorców. Na parterze znajdą się: salon z kuchnią, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Z kolei na piętrze nasz dział projektowy zaplanował dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenia gospodarcze. Na każdym z poziomów będzie komfortowa łazienka – opisuje Tomasz Pietrzyński, reprezentujący More Place.
Zdaniem naszego rozmówcy, preferencje mieszkaniowe poznaniaków znacząco się zmieniły. – Klienci poszukują dziś więcej przestrzeni, zarówno w ramach lokalu mieszkalnego, jak i w jego obrębie. Mamy nadzieję, że nasza propozycja odpowiada na takie zapotrzebowanie. Duży ogród oraz otoczenie przyrody stanowią wielką wartość o każdej porze roku, pozwalając na prawdziwy wypoczynek mieszkańców naszego osiedla – podsumowuje.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.