Incuvo o krok od debiutu na NewConnect
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Incuvo i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji Spółki. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Producent gier na urządzenia Virtual Reality czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji firmy do obrotu na NewConnect wspierało INC S.A.
- Czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki. Wszystko wskazuje na to, że debiut na NewConnect nastąpi na początku stycznia. Obecność na rynku publicznym z pewnością przyczyni się do rozwoju naszej spółki i pozwoli na dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.
W procesie upublicznienia spółki Incuvo wspierało INC SA.
- Za nami bardzo pracowity, ale równie owocny czas. Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad ukończeniem portu do VR-owej wersji Blair Witch na zlecenie Bloober Team. Ponadto koncentrujemy się nad adaptacją do świata wirtualnej rzeczywistości gry survivalowej Green Hell – dodaje Andrzej Wychowaniec.
Green Hell VR to symulator przetrwania w unikalnym środowisku lasów deszczowych Amazonii. Zadaniem gracza jest przeżyć w trudnym i nieznanym środowisku. W tym celu musi nauczyć się technik przetrwania oraz zarządzania dostępnymi zasobami. – Prace nad Green Hell idą zgodnie z planem. Produkcję realizujemy ze środków, które pozyskaliśmy od inwestorów w ramach tegorocznej kampanii crowdinvestingowej. W projekcie pełnimy rolę zarówno producenta, jak i wydawcy – komentuje prezes Incuvo.
Spółka aktualnie jest na etapie implementacji ostatnich mechanik w grze. Premiera tytułu w wersji na PC pojawi się w drugiej połowie 2021 r. Wcześniej studio planuje wersję alpha (Q1 2021) oraz beta (Q2 2021).
PC-towa wersja Green Hell autorstwa Creepy Jar zdobyła w 2019 r. prestiżowe nagrody Best Polish Game oraz Best Polish Game Design. W konkursie Digital Dragons nominowany był też inny tytuł, którego VR-ową wersję przygotowało Incuvo. Mowa o Blair Witch, popularnym horrorze od Bloober Team. Akcja rozgrywa się w lesie Black Hills, gdzie bez śladu znika mały chłopiec. Gracz wciela się w byłego policjanta z niełatwą przeszłością, który dołącza do poszukiwań. Zwykłe policyjne śledztwo szybko przeradza się w koszmar, w którym postać musi zmierzyć się z własnymi lękami i wiedźmą z Blair. VR-owa wersja tytułu, dedykowana na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2, zadebiutowała 29 października 2020. Jak podaje wydawca, produkcja gry zwróciła się w ciągu pierwszych 12 godzin.
Incuvo działa na rynku od 2012 roku. Aktualny model biznesowy firmy zakłada produkcję i portowanie gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Spółka ma w planach produkcję własnych tytułów VR-owych, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych.
Szacuje się, że w 2025 roku rynek gier VR wart będzie 42,5 mld USD.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.