Komunikaty PR

Infor zgadza się sprzedać swą działalność w obszarze EAM firmie Hexagon AB

2021-07-06  |  13:30
Biuro prasowe

NOWY JORK – 6 lipca 2021 Infor, firma specjalizująca się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu, podała dziś do wiadomości, że zawarła umowę na sprzedaż swojej globalnej działalności w obszarze zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM – Enterprise Asset Management) firmie Hexagon AB (Nasdaq Sztokholm: HEXA B), światowemu liderowi w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, za kwotę około 2,75 mld USD – w formie połączenia gotówki i akcji oraz nawiązała strategiczną relację z tą spółką w celu lepszej obsługi wspólnych klientów. Do chwili zrealizowania transakcji pod warunkiem uzyskania zatwierdzeń regulacyjnych, firmy pozostaną oddzielnymi przedsiębiorstwami.

Ponadto, Infor i Koch Equity Development, będące spółkami zależnymi Koch Industries, stworzą strategiczną relację z Hexagon. W wyniku transakcji, Koch będzie posiadał udział w Hexagon, a główny akcjonariusz Hexagon, MSAB, ma zamiar zaproponować Bretta Watsona, Prezesa Koch Equity Development, komitetowi nominacyjnemu Hexagon w celu jego nominacji do Rady Dyrektorów tak szybko, jak to będzie możliwe po zamknięciu transakcji.

W miarę ewolucji rynku EAM od tradycyjnego zarządzania aktywami w stronę zarządzania ich wydajnością (Asset Performance Management – APM), klienci wymagają bardziej rozbudowanych rozwiązań, pozwalających zarządzać całym cyklem życia ich aktywów – od fazy projektowania/budowy do fazy eksploatacji.

Sprzedaż części przedsiębiorstwa i nawiązanie strategicznej relacji dają Infor możliwość:

  • połączenia jego wiodących w branży technologii EAM z rozwiązaniami cyfrowej rzeczywistości Hexagon – w tym czujnikami, oprogramowaniem i technologiami autonomicznymi – aby osiągać lepsze rezultaty dla klientów oraz
  • dalszego skoncentrowania się na strategii dostarczania dostosowanych do potrzeb poszczególnych branż pakietów chmurowych (CloudSuites) systemów ERP (Enterprise Resource Planning) zapewniających klientom trwałą przewagę operacyjną i pozwalających utrzymać długoterminowy wgląd w rynek.

Co więcej, liczne spółki firmy Koch są cenionymi użytkownikami rozwiązania Infor EAM i rozwiązań firmy Hexagon w zakresie zwiększania wydajności projektów w przedsiębiorstwach i obsługi obiektów przemysłowych. Aby dodatkowo zwiększyć korzyści dla spółek Koch w pełnym zakresie życia ich majątków produkcyjnych – od projektowania wstępnego do bieżącej eksploatacji – firmy Koch i Hexagon podpisały memorandum dotyczące dalszego zwiększania wykorzystywania rozwiązań Infor EAM i Hexagon.

„Zyskują na tym wszyscy: Infor, Hexagon jak również klienci i pracownicy” – stwierdził prezes zarządu Infor Kevin Samuelson. „Umożliwia to firmie Infor podwojenie wysiłków w obszarze dostarczania innowacyjnych, specjalizowanych rozwiązań branżowych, które pomagają naszym klientom sprostać największym wyzwaniom biznesowym. Możemy też współpracować z firmą, która posiada unikatowe możliwości dalszego rozwoju transformacji cyfrowej użytkowników rozwiązań Infor EAM poprzez integrowanie funkcjonalności zarządzania majątkiem w Infor EAM z rozwiązaniami i platformami firmy Hexagon w obszarze rzeczywistości cyfrowej”.

Dodatkowe informacje o zakupie przez Hexagon działalności EAM firmy Infor można znaleźć w komunikacie firmy Hexagon pod adresem: https://hexagon.com/news/press-releases?page=/en/hexagon-acquire-infors-eam-business-and-form-broader-strategic-relationship-infor-and-koch 

Rozwiązania klasy EAM są podstawą innowacji cyfrowych w branżach o intensywnym wykorzystaniu (ang. asset intensive) majątku, w których rzeczywistości cyfrowe, zwane cyfrowymi bliźniakami, zapewniają całościowy obraz stale zmieniających się sytuacji, niezależnie od miejsca. Klienci w sektorach produkcyjnych, energetyce, zarządzania obiektami, transportu i innych wykorzystują rozwiązanie Infor EAM do monitorowania, śledzenia i maksymalizacji wykorzystania rentowności swoich zasobów przy jednoczesnym ograniczaniu zagrożeń przestojami w ich działaniu i zbędnych, nieplanowanych kosztów.

Ola Rollén, prezes zarządu i CEO firmy Hexagon, powiedział – „Poprzez zintegrowanie wbudowanych w Infor EAM specjalizowanych branżowo funkcji zarządzania majątkiem z naszymi rozwiązaniami i platformami rzeczywistości cyfrowej możemy zwiększać dochodowość majątku inwestycyjnego dalece bardziej niż można to osiągnąć samodzielnym rozwiązaniem EAM – od usprawnienia konserwacji predykcyjnej i zmniejszania energochłonności, aż do wspierania realizacji innych inicjatyw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Użytkownicy i partnerzy Infor EAM mogą oczekiwać bezproblemowej transformacji skojarzonej ze znaczącymi synergiami, która zapewni szybszy rozwój i większe możliwości dla firm, w tym wkraczanie w nowe specjalizacje i na niedostatecznie obsługiwane rynki, takie jak region Azji i Pacyfiku.”

Dział EAM firmy Infor, z 500 pracownikami zatrudnionymi na całym świecie, będzie działał jako część segmentu rozwiązań dla przedsiębiorstw przemysłowych Hexagon, obsługując wszystkie działy firmy zajmujące się ekosystemami z intensywnie pracującymi majątkami, jak produkcja, zakłady przemysłowe, kopalnie, gospodarstwa rolne, mobilność autonomiczna, budynki, infrastruktura, miasta, państwa i obronność. Infor rozpocznie wkrótce procesy konsultacji pracowniczych i z reprezentacją pracowniczą w zakresie i w sposób wymagany obowiązującym prawem.

Goldman Sachs & Co. LLC and Rothschild, Inc. pełnili funkcję doradców finansowych, z kolei Jones Day służył jako doradca prawny dla firm Infor i Koch.

 

O Infor EAM

Infor EAM to niezawodne i skalowalne oprogramowanie do zarządzania zasobami, które pomaga w cyfryzacji i optymalizacji operacji konserwacyjnych oraz osiągnięciu nowego poziomu wydajności. To nowoczesne rozwiązanie wykonane w wersjach branżowych do zarządzania nieruchomościami, produkcji, transportu, sektora publicznego, służby zdrowia czy handlu detalicznego ułatwia pokonywanie wyzwań każdego z tych sektorów. Natywne aplikacje mobilne znacząco poprawiają sprawność działania personelu terenowego i zapewniają mu kontrolę nad kosztami operacyjnymi i utrzymaniowymi oraz ich widoczność, a w odniesieniu do energii zużywanej przez zasoby, w ramach elastycznego, silnego i sprawdzonego rozwiązania. Infor EAM to oprogramowanie zaprojektowane specjalnie do zarządzania zasobami, mogące nadążać za zmianami skali i przekształceniami organizacji go używających.

O Hexagon

Hexagon jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, łączących w sobie obszary zastosowań różnych czujników, oprogramowania i technik autonomicznych. Zaprzęgamy do pracy dane, zwiększając efektywność, wydajność, jakość i bezpieczeństwo w licznych obszarach przemysłu, produkcji, infrastruktury, sektora publicznego i mobilności.

Nasze rozwiązania techniczne kształtują ekosystemy miast i zakładów produkcyjnych tworząc ich coraz większe wzajemne połączenia i autonomię, zapewniając skalowalną i zrównoważoną przyszłość.

Hexagon (Nasdaq Sztokholm: HEXA B) zatrudnia około 21.000 pracowników w 50 krajach i ma obrót netto na poziomie 3,8 mld EUR. Więcej informacji o nas znajduje się pod adresem www.hexagon.com, a obserwować nas można pod @HexagonAB.

O Infor:

Infor to globalny lider w tworzeniu specjalizowanego branżowo oprogramowania biznesowego w chmurze. Aplikacje biznesowe o znaczeniu krytycznym są dostarczane 65.000 klientom w ponad 175 krajach, a rozwiązania Infor są zaprojektowane z myślą o maksymalizowaniu wartości i minimalizowaniu ryzyka, przy zachowaniu korzyści operacyjnych. 17.000 pracowników Infor wykorzystuje bogate doświadczenie i analizy bazujące na danych, aby tworzyć, uczyć się i szybko odpowiadać na nowe wyzwania biznesowe i branżowe. Infor dostarcza klientom nowoczesne narzędzia do transformacji biznesu i przyspieszania innowacji. Więcej informacji na stronie: www.infor.com/pl

# # #

Kontakt dla mediów: Michał Borkowski, Omega Communication, mborkowski@communication.pl, +48 668 298 375

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.