Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali
Nowoczesna myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 – wysoka wydajność i elastyczność w jednym urządzeniu
Firma NOYEN wprowadza nowoczesne systemy myjące do cenionej przez klientów serii Compact, która łączy w sobie wysoką wydajność i elastyczność w zastosowaniach przemysłowych. Urządzenia charakteryzują się wszechstronnością i sprawdzają się w różnych zadaniach, od mycia wstępnego i międzyoperacyjnego, aż po mycie końcowe i konserwację.
Charakterystyka systemu mycia przemysłowego Compact 600
NOYEN Compact 600 to maszyna zaprojektowana z myślą o maksymalnej efektywności. Jednokomorowe urządzenie przeznaczone jest do mycia przemysłowego detali oraz ich późniejszej konserwacji z użyciem specjalistycznych preparatów chemicznych. Jego modułowa budowa umożliwia wykorzystanie jednego kosza procesowego o wymiarach 940 x 650 x 300 mm lub dwóch koszy procesowych o wymiarach 651 x 469 x 300 mm, przy jednoczesnej ładowności 120 kg z możliwością zwiększenia pod potrzeby klienta. Komorę procesową wyposażono w kilka funkcji: obrót kosza w lewo/prawo z prędkością 1, 2, 3 obr./min, wahanie i wychylenie kosza o zadany kąt lub brak obrotu kosza. Umożliwia to dostosowanie pozycjonowania detalu względem dysz w różny sposób, co przekłada się na efektywność procesu.
Dzięki opcji wyboru ilości koszy oraz jego funkcjom, system można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klientów i wielkości mytej partii części. Pozwala to na optymalizację kosztów procesu.
Urządzenie zapewnia wysoką jakość mycia przy krótkich czasach cyklu oraz maksymalnej elastyczności, co czyni je idealnym do różnych zadań związanych z myciem przemysłowym. W urządzeniu realizowane są procesy:
- Mycia natryskowego i ultradźwiękowego,
- Dwuetapowego płukania,
- Suszenia konwekcyjnego i próżniowego.
NOYEN Compact 600 doskonale sprawdza się do szerokiego zakresu zastosowań – od prostego odtłuszczania po złożone procesy mycia, również pod klasę czystości VDA 19.1.
Myjnia umożliwia stosowanie preparatów chemicznych o silnych właściwościach, np. do procesów trawienia. Pozwala to na dużą swobodę w realizacji procesów przy jednoczesnym zachowaniu koncepcji myjni jednokomorowej.
Zalety Compact 600
Wysokiej jakości izolacja termiczna wanien z cieczą procesową zmniejsza zużycie energii niezbędnej na ogrzewanie, zapewniając stabilność temperatury.
Różnorodność zastosowania: Urządzenia typu koszowego dają duże możliwości umieszczania detali o różnej geometrii w koszu procesowym. Zróżnicowana technologia mycia pozwala na precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń z różnego typu części przy odpowiednim dostosowaniu procesu.
Komfort obsługi: Zastosowanie podświetlanej komory z daleka ukazuje aktualną fazę procesu, a zamontowanie rolet serwisowych znacznie oszczędza ilość miejsca na hali. Panel HMI umieszczony na ramieniu jest indywidualnie dopasowywany do pozycji operatora i umożliwia przejrzyste śledzenie procesów w dowolnie konfigurowalnym programie mycia oraz stałą kontrolę nad jego etapami.
Bezpieczeństwo użytkowania: Wykorzystanie automatycznych drzwi komory procesowej minimalizuje ryzyko kontaktu operatora z niebezpiecznymi substancjami i wysokimi temperaturami, a ich szybkie oraz płynne otwieranie i zamykanie skraca czas przestojów. Wdrożone wszystkie niezbędne elementy bezpieczeństwa chronią operatora i dział utrzymania ruchu podczas prac eksploatacyjnych i serwisowych.
Czystość techniczna detali: Dzięki zastosowaniu różnych, w pełni konfigurowalnych procesów mycia, płukania i suszenia, urządzenie myjące zapewnia wysoką czystość detali, zgodnie z założonymi normami czystości pod względem np. wielkości cząsteczek lub zwilżalności powierzchni.
Myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 dla specyficznych wymagań branżowych
Dzięki tym unikalnym przewagom wydajne systemy myjące NOYEN dają możliwość umycia różnych elementów takich jak: wałki, obudowy, łożyska, tuleje, pierścienie, kołnierze, koła zębate, pręty, odlewy stalowe i aluminiowe, śruby, wkręty i wiele innych.
Pełna konfigurowalność programów mycia, dodatkowe funkcje oraz modułowa budowa umożliwiają dostosowanie systemu do specyficznych wymagań w branżach takich jak między innymi: automotive, aerospace, regeneracja, obróbka CNC, tłocznie, narzędziownie, czy odlewnie.
NOYEN to producent myjni przemysłowych, który od 25 lat kompleksowo zaspokaja potrzeby w zakresie mycia przemysłowego, mycia usługowego, automatyzacji, badań laboratoryjnych i chemii przemysłowej. Sprawdź szeroką ofertę urządzeń myjących i dowiedz się, jak NOYEN może wesprzeć Twój biznes. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.
Źródło: Noyen

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.