Cellnex Poland otwiera biura regionalne - w Poznaniu, Katowicach i Gdyni
Cellnex Poland rozszerza swoją działalność w naszym kraju.
Spółka tworzy sieć biur regionalnych. Poza warszawskim, otwartym w 2022 roku, pracę rozpoczynają kolejne trzy – w Poznaniu, Katowicach i Gdyni.
W nowo powstałych biurach – podobnie jak w stołecznym – pracować będą połączone zespoły OnTower i Towerlink – firm przejętych przez spółkę od operatorów Play i Polkomtel w 2021 roku.
W biurach w Poznaniu, Katowicach i Gdyni będzie pracować blisko 200 pracowników i będą to największe siedziby Cellnex Poland poza Warszawą.
Wpływ działalności firmy na polską gospodarkę, w odniesieniu do Produktu Krajowego Brutto, wynosi 0,14% PKB. Wskaźnik uwzględnia m.in. wzrost aktywności gospodarczej generowanej dzięki środkom wydawanym przez Cellnex Poland na naszym rynku.
– Misją naszej firmy jest zapewnienie łączności w każdym miejscu. W tym celu inwestujemy nie tylko w infrastrukturę telekomunikacyjną w całej Polsce, ale także w kompetencje pracowników. Ich wiedza, doświadczenie i współdziałanie sprawiają, że realizacja naszych celów staje się możliwa - mówi Małgorzata Rozwałka - Tłok, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego.
W najbliższym czasie firma będzie kontynuować proces integracji kolejnych biur działających obecnie już w 19 polskich miastach.
– Finalizujemy bardzo ważny etap rozwoju naszej firmy, czyli integrację zespołów Cellnexu, Playa i Polkomtela. Połączenie zespołów o różnych kulturach korporacyjnych jest koniecznym elementem konsolidacji firmy, bez którego nie bylibyśmy w stanie dbać o najwyższe standardy obsługi klienta - mówi Santiago Argelich Hese, Prezes Zarządu Cellnex Poland. – Wybierając nowe lokalizacje chcieliśmy osiągnąć dwa główne cele. Pierwszym było stworzenie komfortowych warunków pracy naszym pracownikom, drugim wybór lokalizacji, z których dojazd do stacji bazowych zajmuje maksymalnie 2 godziny - wyjaśnia. - Wierzę, że stworzenie wspólnej przestrzeni do pracy da nam szansę na osiągnięcie najwyższej efektywności zarządzania współdzieloną infrastrukturą telekomunikacyjną – dodaje Santiago Argelich Hesse.
W kwietniu 2021 roku Cellnex kupił 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej Play (OnTower Poland Sp. z o. o.), a w ciągu kolejnych dwóch lat zdobył 100 proc. udziałów. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Cyfrowy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i planowaniem rozwoju sieci oraz 220 - utrzymaniem sieci i jej zarządzaniem jej). Cellnex, który obecnie posiada W Polsce niemal 16 000 lokalizacji, zainwestował w kraju ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.