Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy
Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie Property Technology, wygrała przetarg publiczny i zawarła umowy z Miastem Bydgoszcz - Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy infrastruktury rowerowej w dwóch odcinkach na terenie Bydgoszczy. Łączna wartość umów to prawie 550 tys. zł brutto. Eco5tech ma 10 miesięcy na wykonanie prac projektowych inwestycji. Wcześniej Spółka realizowała podobny projekt również w Warszawie i Krakowie.
- Jesteśmy niezwykle dumni z faktu wygrania tego przetargu i podpisania umowy. To dla nas to także szansa na realny wkład w poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego w Bydgoszczy. Realizacja tego projektu jest kolejnym krokiem w rozwijaniu nowoczesnej infrastruktury rowerowej, której celem jest zapewnienie wygody i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak istotnym przedsięwzięciu. - powiedziała Alicja Gackowska, prezeska zarządu Eco5tech.
Przedmiotem umowy jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy infrastruktury rowerowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji administracyjnych i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenia na budowę, a także pełnienie nadzoru autorskiego. Umowa będzie realizowana na dwóch odcinkach: część 2 zadania przetargowego tj. od ul. Wyzwolenia na odcinku od ul. Sudeckiej do granicy miasta Bydgoszczy oraz w części 3, czyli od ul. Kolbego na odcinku od ul. Waleniowej do granicy Bydgoszczy.
- Eco5tech skupia się obecnie na realizacji kilkudziesięciu projektów, jednocześnie aktywnie wypatrujemy kolejnych okazji, aby uzupełnić portfolio. Naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości usług, a wygrana w tym przetargu jest dowodem naszego zaangażowania i profesjonalizmu. Jesteśmy w trakcie kolejnych postępowań przetargowych i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych podpisanych umowach – dodała Alicja Gackowska.
W latach 2020 - 2022 Eco5tech realizowała umowy dla Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie w zakresie opracowania dokumentacji projektowej dotyczącej budowy nowych ścieżek rowerowych na terenie Warszawy. Natomiast w 2021 i 2022 r. Eco5tech realizowała tożsamą umowę dla miasta Krakowa. Od początku swojego istnienia Eco5tech angażuje się w różnorodne projekty infrastrukturalne. Spółka realizuje swoje główne działania na szeroko pojętej branży Proptech, jednocześnie kontynuując prace nad dokumentacją projektową dla sektora budowlanego. Eco5tech skutecznie dywersyfikuje swoje działalności i źródła przychodów, tworząc zintegrowaną i spójną całość.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.