Komunikaty PR

INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 - czyli historia o tym, jak szybkie u

2020-01-24  |  01:00
Biuro prasowe

Kiedy na początku 2019 roku NVIDIA wprowadzała karty GeForce RTX 2060, celowała w niezwykle popularny segment średni. Pół roku później podniosła poprzeczkę, wypuszczając niezwykle udaną odmianę RTX 2060 Super. INNO3D swoją kartą GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 pokazuje, że da się stworzyć w oparciu o GPU NVIDII kartę jeszcze bardziej wydajną, pozostając jednak na tej samej półce cenowej.

 

Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 wykorzystuje nowoczesny GPU NVIDIA Turing wspierający takie technologie jak śledzenie promieni czy DLSS. Pomimo iż nazwa sugeruje, że jest to “tylko” odmiana GeForce’a RTX 2060, tak jednak nie jest. Wystarczy spojrzeć w specyfikację karty - model z dopiskiem Super posiada 256-bitowy interfejs pamięci i aż 2176 rdzeni CUDA, podczas gdy “zwykły” model ma, odpowiednio, 1920 rdzeni CUDA i 192-bitowy interfejs pamięci. Ten ostatni wpływa zresztą na pojemność pamięci graficznej. W mocniejszej karcie jest to 8 GB GDDR6, podczas gdy w tańszej jest jej już 6 GB GDDR6. 

INNO3D w swojej konstrukcji nie poprzestało na tych korzyściach technicznych. Pochodzący z Hong Kongu producent poszedł o krok dalej, oferując wyższą częstotliwość w trybie Boost - 1695 MHz zamiast 1650 MHz. Niewielka różnica? Owszem. Producent jednakże samą konstrukcją karty zachęca do podkręcania. Do dyspozycji mamy tu dwa dodatkowe gniazda zasilania - 8 i 6-pinowe, inaczej jak w karcie referencyjnej gdzie znajdziemy tylko 8-pinowe. To pozwala zapewnić pewniejsze, bardziej stabilne, a przede wszystkim mocniejsze zasilanie w konstrukcji INNO3D. Co można z tym zrobić? Cóż, nazwa karty sama to podpowiada, podobnie jak jej chłodzenie. 

To ostatnie przygotowano zgodnie z tym do czego przyzwyczaił nas azjatycki producent. Dwa duże, bo 100-mm wentylatory osadzono na dużym radiatorze, do którego ciepło odebrane z GPU przekazywane jest ciepłowodami. Taka konstrukcja jest wydajna, a przy tym pozostaje dość cicha. 

Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2  (8 GB GDDR6) jest dostępna na rynku w cenie ok. 2200 zł.

 

Specyfikacja:

  • Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1645
  • Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, 
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
  • Interfejs pamięci: 256-bit
  • Przepustowość pamięci: 448 GB/s
  • CUDA: 2176
  • Rekomendowana moc zasilacza: 550 W 
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 264 
  • Wysokość karty [mm]: 134
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 15:00

SAP Story: Ericsson wybiera oprogramowanie SAP, by łączyć łańcuchy dostaw

W obliczu stale rozwijającego się rynku technologii, firmy na całym świecie poszukują sposobów na poprawę efektywności operacyjnej i zwiększenie elastyczności swoich łańcuchów dostaw. Ericsson, światowy lider w
IT i technologie Iron Mountain inwestuje w centrum digitalizacji w Radomiu
2024-04-24 | 07:00

Iron Mountain inwestuje w centrum digitalizacji w Radomiu

Centrum digitalizacji Iron Mountain w Radomiu to jeden z największych obiektów tego rodzaju w Europie, który w 2023 r. został uhonorowany tytułem Center of Digital Excellence.
IT i technologie Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting
2024-04-24 | 01:00

Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting

Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.