Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC - doładowana “sześćdziesiątka” gotowa d
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to konstrukcja dla tych, którzy szukają GPU zdolnego zapewnić płynną rozgrywkę na ekranach 1080p. Więcej rdzeni CUDA i pamięci VRAM względem pierwowzoru powinny zaowocować lepszą wydajnością. Z kolei sprawdzony układ daje nadzieję na lepszą dostępność sprzętu.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC to kompaktowa konstrukcja o ograniczonym zapotrzebowaniu na energię. Całość ma 240 mm długości, zajmuje dwa sloty i zadowala się pojedynczą 8-pinową wtyczką PCIe. W zamian oferuje 2176 rdzeni CUDA, czyli tyle, co modele z dopiskiem SUPER. Wyrównano także taktowanie, do którego kolejne megaherce dorzuciło Inno3D, podkręcając fabrycznie kartę. W trybie boost ma ona osiągać minimum 1665 MHz.
Na OC bez negatywnych konsekwencji dla kultury pracy i temperatur ma pozwalać chłodzenie Twin X2. Radiator wyposażony w trzy ciepłowody zbiera ciepło ze wszystkich nagrzewających się elementów. Chłodne powietrze pompują przez żeberka dwa wentylatory o średnicy dziewięciu centymetrów. Po drugiej stronie płytki znajduje się usztywniający całość backplate. Posiada on otwory, które ułatwiają odprowadzanie ciepłego powietrza poza konstrukcję karty.
Model Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC, jak nazwa wskazuje, otrzymał 12 GB pamięci VRAM. Są to kości typu GDDR6, taktowane zegarem 14 Gbps. Z GPU łączy je szyna o szerokości 192-bitów, co daje przepustowość 336 GB/s. Pozostaje ona więc na równorzędnym poziomie jak w modelu 2060. Miejsca na tekstury jest jednocześnie dwukrotnie więcej, co może podnieść płynność w pamięciożernych produkcjach, dla których 6 GB już przestało wystarczać.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 12 GB Twin X2 OC powinna pojawiać się w ofertach sklepów już wkrótce. Producent nie podaje sugerowanej ceny detalicznej, jednocześnie skupiając się na zapewnieniu jak najlepszej dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU106 (2176 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1665 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 192-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 240 mm
- szerokość: 120 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości https://drive.google.com/drive/folders/11PDNd0HPIeI8FgAgAm_W-WJAxV2Rc1Ry

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.