Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC - mały, ale wariat
Subtelny design, niewielkie wymiary i wydajność, która ma sprostać najnowszym grom - oto karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC. Fabrycznie podkręcone GPU zadowala się przy tym pojedynczą wtyczką PCIe, dając pole do popisu fanom obudów mini-ITX z mniejszymi zasilaczami.
Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC to minimalistyczna konstrukcja z układem Nvidia Ampere. Całość ma 240 mm długości i zajmuje dwa sloty. Dzięki temu montaż nawet w ciasnych obudowach nie powinien być wyzwaniem. Przez radiator, którym przykryto całą płytkę drukowaną, powietrze pompują dwa wentylatory o średnicy dziewięciu centymetrów. O sprawny transfer ciepła dbają z kolei cztery ciepłowody. Ich łączna długość przekracza jeden metr, a całkowita powierzchnia wymiany cieplnej to blisko 0,4 m kw.
Wyposażona w procesor GA104 karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC oferuje 4864 rdzenie CUDA. GPU sparowane z 8 GB pamięci VRAM typu GDDR6 (256-bit) ma osiągać w trybie Boost co najmniej 1680 MHz, a więc nieco więcej niż modele referencyjne. W dalszym ciągu konstrukcja zadowala się zasilaniem za pomocą pojedynczej wtyczki PCIe. Producent uprzedza jednak, że aby system działał stabilnie, wybrany zasilacz powinien dysponować mocą nie mniejszą niż 650 W.
W zamian karta ma zrewanżować się wysokimi osiągami i obsługą najnowszych technologii, w tym Ray Tracingu, DLSS 2.0 i Resizeable BAR. Ta ostatnia pozwala na lepsze wykorzystanie interfejsu PCI-Express, poprzez optymalizację przesyłu danych między kartą i kompatybilnym procesorem. W wybranych grach przekłada się to na dodatkowe klatki na sekundę, więc warto przeczytać na stronie producenta, jak skorzystać z tej funkcji.
Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC jest już dostępna w sprzedaży, a jej dostępność powinna się sukcesywnie poprawiać.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA104 (4864 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1410 MHz
- tryb boost: 1680 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 240 mm
- szerokość: 120 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 wtyczka 8-pin, zasilacz min. 650 W

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.