Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC - mały, ale wariat
Subtelny design, niewielkie wymiary i wydajność, która ma sprostać najnowszym grom - oto karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC. Fabrycznie podkręcone GPU zadowala się przy tym pojedynczą wtyczką PCIe, dając pole do popisu fanom obudów mini-ITX z mniejszymi zasilaczami.
Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC to minimalistyczna konstrukcja z układem Nvidia Ampere. Całość ma 240 mm długości i zajmuje dwa sloty. Dzięki temu montaż nawet w ciasnych obudowach nie powinien być wyzwaniem. Przez radiator, którym przykryto całą płytkę drukowaną, powietrze pompują dwa wentylatory o średnicy dziewięciu centymetrów. O sprawny transfer ciepła dbają z kolei cztery ciepłowody. Ich łączna długość przekracza jeden metr, a całkowita powierzchnia wymiany cieplnej to blisko 0,4 m kw.
Wyposażona w procesor GA104 karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC oferuje 4864 rdzenie CUDA. GPU sparowane z 8 GB pamięci VRAM typu GDDR6 (256-bit) ma osiągać w trybie Boost co najmniej 1680 MHz, a więc nieco więcej niż modele referencyjne. W dalszym ciągu konstrukcja zadowala się zasilaniem za pomocą pojedynczej wtyczki PCIe. Producent uprzedza jednak, że aby system działał stabilnie, wybrany zasilacz powinien dysponować mocą nie mniejszą niż 650 W.
W zamian karta ma zrewanżować się wysokimi osiągami i obsługą najnowszych technologii, w tym Ray Tracingu, DLSS 2.0 i Resizeable BAR. Ta ostatnia pozwala na lepsze wykorzystanie interfejsu PCI-Express, poprzez optymalizację przesyłu danych między kartą i kompatybilnym procesorem. W wybranych grach przekłada się to na dodatkowe klatki na sekundę, więc warto przeczytać na stronie producenta, jak skorzystać z tej funkcji.
Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC jest już dostępna w sprzedaży, a jej dostępność powinna się sukcesywnie poprawiać.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA104 (4864 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1410 MHz
- tryb boost: 1680 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 240 mm
- szerokość: 120 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 wtyczka 8-pin, zasilacz min. 650 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.