Inno3D GeForce RTX 3090 X3 - minimalistyczna forma i topowe osiągi
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to konstrukcja stworzona z myślą o użytkownikach, którzy stawiają na subtelne połączenie elegancji i osiągów. Najmocniejsze GPU z serii Ampere zamknięto w jednolitej, metalowej obudowie. Całość zajmuje dwa sloty, co daje możliwość zbudowania potężnego PC o niewielkich wymiarach.
Inno3D GeForce RTX 3090 X3 to utajony flagowiec. Karta zajmuje dwa sloty i wyróżnia się minimalistyczną, pozbawioną zbędnych ozdobników obudową. W dalszym ciągu użytkownik dostaje do dyspozycji 10496 rdzeni CUDA wspieranych przez 24 GB pamięci VRAM typu GDDR6X. Co więcej, w trybie Boost chip ma pracować z częstotliwością co najmniej 1695 MHz, a więc wyższą niż widnieje w specyfikacji referencyjnej.
Na podniesienie taktowania ma pozwalać zastosowany system chłodzenia. Radiator obejmuje wszystkie sekcje karty i ma efektywną powierzchnię wymiany ciepła przekraczającą pół metra kwadratowego. W jego wnętrzu zatopiono siedem ciepłowodów o łącznej długości blisko 1,7 metra. Dwa z nich odbierają ciepło z kości VRAM. Producent chwali się, że przekłada się to na obniżenie temperatur modułów nawet o 10 stopni.
Stały dopływ chłodnego powietrza wymuszają trzy wentylatory Scythe o średnicy 90 mm. Od spodu kartę Inno3D GeForce RTX 3090 X3 usztywnia metalowy backplate. Posiada on otwory, które mają umożliwić łatwiejsze odprowadzanie ciepła. Całość ma 300 mm długości, a więc tyle samo, co bardziej rozbudowane warianty zajmujące o jeden slot więcej. Podobnie jak one konstrukcja wymaga dodatkowego zasilania.
Do stabilnego działania karty Inno3D GeForce RTX 3090 X3 niezbędne są dwie wtyczki PCI-Express 8-pin. Zasilacz z kolei nie powinien mieć mniej niż 750 W. Osoby, które chciałyby kupić prezentowany model, już mogą szukać go w sklepach. Producent jednocześnie deklaruje, że nie ustaje w wysiłkach, które zmierzają do poprawienia jego dostępności.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10476 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1695 MHz
- pamięć graficzna: 24 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19,5 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.