Komunikaty PR

INNO3D GeForce RTX 4070 Twin X2 — gamingowa karta graficzna dla oszczędnych

2023-05-23  |  09:00
Biuro prasowe

GeForce RTX 4070 to ostatnia desktopowa karta graficzna NVIDII przeznaczona dla graczy. Jednostka ta doczekała się wielu niereferencyjnych wariantów, a jednym z bardziej opłacalnych jest model Twin X2 od INNO3D.

NVIDIA GeForce RTX 4070 bazuje na nowym układzie graficznym AD104 (litografia TSMC 4N), który wykorzystuje architekturę Ada Lovelace. Na pokładzie znalazło się m.in. 5888 jednostek CUDA, 12 GB pamięci GDDR6X 21 Gbps (magistrala 192-bit), a także rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Co więcej, karta graficzna obsługuje technologię DLSS 3.0, dzięki której użytkownicy mogą liczyć na wyższą wydajność w wielu nowych grach. Jak wykazały testy, w ogólnym rozrachunku GeForce RTX 4070 oferuje moc obliczeniową na poziomie hitowego GeForce’a RTX 3080.

 

GeForce RTX 4070 Twin X2 to podstawowy model w ofercie firmy INNO3D. Układ pracuje ze standardowymi taktowaniami, a więc rozpędza się do 2475 MHz w trybie Boost. Chłodzenie karty powinno zostać docenione przez osoby posiadające obudowy w mniejszym formacie, bowiem producent zastosował tu schludny system z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm oraz radiator z pięcioma rurkami cieplnymi. Całość zajmie w obudowie zaledwie dwa sloty. Ponadto układ został wyposażony w gustowny i praktyczny backplate. Producent zaleca do tej karty zasilacz o mocy co najmniej 600 W, a do poprawnego działania konieczne jest wpięcie pojedynczej wtyczki zasilania 8-pin.

 

Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Twin X2 jest dostępna w wielu sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2900 zł. Aktualnie jest to jedna z najtańszych konstrukcji  bazujących na architekturze Ada Lovelace.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny

Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.

Bankowość

Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.

Ochrona środowiska

Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.