Inwestycja „jak marzenie” ma generalnego wykonawcę
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Firma Bouygues Immobilier Polska podpisała umowę z generalnym wykonawcą. Została nim firma Łucz-Bud, która zajmie się realizacją projektu Reve („Marzenie”). W ramach inwestycji powstanie łącznie 85 mieszkań położonych niedaleko Alei Jerozolimskich.
Reve to projekt z zieloną strefą relaksu dla mieszkańców, ogrodami deszczowymi i systemem automatyki mieszkaniowej Appartme w standardzie. Znajdą się w nim 1-, 2-, 3,- 4, a nawet 5-pokojowe mieszkania z ogródkami, balkonami, tarasami i charakterystycznymi loggiami. Najmniejsze mieszkanie będzie miało powierzchnię 28 mkw., a największe – aż 122 mkw. W ofercie są również lokale dwupoziomowe.
Generalnym wykonawcą tej inwestycji została firma Łucz-Bud, która jest na rynku od ponad 30 lat i w tym czasie zrealizowała wiele projektów budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, przemysłowego i użyteczności publicznej. Łucz-Bud ma umiejętności i technologie, które pozwalają sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom: – Jej solidność oraz skupienie na innowacji są kluczowe dla osiągnięcia naszego wspólnego celu, a więc stworzenia miejsca do życia, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i dopracowane w każdym detalu – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
Łucz-Bud i Bouygues Immobilier Polska łączą siły w pierwszym, wspólnym projekcie mieszkaniowym. – Bardzo cieszymy się na tę współpracę i mamy nadzieję na jej kontynuację w przyszłości. Sprawdzeni partnerzy to dziś podstawa sukcesu – mówi Tomasz Mizera, członek zarządu i dyrektor zarządzający PHUB Łucz-Bud.
Oryginalna architektura i modne loggie
Reve wyróżnia się rozwiązaniami architektonicznymi. Styl inwestycji podkreślą ciekawie zaprojektowane loggie z płytką klinkierową na ścianach, zlokalizowane od strony ulicy. Autorami projektu są architekci z pracowni TZA – Aleksandra Targońska, Daniel Małek i Marcin Zadrożny, którzy w swojej pracy pod uwagę biorą przede wszystkim indywidualny charakter obiektu.
W częściach wspólnych inwestycji zdecydowano się na ciekawe rozwiązania kolorystyczne. Każda z klatek będzie miała swoją dominującą barwę – ceglastą czerwień lub zieleń awokado. Na ścianach pojawią się również modularne płytki w formie pikseli, które dopełnią całość.
Bouygues Immobilier Polska ponownie w tej dzielnicy
Reve to kolejna inwestycja francuskiego dewelopera w warszawskich Włochach. To właśnie tam kilka lat temu powstała Camélia z międzynarodowymi „zielonymi” certyfikatami, takimi jak BiodiverCity czy HQE. Obecnie Bouygues Immobilier Polska buduje kolejną inwestycję w tej dzielnicy. Nieopodal stacji kolejowej Aleje Jerozolimskie powstaje Avenir. Ten minimalistyczny budynek będzie posiadał 86 mieszkań o zróżnicowanym metrażu — od 26 aż do 139 mkw. i rozkładach od 1 do 5 pokoi. Inwestycję wyróżniają tarasy, które będą przynależały do mieszkań zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Na parterze budynku znajdą się też lokale usługowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.