Komunikaty PR

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic — popularny skaner w wersji z programem Readiris Dys

2023-09-19  |  15:00
Biuro prasowe

IRIScan Desk 6 to kultowa już seria jedynych w swoim rodzaju podręcznych skanerów. Warto jednak zaznaczyć, że kilka miesięcy temu producent uzupełnił ją o specjalny model dla osób zmagających się z dysleksją.

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to podręczny skaner z pojedynczym sensorem 21 MP, który jest w stanie szybko rejestrować dokumenty o maksymalnym formacie A3. Zapisane obrazy mogą być dostępne w formie JPG/PDF/Excel/Word. Urządzenie posiada również opcję nagrywania dźwięku i wideo w 30 klatkach na sekundę, a także funkcję TTS (Text-to-Speech) służącą do tworzenia ebooków (ePub) lub plików MP3 czy WAV. 

 

Omawiane urządzenie w dużej mierze korzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Skaner jest w stanie wykrywać strony/okładki książek i może reagować na zmianę kartek. Produkt posiada również funkcję automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy nawet programowego usuwania palców przytrzymujących kartki. 

 

 

Skaner wyróżnia się ergonomiczną, składaną konstrukcją umożliwiającą korzystanie z niego nie tylko przy biurku, lecz nawet w czasie podróży. Urządzenie posiada cztery lampy LED i zasilane jest z popularnego portu USB. Całość cechuje się gustownym, stonowanym designem, a o poręczności skanera Desk 6 Pro przekonali się już m.in. YouTuberzy oraz nauczyciele prowadzący zdalne zajęcia.

 

IRIScan Desk 6 Pro w niniejszej wersji zawiera aplikację Readiris Dyslexic przeznaczoną dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Program posiada m.in. funkcję czytania na głos wskazanego tekstu czy opcję powiększania/pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności. Readiris Dyslexic jest kompatybilny z narzędziem Zamiana mowy na tekst (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów i multimediów.

 

Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w polskich sklepach w cenie od ok. 1600 zł. 

 

Dane techniczne skanera IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic:
 

  • maks. rozmiar dokumentu: A3 
  • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
  • wbudowane lampy LED: 4
  • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
  • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
  • Interfejs: USB 2.0
  • zasilanie: z portu USB
  • formaty wyjściowe:
    1. Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
    2. e-book: ePub, 
    3. audio: MP3, WAV
  • wymiary: 39,6 x 12 x 28,2 cm
  • waga: 1150 g
  • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
  • preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny

Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.

Bankowość

Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.

Ochrona środowiska

Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.