IRIScan Desk 6 - prostota, wygoda i funkcjonalność na co dzień
IRIScan Desk 6 to nowa odsłona przenośnego, składanego skanera USB. Producent obiecuje dwukrotnie szybsze skanowanie, podnosząc poprzeczkę do 60 stron na minutę. Ponadto użytkownika wspiera teraz AI, dzięki czemu zarówno proces cyfryzacji, jak i jej efekty mają być jeszcze lepsze.
IRIScan Desk 6 to skaner, który ma sprawdzić się w domu, biurze i podróży. Jest on zasilany z portu USB i ma składaną konstrukcję, która ułatwia przenoszenie i przechowywanie. Omawiany model posiada poprawione względem poprzednika zarówno optykę, jak i oprogramowanie. To ostatnie wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania stron, momentu obrócenia ich, a następnie do spłaszczania obrazu czy np. usunięcia widocznych palców z plików wynikowych.
W rezultacie skanowanie ma być proste i wręcz błyskawiczne. Producent chwali się, że skaner IRIScan Desk 6 pozwala cyfryzować nawet 1 stronę na sekundę. Można ustawić również stałe interwały czasowe i w określonym rytmie skanować całe książki. Dzięki technologii OCR, jako plik wynikowy użytkownik może otrzymać dokument PDF z opcją wyszukiwania w treści. Dostępne są także formaty: Word, Excel, tradycyjny JPG, ePub oraz MP3 i WAV, dzięki opcji tworzenia audiobooków.
Decydując się z kolei na skanowanie np. wizytówek czy paragonów, użytkownik może skorzystać z opcji wielokrotnego przycinania i cyfryzować całe pakiety dokumentów jednocześnie. Aplikacja rozpoznaje wiele obiektów na raz, co przyspiesza proces digitalizacji. Osoby, które zamiast skanować faktury przygotowują samouczki wideo, mogą natomiast wykorzystać wbudowaną kamerę HD do przygotowywania tutoriali i materiałów szkoleniowych.
Skaner IRIScan Desk 6 jest już dostępny w sprzedaży na stronie producenta, gdzie kosztuje nieco ponad 1100 złotych.
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADV0vQ7mKsJf2eM&id=8F332546DBFD2D72%21198512&cid=8F332546DBFD2D72
Dane techniczne:
IRIScan Desk 6
- maks. rozmiar dokumentu: A4 (297 x 210 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 32,1 x 12 x 23,8 cm
- waga: 1050 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.