IS–Wireless wybrany jako dostawca sieci 5G w Niemczech
Konsorcjum liderów niemieckiego przemysłu pod nazwą CampusDynA w skład, którego wchodzą Gestalt Robotics, T-Systems, OSRAM, Fraunhofer oraz Werner-von-Siemens Center (WvSC) for Industry and Science, wybrało IS-Wireless na dostawcę sieci 5G w modelu Open RAN. Zostanie ona uruchomiona w Berlinie w bieżącym roku.
Firmy tworzące konsorcjum są zainteresowane potencjałem prywatnych sieci 5G w modelu Open RAN w zastosowaniach przemysłowych w tym m.in. na potrzeby autonomicznych robotów mobilnych (AMRs), czy w celu optymalizacji zużycia energii w zakładach produkcyjnych. IS-Wireless będzie wspierać konsorcjum w tych działaniach, dostarczając kompletną sieć radiową 5G RAN (Radio Access Network), obejmującą O-RU (końcówki radiowe), O-DU (Distributed Units) i O-CU (Centralised Units). Firma dostarczy również near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) wraz z oprogramowaniem, tzw. xApps, zapewniając niezbędną wydajność sieci w wymagających warunkach pracy autonomicznych robotów mobilnych. Udane wdrożenie prywatnej sieci 5G w Berlinie jest dla CampusDynA priorytetem i pozwoli osiągnąć cel projektu, czyli zrozumienie potencjału sieci w modelu Open RAN dla zastosowań przemysłowych.
- Cieszymy się, że prywatne sieci 5G oparte o nasze najnowsze technologie budzą coraz większe zainteresowanie - mówi Sławomir Pietrzyk, Prezes i Założyciel IS-Wireless. - Fakt, że zostaliśmy wybrani przez niemieckie konsorcjum spośród grupy silnych konkurentów, jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju naszych produktów. Funkcjonalność i jakość rozwiązań mają ogromne znaczenie, szczególnie w zastosowaniach dla Przemysłu 4.0 - dodaje Sławomir Pietrzyk.
- Cieszymy się z nadchodzącej współpracy z IS-Wireless. Stabilne prywatne sieci 5G stanowią fundament dla nowatorskich urządzeń AMRs komunikujących się przez nasze oprogramowanie NavigateSYS. Nadrzędnym celem projektu badawczego jest osiągnięcie optymalnego poziomu alokowania zasobów w sieci, a w efekcie wydajniejsze wykorzystanie przepustowości. Praca ta pozwala nam rozwijać nowe, jeszcze bardziej inteligentne modele działania AMRs. Jesteśmy dumni mogąc uczestniczyć w tym projekcie - komentuje prof. dr inż. Jens Lambrecht, Dyrektor Zarządzający w Gestalt Robotics.
- Dzięki środowisku do prowadzenia testów w berlińskim Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science możemy w praktyce sprawdzać działanie najnowszych trendów technologicznych już na wczesnym etapie ich rozwoju, takich jak Open RAN działający z naszą platformą robotyczną “Autonomus Logistics”. Następnie, gdy te rozwiązania przedstawiają realną wartość, możemy je demonstrować naszym klientom - mówi Lutz Schneider, Product Owner Autonomous Logistics w T-Systems.
- Sieci 5G w modelu Open RAN od IS-Wireless stanowią ogromną wartość dodaną dla infrastruktury przemysłowej wykorzystywanej w projektach badawczych z udziałem naszych partnerów - mówi Peter Höhmann, project manager w Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.