Komunikaty PR

4 obszary istotne dla infrastruktury sieciowej

2020-11-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Łukasiak
Citrix

ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl

W ostatnim czasie duży wpływ na infrastrukturę sieciową wywarła globalna pandemia. Zarówno Internet, jak i firmowe sieci zostały poddane ogromnemu, nieoczekiwanemu testowi. Sytuacja pokazała, jak ważna jest infrastruktura sieciowa dla wielu firm: jeśli pracownicy nie mają dostępu do jej zasobów, nie mogą normalnie pracować, a firma nie jest w stanie utrzymać ciągłości biznesowej.

W sytuacji kryzysowej, naturalnym jest poszukiwanie łatwych, pragmatycznych rozwiązań. Dla wielu firm było to zwiększenie licencji VPN, by szybko móc łączyć ludzi pracujących w domach z firmowym centrum danych. VPN nie jest rozwiązaniem bez wad, zatem warto zastanowić się nad bardziej efektywną alternatywą, która wspomoże pracę zdalną.

Skuteczność pracy zdalnej jest jednak zależna od niezawodnych, bezpiecznych i wydajnych sieci. Inaczej użytkownicy będą na własną rękę szukać alternatywnych rozwiązań. To może spowodować wzrost zjawiska „shadow IT” wraz z różnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Skalowalność i dostępność sieci - bez negatywnego wpływu na produktywność pracowników - jest zatem kluczowa. By ją osiągnąć warto skupić się na 4 poniższych obszarach, takich jak:

  • Analityka na poziomie aplikacji.

Sieć musi być w stanie rozpoznać poszczególne aplikacje i szeregować je pod względem ważności: na aplikacje krytyczne, mniej istotne czy stricte konsumenckie. Ważne jest także wyrównywanie ruchu między serwerami aplikacji, by zapewnić wysoką dostępność i wydajność aplikacji, a także przekierowywanie ruchu do innych witryn w ramach utrzymania ciągłości biznesowej. (gdy centrum danych jest niedostępne lub pracuje z limitem pojemności)

  • Sztuczna inteligencja, monitorowanie i analiza oparta na uczeniu maszynowym.

Złożoność i dynamika działania sieci powoduje, że ręczne zarządzanie nimi, optymalizacja i zabezpieczanie są wręcz niemożliwe. Nowe technologie, takie jak AI i uczenie maszynowe, nie tylko umożliwiają ciągłe monitorowanie i analizę działania aplikacji i użytkowników, ale także zapewniają wysoką dostępność, wydajność i szybkie wykrywanie anomalii. 

  • Sieć WAN definiowana programowo (SD-WAN).

SD-WAN dynamicznie łączy użytkowników bezpośrednio z wymaganymi zasobami, niezależnie od tego, czy są to wirtualne aplikacje lub desktopy hostowane w centrum danych, środowisko cyfrowej przestrzeni pracy ulokowane w chmurze, czy zasoby lokalne. Jednocześnie SD-WAN automatycznie wybiera najlepszą ścieżkę dla ruchu danych i rozdziela ruch na wiele z nich, by zapewnić optymalną wydajność aplikacji. To powoduje, że jest kluczowym komponentem dla pracy zdalnej z różnych lokalizacji.

  • Bezpieczeństwo w modelu „Zero-Trust”

Zabezpieczenie pracy zdalnej wymaga innego sposobu myślenia i architektury opartej na modelu ‘Zerowego Zaufania’, który zakłada jego brak w stosunku do każdego użytkownika, stosowanego urządzenia czy sieci. By to osiągnąć, firmy muszą połączyć zarządzanie tożsamością i dostępem specyficzne dla aplikacji z bieżącą analizą punktów końcowych i zachowań użytkowników (ulepszoną przez automatyczną reakcję na incydenty oparte na uczeniu maszynowym). Dzięki temu można szybko łatać luki w zabezpieczeniach i przeciwdziałać pojawiającym się zagrożeniom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Citrix
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.