Komunikaty PR

78 procent organizacji nie ma zaufania do skuteczności stosowanych zabezpieczeń

2020-12-11  |  01:00

W najnowszym raporcie „The State of Breach and Attack Simulation and the Need for Continuous Security Validation” [1] opracowanym na zlecenie firmy Cymulate przez niezależną organizację badawczą Ponemon Institute przedstawiono wyniki badania na temat wpływu współczesnych zagrożeń i zmian zachodzących w biznesie na stan bezpieczeństwa organizacji. W badaniu wzięło udział ponad 1000 specjalistów IT i specjalistów ds. bezpieczeństwa IT w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

   

Z badania wynika, że 78 proc. organizacji nie ma dużego zaufania do skuteczności środków bezpieczeństwa stosowanych w ich własnych organizacjach. Dwie trzecie firm wprowadza zmiany w swoich zabezpieczeniach codziennie lub co tydzień, a 67 proc. respondentów uważa, że istotne jest sprawdzanie, że wprowadzone zmiany nie powodują luk w zabezpieczeniach. Mimo to 43 proc. organizacji nie przeprowadza testów bezpieczeństwa lub robi to tylko w przypadku wystąpienia naruszenia bezpieczeństwa, a 14 proc. testuje zabezpieczenia rzadziej niż raz w roku. Testowanie skuteczności zabezpieczeń zwiększa pewność, że mechanizmy bezpieczeństwa działają w organizacji tak jak powinny. Organizacje, które przeprowadzają testy bezpieczeństwa (38 proc. respondentów) wykazują wyższy poziom zaufania do własnych zabezpieczeń. 


Badanie wykazało również, że w związku z pandemią Covid-19 i koniecznością wsparcia pracy zdalnej ponad połowa firm zakupiła nowe technologie bezpieczeństwa, a 59 proc. musiało „złagodzić” niektóre ze swoich polityk bezpieczeństwa. Jednak tylko 38 proc. organizacji faktycznie przetestowało zabezpieczenia, które miały zapewnić ochronę przed nowymi zagrożeniami wynikającymi z wprowadzenia pracy zdalnej. 

Eksperci ds. bezpieczeństwa podkreślają potrzebę ciągłej weryfikacji i oceny zabezpieczeń organizacji w obliczu coraz większej ilości zagrożeń, a także ewolucji modelu biznesowego. Jednak podstawowa metodologia testowania bezpieczeństwa w organizacjach ma ograniczony zakres, jest procesem przeprowadzanym ręcznie i zajmuje dużo czasu. Nie jest również dostosowana do tempa w jakim pojawiają się nowe cyberzagrożenia oraz zmian zachodzących w biznesie i IT. Dlatego najlepszym sposobem na sprawdzenie poziomu przygotowania organizacji na ataki oraz inne współczesne cyberzagrożenia są rozwiązania BAS (ang. Breach and Attack Simulation – BAS), jak np. platforma firmy Cymulate. Platforma ta umożliwia przeprowadzenie symulowanych ataków na infrastrukturę bezpieczeństwa i weryfikację jej odporności. Dzięki temu organizacje mogą na bieżąco oceniać swoją realną gotowość do skutecznej i proaktywnej ochrony przed współczesnymi cyberzagrożeniami. Platforma Cymulate pozwala na bezpieczne testowanie poziomu zabezpieczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji stosując najbardziej powszechne metody i wektory ataków. Identyfikuje też słabe punkty bezpieczeństwa organizacji, wskazuje luki w zabezpieczeniach oraz obszary najbardziej narażone na cyberzagrożenia. Dzięki temu organizacja może wprowadzić skuteczną ochronę przed współczesnymi cyberzagrożeniami.

 

 


[1] „The State of Breach and Attack Simulation and the Need for Continuous Security Validation: A Study of US and UK Organizations”, Ponemon Institute, 11.2020

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie F5 Networks wzmacnia zespół liderów Biuro prasowe
2024-04-27 | 10:30

F5 Networks wzmacnia zespół liderów

Firma F5, Inc. (NASDAQ: FFIV), globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji wielochmurowych, powołuje dwóch nowych członków zespołu kierowniczego. Lyra
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.