ABB i Red Hat razem dla przemysłowych sieci brzegowych i chmur hybrydowych
ABB i Red Hat Inc.vpoinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy, aby umożliwić branżom wykorzystującym automatykę procesów i oprogramowanie przemysłowe ABB szybkie i elastyczne skalowanie przy użyciu wiodących platform korporacyjnych i usług aplikacyjnych firmy Red Hat opartych na systemie Red Hat Enterprise Linux.
Gromadzenie i analiza danych z zakładów przemysłowych oraz zarządzanie nimi mają kluczowe znaczenie dla poprawy efektywności działania przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności. Jest to zgodne ze strategią ABB w zakresie ewolucji automatyzacji procesów.
Współpraca umożliwia wirtualizację i konteneryzację oprogramowania do automatyzacji za pomocą platformy Red Hat OpenShift, co zapewnia wysoką elastyczność wdrażania sprzętu, zoptymalizowaną zgodnie z potrzebami aplikacji. Umożliwia również sprawną koordynację systemu oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w oparciu o dane na brzegu sieci i dalsze przetwarzanie w chmurze.
Red Hat OpenShift, czołowa w branży platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, której fundamentem jest system Red Hat Enterprise Linux, zapewnia ABB jedną spójną platformę aplikacyjną obejmującą zarówno małe systemy z jednym węzłem, jak i skalowalne klastry hiperkonwergentne w przemysłowych sieciach brzegowych. Upraszcza to tworzenie rozwiązań dla klientów ABB i zarządzanie nimi.
Red Hat OpenShift zwiększa elastyczność wdrażania i skalowalność ABB Ability™ Edgenius™, kompleksowej platformy brzegowej dla oprogramowania przemysłowego, wraz z ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite, pakietem platform i aplikacji klasy korporacyjnej, który wykorzystuje przemysłową sztuczną inteligencję do poprawy wyników biznesowych klientów dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0. Rozwiązania Edgenius i Genix firmy ABB mogą być sprawnie i bezpiecznie skalowane w ramach wielu środowisk. Dzięki tej współpracy ABB uzyska dostęp do funkcji takich jak udostępnianie bezobsługowe (zdalna konfiguracja sieci), które ułatwią zarządzanie i zwiększą spójność w różnych środowiskach przemysłowych.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.