ABB i Red Hat razem dla przemysłowych sieci brzegowych i chmur hybrydowych
ABB i Red Hat Inc.vpoinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy, aby umożliwić branżom wykorzystującym automatykę procesów i oprogramowanie przemysłowe ABB szybkie i elastyczne skalowanie przy użyciu wiodących platform korporacyjnych i usług aplikacyjnych firmy Red Hat opartych na systemie Red Hat Enterprise Linux.
Gromadzenie i analiza danych z zakładów przemysłowych oraz zarządzanie nimi mają kluczowe znaczenie dla poprawy efektywności działania przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności. Jest to zgodne ze strategią ABB w zakresie ewolucji automatyzacji procesów.
Współpraca umożliwia wirtualizację i konteneryzację oprogramowania do automatyzacji za pomocą platformy Red Hat OpenShift, co zapewnia wysoką elastyczność wdrażania sprzętu, zoptymalizowaną zgodnie z potrzebami aplikacji. Umożliwia również sprawną koordynację systemu oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w oparciu o dane na brzegu sieci i dalsze przetwarzanie w chmurze.
Red Hat OpenShift, czołowa w branży platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, której fundamentem jest system Red Hat Enterprise Linux, zapewnia ABB jedną spójną platformę aplikacyjną obejmującą zarówno małe systemy z jednym węzłem, jak i skalowalne klastry hiperkonwergentne w przemysłowych sieciach brzegowych. Upraszcza to tworzenie rozwiązań dla klientów ABB i zarządzanie nimi.
Red Hat OpenShift zwiększa elastyczność wdrażania i skalowalność ABB Ability™ Edgenius™, kompleksowej platformy brzegowej dla oprogramowania przemysłowego, wraz z ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite, pakietem platform i aplikacji klasy korporacyjnej, który wykorzystuje przemysłową sztuczną inteligencję do poprawy wyników biznesowych klientów dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0. Rozwiązania Edgenius i Genix firmy ABB mogą być sprawnie i bezpiecznie skalowane w ramach wielu środowisk. Dzięki tej współpracy ABB uzyska dostęp do funkcji takich jak udostępnianie bezobsługowe (zdalna konfiguracja sieci), które ułatwią zarządzanie i zwiększą spójność w różnych środowiskach przemysłowych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.