Komunikaty PR

Airbus wznosi się na nowy poziom planowania dzięki rozwiązaniom SAP

2024-03-22  |  09:00

Zrównoważony, odporny na ryzyko łańcuch dostaw wymaga połączenia wielu procesów i szybkiego, elastycznego planowania, które stawi czoło ewentualnym zakłóceniom. To szczególnie ważne w przypadku wymagających branż, w aktualnym krajobrazie gospodarczym oraz geopolitycznym. Dlatego Airbus zdecydował się na wyruszenie w podróż, która zmieni sposób planowania jego obecnych i przyszłych działań.

Solidne łańcuchy dostaw, które minimalizują ryzyko, są obecnie priorytetem dla liderów branży logistycznej. Zdolność do budowania odpornych, funkcjonalnych kanałów przepływu, pozwalających firmom dokładnie przewidywać popyt i wykorzystanie możliwości, jest nieoceniona. W branży lotniczej wyzwanie jest podwójne, ponieważ łańcuchy dostaw są tu wyjątkowo złożone, natomiast deklaracje dotyczące minimalizacji ryzyk i bezpieczeństwa nabierają dodatkowej wagi.

Jednocześnie, prognozy ekspertów na najbliższe 20 lat zakładają, że światowy przemysł lotniczy będzie co roku rósł o 3,3 proc., ale aktualne problemy w łańcuchu dostaw utrzymają się jeszcze przez kolejne kilka lat. Z kolei Raport SAP Polska „Biznes napędzany cyfrowo” pokazuje, że szukając technologicznych rozwiązań, wychodzących naprzeciw tym wyzwaniom, firmy z przeróżnych branż coraz chętniej sięgają po rozwiązania chmurowe. Mają one m.in. tę przewagę nad systemami funkcjonującymi lokalnie, że dają możliwości szybkich reakcji, modyfikacji, aktualizacji i wykorzystania schematów działań. 60% menedżerów badanych przez SAP doszukuje się właśnie w takich narzędziach odpowiedzi na potrzeby wynikające z płynności i zmienności współczesnego biznesu.

Airbus planuje w chmurze

Szukając optymalnych rozwiązań na potrzeby bieżących i przyszłych wyzwań Airbus, jeden z największych światowych koncernów lotniczych, zdecydował się więc skorzystać z SAP Integrated Business Planning na potrzeby łańcucha dostaw.

SAP IBP to rozwiązanie chmurowe, które pomaga integrować i rozwijać współpracę między zespołami sprzedaży, dostaw i planowania przemysłowego. Konkretne funkcje, jakie oferuje ono przedsiębiorstwom, pozwalają uregulować m.in. takie kwestie jak planowanie sprzedaży i produkcji, prognozowanie i zarządzanie popytem, planowanie i optymalizacja zapasów czy widoczność łańcucha dostaw.

Dobra widoczność wśród priorytetów

Dzięki wdrożeniu tego właśnie rozwiązania Airbus będzie w stanie sprostać złożonym wymaganiom planistycznym, a jednocześnie jeszcze szybciej i sprawniej planować produkcję oraz efektywniej wykorzystywać swoje zasoby. Duże znaczenie dla koncernu ma także to, że SAP IBP zapewnia większą przejrzystość i wgląd w działania dzięki rolom zorientowanym na użytkownika oraz priorytetyzacji zadań i działań.

– Większa widoczność i zwinność są kluczowymi elementami, które przekładają się na doskonalenie odporności łańcuchów dostaw przedsiębiorstw i umożliwiają bardziej zrównoważone działanie. Jest to obecnie jeden z głównych priorytetów liderów branży. Projekty takie jak ten realizowany dla Airbusa pokazują, że rozszerzona współpraca strategiczna pozwala nam wspierać klientów w ich transformacji, zapewniając unikalne, kompleksowe, scentralizowane planowanie popytu i dostaw, z  możliwością zaawansowanego reagowania i zarządzania dostawami. Jesteśmy dumni, że to dzięki rozwiązaniom SAP Airbus rozwija i wzmacnia swoje cyfrowe możliwości – komentuje Adam Adamczyk, Head of Digital Supply Chain, SAP CEE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.