Airbus wznosi się na nowy poziom planowania dzięki rozwiązaniom SAP
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Zrównoważony, odporny na ryzyko łańcuch dostaw wymaga połączenia wielu procesów i szybkiego, elastycznego planowania, które stawi czoło ewentualnym zakłóceniom. To szczególnie ważne w przypadku wymagających branż, w aktualnym krajobrazie gospodarczym oraz geopolitycznym. Dlatego Airbus zdecydował się na wyruszenie w podróż, która zmieni sposób planowania jego obecnych i przyszłych działań.
Solidne łańcuchy dostaw, które minimalizują ryzyko, są obecnie priorytetem dla liderów branży logistycznej. Zdolność do budowania odpornych, funkcjonalnych kanałów przepływu, pozwalających firmom dokładnie przewidywać popyt i wykorzystanie możliwości, jest nieoceniona. W branży lotniczej wyzwanie jest podwójne, ponieważ łańcuchy dostaw są tu wyjątkowo złożone, natomiast deklaracje dotyczące minimalizacji ryzyk i bezpieczeństwa nabierają dodatkowej wagi.
Jednocześnie, prognozy ekspertów na najbliższe 20 lat zakładają, że światowy przemysł lotniczy będzie co roku rósł o 3,3 proc., ale aktualne problemy w łańcuchu dostaw utrzymają się jeszcze przez kolejne kilka lat. Z kolei Raport SAP Polska „Biznes napędzany cyfrowo” pokazuje, że szukając technologicznych rozwiązań, wychodzących naprzeciw tym wyzwaniom, firmy z przeróżnych branż coraz chętniej sięgają po rozwiązania chmurowe. Mają one m.in. tę przewagę nad systemami funkcjonującymi lokalnie, że dają możliwości szybkich reakcji, modyfikacji, aktualizacji i wykorzystania schematów działań. 60% menedżerów badanych przez SAP doszukuje się właśnie w takich narzędziach odpowiedzi na potrzeby wynikające z płynności i zmienności współczesnego biznesu.
Airbus planuje w chmurze
Szukając optymalnych rozwiązań na potrzeby bieżących i przyszłych wyzwań Airbus, jeden z największych światowych koncernów lotniczych, zdecydował się więc skorzystać z SAP Integrated Business Planning na potrzeby łańcucha dostaw.
SAP IBP to rozwiązanie chmurowe, które pomaga integrować i rozwijać współpracę między zespołami sprzedaży, dostaw i planowania przemysłowego. Konkretne funkcje, jakie oferuje ono przedsiębiorstwom, pozwalają uregulować m.in. takie kwestie jak planowanie sprzedaży i produkcji, prognozowanie i zarządzanie popytem, planowanie i optymalizacja zapasów czy widoczność łańcucha dostaw.
Dobra widoczność wśród priorytetów
Dzięki wdrożeniu tego właśnie rozwiązania Airbus będzie w stanie sprostać złożonym wymaganiom planistycznym, a jednocześnie jeszcze szybciej i sprawniej planować produkcję oraz efektywniej wykorzystywać swoje zasoby. Duże znaczenie dla koncernu ma także to, że SAP IBP zapewnia większą przejrzystość i wgląd w działania dzięki rolom zorientowanym na użytkownika oraz priorytetyzacji zadań i działań.
– Większa widoczność i zwinność są kluczowymi elementami, które przekładają się na doskonalenie odporności łańcuchów dostaw przedsiębiorstw i umożliwiają bardziej zrównoważone działanie. Jest to obecnie jeden z głównych priorytetów liderów branży. Projekty takie jak ten realizowany dla Airbusa pokazują, że rozszerzona współpraca strategiczna pozwala nam wspierać klientów w ich transformacji, zapewniając unikalne, kompleksowe, scentralizowane planowanie popytu i dostaw, z możliwością zaawansowanego reagowania i zarządzania dostawami. Jesteśmy dumni, że to dzięki rozwiązaniom SAP Airbus rozwija i wzmacnia swoje cyfrowe możliwości – komentuje Adam Adamczyk, Head of Digital Supply Chain, SAP CEE.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.