Airbus wznosi się na nowy poziom planowania dzięki rozwiązaniom SAP
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Zrównoważony, odporny na ryzyko łańcuch dostaw wymaga połączenia wielu procesów i szybkiego, elastycznego planowania, które stawi czoło ewentualnym zakłóceniom. To szczególnie ważne w przypadku wymagających branż, w aktualnym krajobrazie gospodarczym oraz geopolitycznym. Dlatego Airbus zdecydował się na wyruszenie w podróż, która zmieni sposób planowania jego obecnych i przyszłych działań.
Solidne łańcuchy dostaw, które minimalizują ryzyko, są obecnie priorytetem dla liderów branży logistycznej. Zdolność do budowania odpornych, funkcjonalnych kanałów przepływu, pozwalających firmom dokładnie przewidywać popyt i wykorzystanie możliwości, jest nieoceniona. W branży lotniczej wyzwanie jest podwójne, ponieważ łańcuchy dostaw są tu wyjątkowo złożone, natomiast deklaracje dotyczące minimalizacji ryzyk i bezpieczeństwa nabierają dodatkowej wagi.
Jednocześnie, prognozy ekspertów na najbliższe 20 lat zakładają, że światowy przemysł lotniczy będzie co roku rósł o 3,3 proc., ale aktualne problemy w łańcuchu dostaw utrzymają się jeszcze przez kolejne kilka lat. Z kolei Raport SAP Polska „Biznes napędzany cyfrowo” pokazuje, że szukając technologicznych rozwiązań, wychodzących naprzeciw tym wyzwaniom, firmy z przeróżnych branż coraz chętniej sięgają po rozwiązania chmurowe. Mają one m.in. tę przewagę nad systemami funkcjonującymi lokalnie, że dają możliwości szybkich reakcji, modyfikacji, aktualizacji i wykorzystania schematów działań. 60% menedżerów badanych przez SAP doszukuje się właśnie w takich narzędziach odpowiedzi na potrzeby wynikające z płynności i zmienności współczesnego biznesu.
Airbus planuje w chmurze
Szukając optymalnych rozwiązań na potrzeby bieżących i przyszłych wyzwań Airbus, jeden z największych światowych koncernów lotniczych, zdecydował się więc skorzystać z SAP Integrated Business Planning na potrzeby łańcucha dostaw.
SAP IBP to rozwiązanie chmurowe, które pomaga integrować i rozwijać współpracę między zespołami sprzedaży, dostaw i planowania przemysłowego. Konkretne funkcje, jakie oferuje ono przedsiębiorstwom, pozwalają uregulować m.in. takie kwestie jak planowanie sprzedaży i produkcji, prognozowanie i zarządzanie popytem, planowanie i optymalizacja zapasów czy widoczność łańcucha dostaw.
Dobra widoczność wśród priorytetów
Dzięki wdrożeniu tego właśnie rozwiązania Airbus będzie w stanie sprostać złożonym wymaganiom planistycznym, a jednocześnie jeszcze szybciej i sprawniej planować produkcję oraz efektywniej wykorzystywać swoje zasoby. Duże znaczenie dla koncernu ma także to, że SAP IBP zapewnia większą przejrzystość i wgląd w działania dzięki rolom zorientowanym na użytkownika oraz priorytetyzacji zadań i działań.
– Większa widoczność i zwinność są kluczowymi elementami, które przekładają się na doskonalenie odporności łańcuchów dostaw przedsiębiorstw i umożliwiają bardziej zrównoważone działanie. Jest to obecnie jeden z głównych priorytetów liderów branży. Projekty takie jak ten realizowany dla Airbusa pokazują, że rozszerzona współpraca strategiczna pozwala nam wspierać klientów w ich transformacji, zapewniając unikalne, kompleksowe, scentralizowane planowanie popytu i dostaw, z możliwością zaawansowanego reagowania i zarządzania dostawami. Jesteśmy dumni, że to dzięki rozwiązaniom SAP Airbus rozwija i wzmacnia swoje cyfrowe możliwości – komentuje Adam Adamczyk, Head of Digital Supply Chain, SAP CEE.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.