Komunikaty PR

Akcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu

2024-04-23  |  15:41

Akcjonariusze Sunway Network SA, notowanej na rynku NewConnect firmy technologicznej z sektora VR i AR, przegłosowali podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przejęcie spółki Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu. Proces ten zostanie zrealizowany poprzez emisję 16 000 000 akcji serii B, które zostaną objęte przez udziałowców azjatyckiej firmy w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. Tym samym Sunway Network SA zakończy zaplanowane w strategii rozwoju przejęcie spółki, której wartość oszacowano na 193 mln PLN. Firma będzie mogła w pełni przystąpić do realizacji swoich kolejnych celów strategicznych, w tym wprowadzenia na rynek innowacyjnych okularów AR, przeznaczonych między innymi dla sektora militarnego.

- Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy zbliżającą się finalizację transakcji. Aktualnie koncentrujemy nasze wysiłki na zakończeniu prac nad produkcją okularów AR, które nie tylko planujemy dostarczyć polskiemu wojsku, ale również naszym potencjalnym sojusznikom. Okulary te są przełomowe — jako jedni z pierwszych na rynku oferujemy tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które może zrewolucjonizować wyposażenie wojskowe. Prototyp produkcyjny, który zostanie zaprezentowany już we wrześniu br. podczas targów zbrojeniowych w Kielcach, będzie zapewniał stereoskopowe widzenie nocne i termiczne oraz funkcje skanowania otoczenia 3D za pomocą wbudowanego LIDAR’e dużej rozdzielczości. Liczymy, że inwestorzy dostrzegą unikalny potencjał naszej technologii oraz projektów, które realizujemy – mówi Arnold Adamczyk, udziałowiec Sunway Network Company Limited.

Sunway Network Company Limited specjalizuje się w projektach związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz zaawansowanymi technologiami. Firma, w swojej dotychczasowej historii, zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla kontrahentów z USA, Hong Kongu i Polski, przynosząc znaczące przychody. Bogate doświadczenie, liczni partnerzy biznesowi oraz zgromadzone know-how, pozwalają spółce aspirować do debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w najbliższej przyszłości.

Zakończenie procesu transakcyjnego uczyni nas jedną z bardziej wyróżniających się firm na rynku NewConnect. Dysponujemy portfolio z kilkudziesięcioma zrealizowanymi z sukcesem projektami, posiadamy innowacyjną technologię oraz niezbędne know-how, które są kluczowe do realizacji zaawansowanych technologicznie zleceń. Wierzymy, że nasz potencjał zostanie wkrótce dostrzeżony i doceniony przez inwestorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ambitne plany rozwoju na polskim rynku – dodaje Tomasz Hofman, członek zarządu Sunway Network SA.

Produkty Sunway Network, w tym trenażery strzeleckie, są już dostępne na polskim rynku. Firma niedawno zakończyła pierwszą fazę prac nad najnowszą wersją tego produktu, która już teraz oferuje szereg nowych funkcji, m. in. treningi z użyciem laserowej makiety paralizatora elektrycznego. Rozszerza to obszar sprzedaży o sektor sił policyjnych i innych służb mundurowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.