Akcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu
Akcjonariusze Sunway Network SA, notowanej na rynku NewConnect firmy technologicznej z sektora VR i AR, przegłosowali podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przejęcie spółki Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu. Proces ten zostanie zrealizowany poprzez emisję 16 000 000 akcji serii B, które zostaną objęte przez udziałowców azjatyckiej firmy w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. Tym samym Sunway Network SA zakończy zaplanowane w strategii rozwoju przejęcie spółki, której wartość oszacowano na 193 mln PLN. Firma będzie mogła w pełni przystąpić do realizacji swoich kolejnych celów strategicznych, w tym wprowadzenia na rynek innowacyjnych okularów AR, przeznaczonych między innymi dla sektora militarnego.
- Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy zbliżającą się finalizację transakcji. Aktualnie koncentrujemy nasze wysiłki na zakończeniu prac nad produkcją okularów AR, które nie tylko planujemy dostarczyć polskiemu wojsku, ale również naszym potencjalnym sojusznikom. Okulary te są przełomowe — jako jedni z pierwszych na rynku oferujemy tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które może zrewolucjonizować wyposażenie wojskowe. Prototyp produkcyjny, który zostanie zaprezentowany już we wrześniu br. podczas targów zbrojeniowych w Kielcach, będzie zapewniał stereoskopowe widzenie nocne i termiczne oraz funkcje skanowania otoczenia 3D za pomocą wbudowanego LIDAR’e dużej rozdzielczości. Liczymy, że inwestorzy dostrzegą unikalny potencjał naszej technologii oraz projektów, które realizujemy – mówi Arnold Adamczyk, udziałowiec Sunway Network Company Limited.
Sunway Network Company Limited specjalizuje się w projektach związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz zaawansowanymi technologiami. Firma, w swojej dotychczasowej historii, zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla kontrahentów z USA, Hong Kongu i Polski, przynosząc znaczące przychody. Bogate doświadczenie, liczni partnerzy biznesowi oraz zgromadzone know-how, pozwalają spółce aspirować do debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w najbliższej przyszłości.
Zakończenie procesu transakcyjnego uczyni nas jedną z bardziej wyróżniających się firm na rynku NewConnect. Dysponujemy portfolio z kilkudziesięcioma zrealizowanymi z sukcesem projektami, posiadamy innowacyjną technologię oraz niezbędne know-how, które są kluczowe do realizacji zaawansowanych technologicznie zleceń. Wierzymy, że nasz potencjał zostanie wkrótce dostrzeżony i doceniony przez inwestorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ambitne plany rozwoju na polskim rynku – dodaje Tomasz Hofman, członek zarządu Sunway Network SA.
Produkty Sunway Network, w tym trenażery strzeleckie, są już dostępne na polskim rynku. Firma niedawno zakończyła pierwszą fazę prac nad najnowszą wersją tego produktu, która już teraz oferuje szereg nowych funkcji, m. in. treningi z użyciem laserowej makiety paralizatora elektrycznego. Rozszerza to obszar sprzedaży o sektor sił policyjnych i innych służb mundurowych.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.