ANIMACJA OD A DO Z. WYSTARTOWAŁA REKRUTACJA DO TRZECIEJ EDYCJI KURSU STOPMOLAB
Szlifowanie umiejętności zawodowych, poznanie zasad biznesowego funkcjonowania w branży animacji, zbudowanie świadomości własnych atutów i opieka mentorska. A do tego prawdziwe gwiazdy światowej animacji, które zna każdy twórca. To wszystko oferuje ośmiomiesięczny StopMoLab – jedyny na świecie kurs, który kompleksowo przygotowuje do pracy w branży animacji i ułatwia młodym twórcom funkcjonowanie w zawodowej rzeczywistości. Zapisy do trzeciej odsłony kursu organizowanego przez MOMAKIN właśnie ruszyły. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie stopmolab.com. Rekrutacja trwa do 14 kwietnia.
Skąd wziąć pieniądze na realizację animacji? Jak przygotować profesjonalne portfolio? I jak wygląda proces produkcji filmowej? To tylko kilka z zagadnień, które zgłębiać będą uczestnicy trzeciej edycji intensywnego kursu dla twórców animacji poklatkowej. StopMoLab rozpocznie się w maju i będzie trwał osiem miesięcy.
– Wielu osobom animacja kojarzy się z jedną samotną osobą, która buduje lalki i animuje je. Ale wcale tak nie jest. W procesie produkcji animacji mamy całe zespoły, tak jak w przypadku filmów akcji. Są operatorzy, animatorzy, zespoły tworzące lalki, podzielone na wiele różnych działów. Są reżyserzy, producenci czy art directorzy. I my tego uczymy podczas zajęć StopMoLab. W ciągu ośmiu miesięcy dajemy młodym twórcom z całego świata prawdziwie kompleksową wiedzę, która pozwoli im samodzielnie funkcjonować w branży animacji – wyjaśnia Paulina Zacharek z Momakin, pomysłodawczyni StopMoLab. – Branża animacji bardzo szybko się zmienia. Wymaga od specjalistów stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i doskonalenia umiejętności. Chcemy twórcom dać nie tylko kompetencje zawodowe, ale przede wszystkim zawodową przyszłość i pomóc określić ich mocne strony.
Rekrutacja do kursu potrwa do 14 kwietnia. Uczestnictwo jest odpłatne i wynosi 3 250 euro za cały kurs przy płatności w jednej racie lub dwóch ratach po 1 875 euro. Więcej informacji o projekcie oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie www.stopmolab.com. Program jest elitarny z liczbą zaledwie 36 miejsc, dla 9 osób z każdego zawodu: animatorów, lalkarzy, producentów i art directorów. A pierwsze zajęcia odbędą się już 20 maja.
Trzecia edycja StopMoLab opiera się na trzech filarach: umiejętnościach zawodowych, biznesowych oraz mentoringu. Zajęcia w każdym z filarów poprowadzą wiodący na świecie specjaliści w branży animacji.
Opieką mentorską młodych twórców obejmą najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie. Tobias Fouracre – animator znany z takich produkcji, jak „Gnijąca panna młoda” Tima Burtona czy „Fantastyczny Pan Lis” Wesa Andersona w czasie zajęć wyjaśni, jak nadać lalkom płynne i realistyczne ruchy. Francesca Maxwell, znana między innymi z „Gnijącej panny młodej” czy „ParaNormana”, przedstawi podstawowe aspekty projektowania i reżyserii artystycznej w animacji poklatkowej. Razem z nią, jej podopieczni poznają proces projektowania, tworzenia scenografii i rekwizytów dla projektów animacyjnych. Z kolei uczestnicy zajęć z Kerdi Oengo, która pracuje w Nuku Film – czyli najstarszym europejskim studiu stop motion słynnym z koprodukcji „Kapitana Mortena i Królowej Pająków” – a w swoim producenckim dorobku ma ponad 40 projektów krótko i pełnometrażowych, poznają tajniki produkcji animacji. Paul Mathot, współtwórca cenionego na całym świecie studia Pedri Animation, wyjaśni tajniki budowania lalek.
W pakiecie poza zajęciami ze światowej klasy specjalistami branży stop motion oraz spotkaniami z przedstawicielami najważniejszych studiów stop motion, są także: akredytacja na ANIMARKT Stop Motion Forum i indywidualny program mentorsko-coachingowy.
Kurs został stworzony i będzie prowadzony przez specjalistów i profesjonalistów pracujących na co dzień przy produkcji animacji poklatkowej. Wśród prowadzących wykłady znaleźli się Simon Quinn, który pracował przy „Wyspie psów” Wesa Andersona czy „Frankenweenie” Tima Burtona; Melanie Coombs znana z „Harvie Krumpet", „Mary and Max", „Break & Enter", Niki Lindroth von Bahr znana z „Brzemienia” czy głośnego „Domu”.
StopMoLab to całe mnóstwo godzin spotkań mentorskich, prelekcji, studiów przypadku, warsztatów mistrzowskich i wykładów. Kurs będzie realizowany w formacie online i offline w Łodzi.
Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na stronie www.stopmolab.com.
Wydarzenie jest organizowane przez MOMAKIN, firmę łączącą świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji, która specjalizuje się w projektach stop motion. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.