APA Group zaprasza na CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum
Forum adresowane jest do polskich liderów technologii, w tym dyrektorów operacyjnych i kierowników utrzymania ruchu. Będzie to platforma do dyskusji o kluczowych wyzwaniach stojących przed przemysłem oraz o technologicznych innowacjach, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej, poprawy ESG oraz efektywnego zarządzania zmianą i motywowania pracowników.
Wydarzenie będzie miało na celu stworzenie przestrzeni dla wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń, a także przedstawienie przypadków zastosowań nowoczesnych rozwiązań takich jak MES, EMS, OEE, AI, ML i wiele innych.
Wśród zaproszonych gości specjalnych znajdą się uznane osobowości z świata nauki i biznesu, w tym Agnieszka Białecka , wiceprezes zarządu w Axelon, Łukasz Górecki, dyrektor Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, dr inż. Adam Szatkowski, prezes fundacji NANONET, dr Jonasz Staszek, Technische Universität Nürnberg czy Piotr Gładkowski, Specjalista ds. wdrożeń w IC Project.
Program wydarzenia obejmuje prelekcje, sesje Q&A oraz panel dyskusyjny, które dostarczą uczestnikom konkretnych narzędzi i strategii do zastosowania w ich organizacjach. Poranna kawa i brunch zapewnią przyjemną atmosferę do networking.
APA Group jest organizatorem tego innowacyjnego forum, a partnerstwo instytucjonalne objęli AHK, KSSE, OPIH Tychy, RIPH Gliwice, Politechnika Śląska, Śląski Klaster NANO - Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundacja Nanonet.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum.
Agenda wydarzenia:
08:00 - 08:30 Poranna kawa
08:30 - 08:40 Powitanie uczestników spotkania [APA]
08:40 - 09:10 Jak z sukcesem zbudować kulturę ciągłego doskonalenia i eliminacji marnotrawstwa w swojej organizacji? [Lean Partner]
09:10 - 09:40 Dlaczego warto wykorzystać narzędzia do zarządzania projektami? [ICProject]
09:40 - 09:55 Przerwa kawowa
09:55 - 10:25 Jak optymalnie zaplanować proces automatyzacji i robotyzacji? [APA]
10:25 - 11:00 W jaki sposób integrować systemy informatyczne i produkcyjne w ramach Przemysłu 4.0? Jakie są najnowsze rozwiązania technologiczne wspierające Przemysł 4.0, takie jak MES, EMS, OEE, AI, ML i inne? Przykłady zastosowań i korzyści dla producentów [APA]
11:00 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 11:35 Jak sfinansować automatyzację przemysłową i robotyzację w MŚP oraz w dużych przedsiębiorstwach? [Axelon]
11:35 - 11:45 W jaki sposób wykorzystać podatki do sfinansowania robotyzacji? [Zwyrtek & Wspólnicy]
11:45 - 12:00 Finansowanie przez Polską Strefę Inwestycji [SA&AM]
12:00 - 12:15 Brunch
12:15 - 12:30 Przemysł 4.0 + Optymalizacja Matematyczna: historia o matematyce w służbie efektywnej produkcji? [UTN]
12:30 - 13:40 Panel dyskusyjny

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.