APA Group zaprasza na CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum
Forum adresowane jest do polskich liderów technologii, w tym dyrektorów operacyjnych i kierowników utrzymania ruchu. Będzie to platforma do dyskusji o kluczowych wyzwaniach stojących przed przemysłem oraz o technologicznych innowacjach, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej, poprawy ESG oraz efektywnego zarządzania zmianą i motywowania pracowników.
Wydarzenie będzie miało na celu stworzenie przestrzeni dla wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń, a także przedstawienie przypadków zastosowań nowoczesnych rozwiązań takich jak MES, EMS, OEE, AI, ML i wiele innych.
Wśród zaproszonych gości specjalnych znajdą się uznane osobowości z świata nauki i biznesu, w tym Agnieszka Białecka , wiceprezes zarządu w Axelon, Łukasz Górecki, dyrektor Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, dr inż. Adam Szatkowski, prezes fundacji NANONET, dr Jonasz Staszek, Technische Universität Nürnberg czy Piotr Gładkowski, Specjalista ds. wdrożeń w IC Project.
Program wydarzenia obejmuje prelekcje, sesje Q&A oraz panel dyskusyjny, które dostarczą uczestnikom konkretnych narzędzi i strategii do zastosowania w ich organizacjach. Poranna kawa i brunch zapewnią przyjemną atmosferę do networking.
APA Group jest organizatorem tego innowacyjnego forum, a partnerstwo instytucjonalne objęli AHK, KSSE, OPIH Tychy, RIPH Gliwice, Politechnika Śląska, Śląski Klaster NANO - Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundacja Nanonet.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w CTO Agenda. Industry 4.0 Connect Forum.
Agenda wydarzenia:
08:00 - 08:30 Poranna kawa
08:30 - 08:40 Powitanie uczestników spotkania [APA]
08:40 - 09:10 Jak z sukcesem zbudować kulturę ciągłego doskonalenia i eliminacji marnotrawstwa w swojej organizacji? [Lean Partner]
09:10 - 09:40 Dlaczego warto wykorzystać narzędzia do zarządzania projektami? [ICProject]
09:40 - 09:55 Przerwa kawowa
09:55 - 10:25 Jak optymalnie zaplanować proces automatyzacji i robotyzacji? [APA]
10:25 - 11:00 W jaki sposób integrować systemy informatyczne i produkcyjne w ramach Przemysłu 4.0? Jakie są najnowsze rozwiązania technologiczne wspierające Przemysł 4.0, takie jak MES, EMS, OEE, AI, ML i inne? Przykłady zastosowań i korzyści dla producentów [APA]
11:00 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 11:35 Jak sfinansować automatyzację przemysłową i robotyzację w MŚP oraz w dużych przedsiębiorstwach? [Axelon]
11:35 - 11:45 W jaki sposób wykorzystać podatki do sfinansowania robotyzacji? [Zwyrtek & Wspólnicy]
11:45 - 12:00 Finansowanie przez Polską Strefę Inwestycji [SA&AM]
12:00 - 12:15 Brunch
12:15 - 12:30 Przemysł 4.0 + Optymalizacja Matematyczna: historia o matematyce w służbie efektywnej produkcji? [UTN]
12:30 - 13:40 Panel dyskusyjny
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.