Komunikaty PR

Aplikator etykiet do pracy w trudnych warunkach otoczenia

2020-11-17  |  09:00

Automatyczna aplikacja etykiet zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i logistycznym często wykonywana jest w trudnych warunkach otoczenia. To problem, z którym na co dzień boryka się wiele firm. Do znacznych utrudnień możemy zaliczyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu, duże zapylenie, czy chociażby możliwość zachlapania urządzenia aplikującego etykiety wodą lub inną cieczą. Jak łatwo zauważyć – zwykły aplikator etykiet nie sprawdzi się podczas pracy w takich warunkach. Dzieje się tak, ponieważ nieszczelności obudowy i standardowe rozwiązania konstrukcyjne w krótkim czasie mogą spowodować poważne i kosztowne uszkodzenie aplikatora. Na rynku znajdziemy jednak aplikatory etykiet do pracy w tzw. trudnych warunkach otoczenia. A co warto o nich wiedzieć? I czym kierować się wybierając aplikator etykiet?

Aplikator etykiet do zadań specjalnych

Od marca 2020, kiedy w Polsce wybuchła epidemia korona wirusa wiele firm zdecydowało się na przeprowadzanie regularnych dezynfekcji linii produkcyjnych z użyciem strumieniowych rozpylaczy środków bakterio- i wirusobójczych. W branży spożywczej mycie i dezynfekcja linii produkcyjnej są jednak standardowo realizowanymi czynnościami. Każdorazowe zabezpieczenie, często w sposób prowizoryczny urządzeń i maszyn wchodzących w skład linii produkcyjnej, może być czasochłonne i nieskuteczne. W rezultacie dochodzi do postępującej degradacji mechanizmów aplikatora, która zakończy się drogim serwisem lub nieopłacalną naprawą.

Label-Aire

Dobrym przykładem pyłoszczelnych i zabezpieczonych przed strumieniami wody aplikatorów etykiet

do pracy w trudnych warunkach jest aplikator etykiet Label-Aire. Firma wprowadziła do oferty serię automatycznych aplikatorów etykiet bezsprzecznie cechujących się podwyższoną odpornością na wpływ trudnych warunków otoczenia. - Klasa IP65 przypisana tym urządzeniom odpowiada ich całkowitej pyłoszczelności oraz ochroną przed strumieniami wody pod niskim ciśnieniem. W efekcie sprawdzą się zarówno w firmach, które wdrożyły procedury regularnej dezynfekcji, jak i w tych, które z zasady robią to w ramach podstawowej działalności – tłumaczy Michał Wąs z Etisoft, firmy, która odpowiada za dystrybucję aplikatorów na polskim rynku.

Linia automatycznych aplikatorów

Linia automatycznych aplikatorów obejmuje urządzenie 3415-HE aplikujące etykietę w sposób liniowy oraz 3411-HE i 3414-HE aplikujące etykiety pneumatycznie. Odporna na wilgoć obudowa chroni krokowy silnik zwijający podkład etykiet oraz elementy pneumatyki. Elektronika aplikatorów została wyeksportowana do zewnętrznej szczelnej skrzynki ze stali nierdzewnej posiadającej również wszystkie potrzebne gniazda i przyłącza.

Prędkość etykietowania do 38,1 m/min lub do 50,8 m/min gwarantuje szybkie i dokładne nakładanie etykiet. System ASF (Automatic Speed Follow) w połączeniu z enkoderem zapewnia aplikację etykiet bez zmarszczek nawet na wymagających kształtach i powierzchniach produktów. Opcjonalne dołożenie drukarki typu Hot Stamp umożliwia nanoszenie na etykietę krótkich informacji typu waga produktu lub data jego produkcji.

Linia aplikatorów etykiet IP65 do pracy w trudnych warunkach jest wykonana z najwyższą starannością i standardami. W efekcie - działając 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu na linii produkcyjnej aplikator etykiet zapewni przede wszystkim automatyzację aplikacji, przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.