Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX - flagowy dysk sieciowy dla firm
Lockerstor 16R Pro AS7116RDX to wisienka na torcie firmy Asustor. Nowość jest adresowana do firm i ma stanowić kompilację najlepszych rozwiązań producenta. Przedsiębiorcy mogą liczyć na redundantne zasilanie i łączność sieciową, topowe komponenty i opartą na Linuksie platformę ADM z setkami rozszerzeń.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX to dysk sieciowy przeznaczony do montażu w szafie serwerowej, gdzie zajmuje trzy sloty (3U). Urządzenie jest napędzane przez 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon, który pracuje z częstotliwością do 4,6 GHz. Towarzyszy mu 8 GB pamięci DDR4-2666 z korekcją ECC. Można ją rozbudować do 128 GB i wesprzeć dodatkową pamięcią podręczną w postaci dysków SSD NVMe, na które producent przewidział dwa sloty M.2.
Łączność z siecią zapewniają cztery gigabitowe karty Ethernet, które obsługują przełączanie awaryjne (failover). Dysk Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX posiada też redundantne zasilanie. NAS ma dwa zasilacze o mocy 550 W i typowej sprawności 94%, którą potwierdzają certyfikaty 80 Plus Platinum. Sprzęt został wyposażony w sześć portów USB 3.2 Gen 2, z których dwa mają gniazdo typu C, oraz trzy sloty PCIe. Można w nich zainstalować karty sieciowe o przepustowości do 50 Gbps.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX pozwala na montaż 16 dysków o pojemności 16 TB każdy. Nośniki i inne, wymienne komponenty, można podmieniać “w locie” (hot swapping). Całość pracuje pod kontrolą opartej na Linuksie platformy ADM. W sklepie producenta są dostępne setki rozszerzeń zwiększających jej funkcjonalność. Sprzęt wspiera protokoły NFS i iSCSI/IP-SAN oraz platformy wirtualizacyjne jak VMware, Citrix i Hyper-V. Dzięki temu integracja z istniejącą infrastrukturą powinna być łatwa i bezproblemowa.
Asustor Lockerstor 16R Pro AS7116RDX trafi do sprzedaży jeszcze w bieżącym kwartale. Jego cena detaliczna została ustalona na około 22500 zł. Na sprzęt producent udziela pięcioletniej gwarancji.
Dane techniczne:
- procesor: Intel Xeon E-2224 (4 rdzenie/wątki, taktowanie 3,4 GHz, do 4,6 GHz w trybie turbo)
- pamięć RAM: 8GB DDR4 SO-DIMM (rozszerzalna do 128 GB)
- łączność sieciowa: cztery porty Ethernet 1 Gbps z funkcją failover
- przepustowość przy wykorzystaniu agregacji łączy do 451 MB/s dla odczytu i zapisu
- 6 portów USB 3.2 Gen 2 - cztery typu A, 2 typu C
- 3 sloty PCIe Gen3 - obsługa kart sieciowych 10/25/40/50 GbE oraz SAS
- Obsługa wymiany podzespołów bez restartowania urządzenia (hot swapping)
- Obsługa szyfrowania AES-256
- Obsługa pamięci podręcznej SSD (2 sloty M.2)
- Obsługa trybów RAID 0/1/5/6/10, JBOD i pojedynczych dysków
- Możliwość instalacji 16 nośników 3,5” lub 2,5” SATA III o pojemności do 16 TB
- Obsługa migracji systemów
- Dwa redundantne zasilacze 550 W o sprawności 80+ Platinum

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.