Komunikaty PR

AUVIDEA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

2024-07-11  |  13:00
Biuro prasowe

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć kluczową linię produkcyjną SMT oraz wsparcie niezbędne do rozwoju jej działalności.

 

Kiedy niemiecka firma Auvidea, wschodzący lider w dziedzinie sztucznej inteligencji, postanowiła zintegrować produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI we własnych zakładach, zwróciła się do Panasonic Factory Solutions o wsparcie w postaci linii produkcyjnych SMT. Panasonic szybko dostarczył niezbędne maszyny i ekspertyzę, co pozwoliło Auvidea spełnić natychmiastowe wymagania klientów, a także stał się kluczowym partnerem w długoterminowej ekspansji produkcji.

W szybko rozwijającym się sektorze AI firma Auvidea zyskała uznanie jako czołowy projektant i producent spersonalizowanych płytek nośnych opartych na platformie NVIDIA Jetson. Jako jedyny partner NVIDIA Elite w Europie, Auvidea dostarcza swoje produkty do aplikacji uczenia maszynowego, które rosną w zawrotnym tempie. Firma odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu technologicznych komponentów do innowacyjnych rozwiązań AI, od usprawnienia zarządzania ruchem po rewolucję w efektywnej produkcji rolnej.

Początkowo zlecaliśmy część naszej produkcji na zewnątrz, ale szybko stało się to frustrujące, mówi Oliver Stelbrink, CTO w Auvidea GmbH. Nasze produkty są bardzo specjalistyczne i często wytwarzane w małych partiach. W rezultacie nasza produkcja była często opóźniana lub przesuwana na dalszy plan w obliczu większych projektów. Dlatego postanowiliśmy przejąć pełną kontrolę nad produkcją

W odróżnieniu od innych producentów, którzy mają długie terminy realizacji zamówień na maszyny, Panasonic natychmiast zaoferował idealne urządzenie SMT – Panasonic AM100. Modułowa maszyna Panasonic AM100 z pojedynczą głowicą potrafi precyzyjnie umieszczać szeroką gamę komponentów.

Auvidea kontynuowała rozwój, wprowadzając większą maszynę Panasonic NPM-W2. Następnie zintegrowała całą linię produkcyjną Panasonic NPM-W2 wraz z drukarką i zainstalowała oprogramowanie PanaCIM firmy Panasonic, które wspiera zarządzanie materiałami w inteligentnej fabryce.

 

Wiodące wyposażenie przemysłowe

Linia maszyn NPM-W2 zwiększa produktywność i jakość produkcji. Dzięki integracji maszyny do montażu NPM-W2, drukarki oraz procesów inspekcji, jest to jedno z najbardziej elastycznych i wszechstronnych rozwiązań pick-and-place dostępnych na rynku.

„Panasonic zawsze wspiera nas w konfiguracji systemów i szybko odpowiada na wszelkie pytania oraz potrzeby konserwacyjne. Przez sześć lat współpracy z Panasonic nigdy nie mieliśmy przestoju w linii produkcyjnej,” wyjaśnia Oliver Stelbrink, CTO Auvidea.

Patrząc w przyszłość, Auvidea widzi w Panasonic kluczowego partnera, niezbędnego do realizacji planów podwojenia zdolności produkcyjnych w ciągu najbliższych trzech lat. Nasza reputacja opiera się na zdolności do szybkiego projektowania, prototypowania, testowania i produkcji spersonalizowanych rozwiązań dla naszych klientów, którzy są liderami rewolucji AI. Panasonic był integralnym elementem naszych sukcesów w realizacji tych obietnic wielokrotnie, komentuje Stelbrink

Aby przeczytać pełną historię klienta, odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/case-studies/auvidea-partners-panasonic-scale-its-fast-growing-ai-carrier-board-business

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2 Biuro prasowe
2024-12-04 | 08:00

Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2

MSI rozpoczyna specjalną promocję dla zapalonych graczy. Osoby, które zakupią w grudniu kwalifikujący się produkt MSI i podzielą się swoimi wrażeniami na platformach zakupowych,
IT i technologie Jason Statham w World of Tanks
2024-12-03 | 15:00

Jason Statham w World of Tanks

Jason Statham w nowej roli jako dowódca czołgu w Operacjach świątecznych 2025 w World of Tanks Czas uzbroić się na święta! Studio Wargaming ogłasza dziś, że znany na całym
IT i technologie Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
2024-12-02 | 12:30

Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher

Warszawa, 2 grudnia 2024 r.: Wystartowała świąteczna promocja Motorola, w której zakup wybranych modeli smartfonów z rodziny edge oraz razr premiowany jest wartościowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.