AUVIDEA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć kluczową linię produkcyjną SMT oraz wsparcie niezbędne do rozwoju jej działalności.
Kiedy niemiecka firma Auvidea, wschodzący lider w dziedzinie sztucznej inteligencji, postanowiła zintegrować produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI we własnych zakładach, zwróciła się do Panasonic Factory Solutions o wsparcie w postaci linii produkcyjnych SMT. Panasonic szybko dostarczył niezbędne maszyny i ekspertyzę, co pozwoliło Auvidea spełnić natychmiastowe wymagania klientów, a także stał się kluczowym partnerem w długoterminowej ekspansji produkcji.
W szybko rozwijającym się sektorze AI firma Auvidea zyskała uznanie jako czołowy projektant i producent spersonalizowanych płytek nośnych opartych na platformie NVIDIA Jetson. Jako jedyny partner NVIDIA Elite w Europie, Auvidea dostarcza swoje produkty do aplikacji uczenia maszynowego, które rosną w zawrotnym tempie. Firma odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu technologicznych komponentów do innowacyjnych rozwiązań AI, od usprawnienia zarządzania ruchem po rewolucję w efektywnej produkcji rolnej.
Początkowo zlecaliśmy część naszej produkcji na zewnątrz, ale szybko stało się to frustrujące, mówi Oliver Stelbrink, CTO w Auvidea GmbH. Nasze produkty są bardzo specjalistyczne i często wytwarzane w małych partiach. W rezultacie nasza produkcja była często opóźniana lub przesuwana na dalszy plan w obliczu większych projektów. Dlatego postanowiliśmy przejąć pełną kontrolę nad produkcją.
W odróżnieniu od innych producentów, którzy mają długie terminy realizacji zamówień na maszyny, Panasonic natychmiast zaoferował idealne urządzenie SMT – Panasonic AM100. Modułowa maszyna Panasonic AM100 z pojedynczą głowicą potrafi precyzyjnie umieszczać szeroką gamę komponentów.
Auvidea kontynuowała rozwój, wprowadzając większą maszynę Panasonic NPM-W2. Następnie zintegrowała całą linię produkcyjną Panasonic NPM-W2 wraz z drukarką i zainstalowała oprogramowanie PanaCIM firmy Panasonic, które wspiera zarządzanie materiałami w inteligentnej fabryce.
Wiodące wyposażenie przemysłowe
Linia maszyn NPM-W2 zwiększa produktywność i jakość produkcji. Dzięki integracji maszyny do montażu NPM-W2, drukarki oraz procesów inspekcji, jest to jedno z najbardziej elastycznych i wszechstronnych rozwiązań pick-and-place dostępnych na rynku.
„Panasonic zawsze wspiera nas w konfiguracji systemów i szybko odpowiada na wszelkie pytania oraz potrzeby konserwacyjne. Przez sześć lat współpracy z Panasonic nigdy nie mieliśmy przestoju w linii produkcyjnej,” wyjaśnia Oliver Stelbrink, CTO Auvidea.
Patrząc w przyszłość, Auvidea widzi w Panasonic kluczowego partnera, niezbędnego do realizacji planów podwojenia zdolności produkcyjnych w ciągu najbliższych trzech lat. Nasza reputacja opiera się na zdolności do szybkiego projektowania, prototypowania, testowania i produkcji spersonalizowanych rozwiązań dla naszych klientów, którzy są liderami rewolucji AI. Panasonic był integralnym elementem naszych sukcesów w realizacji tych obietnic wielokrotnie, komentuje Stelbrink
Aby przeczytać pełną historię klienta, odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/case-studies/auvidea-partners-panasonic-scale-its-fast-growing-ai-carrier-board-business

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.