Komunikaty PR

AWS ogłasza dostępność Amazon Q

2024-05-07  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol Czyżewski
FleishmanHillard

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl

Amazon Q Developer posłuży do generowania, testowania i debugowania kodu oraz wesprze specjalistów swoimi możliwościami w zakresie planowania.

Amazon Q Business pozwoli organizacjom na łatwiejsze i pełne wykorzystanie danych w codziennej działalności i podejmowaniu decyzji biznesowych.

Amazon Web Services (AWS) ogłosił ogólnodostępność Amazon Q – asystenta AI przeznaczonego dla deweloperów IT i firm chcących sprawniej wykorzystywać dane w prowadzonych przez siebie procesach. Ten najbardziej zaawansowany asystent AI oznacza przyspieszenie i ułatwienie pracy dla wszystkich użytkowników: od specjalistów IT, do pracowników biurowych.

Amazon Q Business
Firmy z niemal każdy branży gospodarki mogą znacząco usprawnić swoje biznesy wykorzystując lepiej zgromadzone przez siebie dane. Problemem może być jednak brak ich usystematyzowania i niedostosowanie danych do potrzeb klienta. Wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji pozwala na zaoszczędzenie godzin poświęcanych na szukanie potrzebnych informacji w wielu miejscach na raz. Amazon Q Business umożliwia bezpieczne i szybkie tworzenie treści i podsumowań opartych na danych zebranych ze wszystkich programów wykorzystywanych w firmie, zostawiając ludziom czas na zadania kreatywne. Funkcje Amazon Q Business obejmują:

  • Gromadzenie danych z największej liczby źródeł spośród rozwiązań Gen AI: połączenie z ponad 40 powszechnymi narzędziami biznesowymi, takimi jak Gmail, Salesforce, Microsoft Exchange, czy firmowe intranety.
  • Bezpieczeństwo i prywatność: selekcja informacji oparta o rolę pracownika w firmie, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa wycieku danych przeznaczonych dla członków danego działu lub będących na konkretnym szczeblu organizacji. Użytkownicy mogą również zablokować wybrane tematy i słowa kluczowe.
  • Amazon Q QuickSight: usprawnione pracy działów Business Intelligence. Generatywna sztuczna inteligencja umożliwia tworzenie dashboardów, wizualizacji i złożonych kalkulacji za pomocą języka naturalnego.
  • Amazon Q Apps: tworzenie aplikacji bez doświadczenia w kodowaniu. Dzięki Gen AI aplikacje oparte na danych zebranych przez firmę mogą zostać stworzone przez opisanie problemu do rozwiązania i poszukiwanych funkcji prostym językiem nawet przez pracowników, którzy nie mieli styczności z kodowaniem.


Amazon Q Developer
Amazon Q Developer jest zaadresowaniem jednego z największych wyzwań, przed którymi stoją twórcy oprogramowania – marnowaniu większości czasu pracy na powtarzalne i żmudne zadania, takie jak szukanie rozwiązań na forach i w dokumentacjach, wdrażanie się w specyfikację nowych projektów, czy testowanie kodu. Q daje im możliwość skupienia się na kreatywnych aspektach pracy, zaspokajaniu potrzeb końcowych użytkowników i szybszym wypuszczaniu gotowych produktów na rynek. Wśród możliwości Amazon Q Developer znajdują się:

  • Rekomendacje dotyczące kodu: przyspieszenie pracy deweloperów poprzez podpowiadanie kolejnych linijek kodu w czasie rzeczywistym. Przykładowo National Australia Bank zaraportował wykorzystanie 50% podpowiedzi w końcowych produktach.
  • Amazon Q Developer Agents: możliwość zlecenia asystentowi AI samodzielnego dodania funkcji, tworzenia dokumentacji, refactoringu kodu, czy aktualizacji oprogramowania.
  • Najlepsze wsparcie bezpieczeństwa kodu na rynku: automatyczny skan kodu i podpowiedzi rozwiązań dla znalezionych słabych punktów.


Dr. Swami Sivasubramanian, Vice President of Artificial Intelligence and Data w Amazon Web Services powiedział: „Od ogłoszenia Amazon Q na konferencji re:Invent w grudniu zeszłego roku dostajemy ogrom pozytywnych komentarzy od użytkowników. Wzrost produktywności obserwują zarówno deweloperzy, jak i użytkownicy biznesowi. Dotychczasowe dane wskazują na 80-procentowy wzrost produktywności klientów Amazon Q, a przed nami kolejne funkcje, które jeszcze podniosą tę liczbę.”

- - -

Amazon Web Services
Od 2006 roku Amazon Web Services jest najbardziej wszechstronną i szeroko stosowaną ofertą chmury na świecie. AWS stale rozszerza swoje usługi, aby obsługiwać praktycznie każdą operację informatyczną w chmurze, obecnie oferując ponad 240 w pełni funkcjonalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, usług sieciowych, analiz, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), rozwiązań mobilnych, bezpieczeństwa, rozwiązań hybrydowych, tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami w 105 strefach dostępności (AZ) w 33 regionach geograficznych, z ogłoszonymi planami dotyczącymi kolejnych 15 stref dostępności i pięciu nowych Regionów AWS w Malezji, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii oraz regionu AWS European Sovereign Cloud. Niedawno firma otworzyła Lokalną Strefą AWS w Warszawie. Miliony klientów, w tym najszybciej rozwijające się startupy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe ufają AWS w zakresie ich infrastruktury, zwiększania elastyczności i obniżania kosztów. Więcej informacji o AWS na stronie aws.amazon.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FleishmanHillard
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.