Komunikaty PR

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

2024-05-17  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol Czyżewski
FleishmanHillard

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od robienia notatek i pozwala na zwiększenie produktywności i oszczędność czasu.

Elastyczny w użyciu, bogaty w funkcje i konfigurowalny Live Meeting Assistant wykorzystuje takie technologie i usługi jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe (AI/ML) Amazon, Amazon Transcribe, Amazon Lex, bazy wiedzy dla Amazon Bedrock i duże modele podstawowe z Amazon Bedrock do transkrypcji i wyodrębniania szczegółowych informacji w czasie rzeczywistym z dźwięku rejestrowanego podczas spotkania. To potężne narzędzie dla wszystkich, którzy szukają oszczędności czasu podczas spotkania i po nim chcąc skupić się jedynie na pracypowiedział Tomasz Stachlewski, Head of Technology CEE w AWS.

Do głównych funkcji nowego asystenta należy transkrypcja na żywo z przypisaniem mówcy. LMA jest obsługiwany przez modele Amazon Transcribe ASR w celu zapewnienia małych opóźnień i wysokiej dokładności zamiany mowy na tekst. W razie potrzeby istnieje możliwość nauczenia asystenta nazw marek i specyficznej terminologii, korzystając z niestandardowego słownictwa i funkcji modelu językowego w usłudze Amazon Transcribe.

Asystent pozwala na tłumaczenie na żywo - wykorzystuje tłumacza Amazon Translate, aby opcjonalnie wyświetlić każdy segment rozmowy przetłumaczony na jeden z 75 dostępnych języków.

LMA oferuje też kontekstowego asystenta spotkania, który korzysta z baz wiedzy dla Amazon Bedrock, aby udzielać odpowiedzi z zaufanych źródeł, wykorzystując transkrypcję na żywo jako kontekst do sprawdzania faktów i pytań uzupełniających.

Ponadto, LMA pozwala na wygenerowanie podsumowania spotkania na żądanie, co jest przydatne, gdy ktoś dołącza późno i musi nadrobić zaległości. Podsumowania są generowane na podstawie transkrypcji przez Amazon Bedrock. LMA udostępnia również opcje identyfikowania bieżącego tematu spotkania oraz generowania listy działań do wykonania z przypisanymi osobami i datami ukończenia. Można także tworzyć własne niestandardowe monity i odpowiadające im opcje.

Po zakończeniu spotkania LMA automatycznie uruchamia zestaw monitów o duży model językowy w usłudze Amazon Bedrock, aby podsumować transkrypcję spotkania i wyodrębnić szczegółowe informacje. Te monity można także dostosować do własnych potrzeb, co zapewnia zautomatyzowane podsumowanie i szczegółowe informacje.

Asystent oferuje także nagrywanie spotkania - dźwięk jest (opcjonalnie) przechowywany, dzięki czemu później można odtworzyć ważne fragmenty spotkania.

Rozszerzenie przeglądarki przechwytuje dźwięk i metadane spotkań - tytuł spotkania, nazwiska aktywnych prelegentów, dźwięk mikrofonu użytkownika i innych osób. Aktualnie LMA obsługuje przeglądarkę Chrome oraz aplikacje Zoom i Amazon Chime - wkrótce też Microsoft Teams i WebEx.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FleishmanHillard
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.