Bardzo dobre wyniki oprogramowania Endpoint GravityZone 6.6 firmy Bitdefender
Firma AV-Comparatives opublikowała wstępne wyniki przeprowadzonego w sierpniu i wrześniu tego roku testu Business Real-World Protection i wrześniowego Business Malware Protection. Są one częścią Business Main-Test Series. Pełny raport, zawierający również Performance Test i przegląd produktów, ma być dostępny w grudniu. Aby zdobyć certyfikat AV-Comparatives Approved Business Product, oprogramowanie musi uzyskać wskaźniki przekraczające 90 procent w obu testach.
Real-World Protection Test
Wyniki Real-World Protection Test opierają się na badaniach obejmujących 411 przypadków. Znalazły się wśród nich między innymi takie jak szkodliwe adresy URL. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się znakomicie, blokując wszystkie 411, a więc osiągając 100-procentowy wskaźnik ochrony.
Malware Protection Test
Malware Protection Test ocenia zdolność ochrony systemu przez program antywirusowy przed zainfekowaniem szkodliwymi plikami. Eksperci AV-Comparatives stosują przy tym następującą technologię. Wszystkie testowane pliki są skanowane przez program bezpieczeństwa. Jakiekolwiek próbki, które nie zostały wykryte przez skaner, są wprowadzane do systemu testującego (mającego dostęp do internetu lub chmury), by mogły zadziałać na przykład funkcje wykrywania behawioralnego. Jeżeli badany produkt nie zapobiega zmianom spowodowanym przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony. W tym teście zastosowano 1063 próbki malware'u. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 sprawdziło się bardzo dobrze, osiągając wskaźnik ochrony przed malware'em na poziomie 99,9 procent.
False Alarm Test
Przeprowadzono także False Alarm Test (test fałszywych alarmów) przy wykorzystaniu powszechnie używanego oprogramowania biznesowego. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 nie zanotowało ani jednego fałszywego alarmu, co jest oczywiście świetnym wynikiem.
Chcąc jeszcze lepiej ocenić poziom ochrony i jej precyzję, eksperci AV-Comparatives przeprowadzili również test fałszywych alarmów, stosując rozmaite oprogramowanie niebiznesowe. To dodatkowa informacja, zwłaszcza dla organizacji używających właśnie programów niebiznesowych, między innymi tworzonych samodzielnie. Oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 osiągnęło poziom bardzo niski, czyli wynik bardzo dobry.
Biorąc pod uwagę opublikowane na razie wyniki, można się spodziewać, że oprogramowanie Bitdefender Endpoint GravityZone 6.6 zostanie uhonorowane jako Approved Business Product.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.