Komunikaty PR

Bezpieczny i szybki dostęp do biurowca Q22 dzięki Apple Wallet

2023-12-06  |  15:46
Biuro prasowe
  • Najemcy warszawskiego biurowca Q22 mogą już korzystać z kart dostępu do budynku w Apple Wallet.
  • To innowacyjne rozwiązanie zapewnia szybki, prosty i bezpieczny dostęp do obiektu.
  • Uruchomienie kart w technologii NFC w Apple Wallet to część procesu wdrażania inteligentnego systemu Sharry do zarządzania budynkiem Q22.
  • Warszawski biurowiec to jeden z pierwszych tego typu obiektów w Unii Europejskiej, w których zastosowano tę technologię.

 

Biurowiec Q22 to siódmy najwyższy warszawski wieżowiec. Udostępniony w 2016 r. śródmiejski drapacz chmur zapewnia 54 tys. m2 powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych polskich budynków - jako jeden z pierwszych istniejących projektów biurowych w Polsce i jednocześnie pierwszy istniejący i działający obiekt w rejonie CEE, otrzymał certyfikat WiredScore oraz SmartScore, które potwierdzają zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz rozwiązań sprzyjających użytkownikom. działa tu m.in. jedyny w Polsce system podwójnych wind typu TWIN 

Najnowszą innowacją w budynku jest wdrożenie funkcjonalności Apple Wallet, które zwieńcza proces implementacji inteligentnego systemu Sharry. Nowe rozwiązanie sprawia, że Q22 jest jeszcze bardziej nowoczesnym i bardziej dostępnym dla pracowników biurowcem. Za techniczne wsparcie dla partnerów odpowiedzialnych za implementację rozwiązania odpowiadała firma SPIE Building Solutions.

– Taka nowatorska, ale niezwykle funkcjonalna technologia znacząco wpływa na komfort najemców, którzy dzięki niej w jeszcze prostszy i szybszy sposób mogą uzyskać dostęp do budynku oraz łatwiej się po nim poruszać. Wprowadzenie karty dostępu do Q22 do Apple Wallet sprawia, że otwarcie bramki wejściowej czy drzwi wymaga jedynie przyłożenia telefonu czy zegarka do czytnika – komentuje Sebastian Kroszko - Kierownik Rozwoju Biznesu w SPIE Building Solutions.

Nowoczesność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Q22 to jeden z pierwszych budynków w Unii Europejskiej, w którym wprowadzono technologię kart dostępu do obiektu w Apple Wallet. Wykorzystanie kart mobilnych NFC to rozwiązanie zapewniające przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpośrednie zaszyfrowanie dostępu na iPhonie lub Apple Watchu zabezpieczone jest dodatkowo przez FaceID lub TouchID. Karta nie może zostać w żaden sposób skopiowana, a w razie potrzeby może zostać zdalnie usunięta. Wszystko to minimalizuje ryzyko dostania się do budynku osób bez odpowiednich uprawnień.  Dodatkowym udogodnieniem jest aktywność karty nawet przy rozładowanym urządzeniu.

Wdrożenie nowego systemu było złożonym przedsięwzięciem, które wymagało zaangażowania, m.in. operatora budynku, dostawcy kart i dostawcy systemu kontroli budynku. Cały proces zakładał też kilka etapów prac, np. instalację i konfigurację czytników kart, wgranie oprogramowania czy jego odpowiednie przekonwertowanie. Efekt finalny jest bardzo zadowalający nie tylko dla wszystkich zaangażowanych we wprowadzenie nowego rozwiązania, ale przede wszystkim dla jego użytkowników – dodaje Sebastian Kroszko ze SPIE Building Solutions.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Modernizacja IT kluczem dla rozwoju polskiego przemysłu i energetyki Biuro prasowe
2024-03-04 | 11:30

Modernizacja IT kluczem dla rozwoju polskiego przemysłu i energetyki

Modernizacja IT kluczem dla pewnego rozwoju polskiego przemysłu i energetyki Gospodarka kraju może wiele zyskać na zabezpieczonym sektorze energetycznym i prężnym przemyśle. By zapewnić
IT i technologie SOFTSWISS, firma z branży IT, świętuje swoje 15-lecie
2024-03-04 | 10:00

SOFTSWISS, firma z branży IT, świętuje swoje 15-lecie

W tym roku kluczowy gracz z zakresu IT w Polsce, międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, obchodzi swoje 15-lecie. Ten światowy deweloper oprogramowania działa w branży iGaming jako
IT i technologie Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku
2024-03-04 | 01:00

Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku

Rok 2024 zwiastuje znaczące przemiany w sektorze infrastruktury serwerowej. Rynek skupia się na aspektach takich jak efektywność energetyczna, przełomowe rozwiązania w zakresie sztucznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Transport

Brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury wstrzymuje rozwój autonomicznych pojazdów. Hamulcem są także obawy o bezpieczeństwo

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców. Znowelizowanie prawa w tym obszarze resort infrastruktury zaplanował na I kwartał 2025 roku. Kolejnym wyzwaniem będzie przekonanie użytkowników do autonomicznego transportu.

Edukacja

Wpływ robotyzacji na rynek pracy będzie bardziej widoczny w ciągu dekady. To dobry czas na zaplanowanie zmian w systemie edukacji i zabezpieczenia społecznego

O automatyzacji i robotyzacji wiele mówi się w kontekście rynku pracy i zastępowania ludzi na niektórych stanowiskach, jednak obawy, że doprowadzą one do zapaści na rynku pracy i bezrobocia, wydają się przesadzone. Zdaniem ekspertów roboty częściowo odpowiedzą na problem niedoborów na rynku pracy związanych m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, a ponadto wygenerują popyt na wiele nowych stanowisk. Pozytywne skutki automatyzacji są o tyle możliwe, że jest jeszcze sporo czasu, żeby przygotować się do zmian. Powinny one obejmować m.in. kwestie podnoszenia kompetencji cyfrowych i zabezpieczenia społecznego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.