Bezpłatne oprogramowanie do zarządzania audio od Axis
Axis Communications właśnie wprowadził na rynek Axis Audio Manager Edge – rozwiązanie do zarządzania systemem audio wbudowanym w głośniki sieciowe Axis. Rozszerzone oprogramowanie, opracowane z myślą o obsłudze nawet 200 głośników w maksymalnie 20 strefach, przeznaczone jest dla małych i średnich lokalizacji, np. sklepów. Rozwiązanie jest dostępne jako bezpłatna aktualizacja dla wszystkich posiadaczy głośników sieciowych Axis.
Głośniki sieciowe Axis to kompleksowe, wysokojakościowe systemy audio, wspierające rozwiązania bezpieczeństwa, m.in. dzięki emitowaniu komunikatów głosowych. Oprogramowanie Axis Audio Manager Edge zawiera funkcje ułatwiające zarządzanie treścią, za pomocą których użytkownik może odpowiednio do potrzeb łączyć emitowane na żywo lub gotowe zapowiedzi, reklamy i tło muzyczne. Oprogramowanie umożliwia łatwą instalację, konfigurację i użytkowanie głośników, a także zawiera proste funkcje harmonogramu do cotygodniowego planowania treści.
Odrębne prawa dostępu dla administratorów, menedżerów treści i pozostałych użytkowników sprawiają, że poszczególnym osobom można przypisać tylko niezbędne uprawnienia, obniżając ryzyko błędów i nieprawidłowego działania systemu. Wbudowany system monitoringu i powiązany z nim pulpit do wyświetlania danych pozwalają szybko uzyskiwać informacje na temat ewentualnych problemów wymagających rozwiązania.
Najważniejsze cechy Axis Audio Manager Edge:
• Wbudowany system do zarządzania audio niewymagający dodatkowego sprzętu
• Zarządzanie nawet 200 głośnikami i 20 strefami
• Łączenie emitowanych na żywo i nagranych komunikatów z reklamami i tłem muzycznym
• Łatwe planowanie i konfigurowanie cotygodniowych treści
• Wbudowane funkcje umożliwiające monitorowanie stanu systemu
Dla systemów audio obejmujących więcej niż jedną lokalizację, w I kwartale 2021 r. zostanie udostępniona działająca w chmurze usługa zarządzania wieloma lokalizacjami Axis Audio Manager Center, która umożliwi rozbudowę systemu do kilku tysięcy lokalizacji.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.