Komunikaty PR

Big Cheese Studio czeka na zatwierdzenie Prospektu przez KNF

2021-09-28  |  09:45
Biuro prasowe

Big Cheese Studio, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, twórca sprzedażowego hitu – Cooking Simulator czeka na decyzję KNF w sprawie zatwierdzenia Prospektu złożonego w związku z dopuszczeniem i wprowadzeniem akcji Spółki do obrotu na głównym rynku GPW w Warszawie. Spółka planuje debiut w czwartym kwartale br. Wcześniej Studio rozważa przeprowadzenia  publicznej oferty akcji. Większościowym akcjonariuszem Big Cheese Studio jest PlayWay.

- W marcu br. złożyliśmy do Komisji Nadzoru Finansowego Prospekt  Big Cheese Studio. Liczymy, że w tym roku  dołączymy do grona spółek publicznych notowanych na rynku regulowanym GPW. Debiut na głównym rynku jest jednym z naszych najważniejszych tegorocznych celów. Rozważamy przeprowadzenie publicznej oferty akcji, a pozyskane w ten sposób środki od inwestorów przeznaczylibyśmy na rozbudowę zespołu i produkcje nowych gier – informuje Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Flagowym projektem Big Cheese Studio jest Cooking Simulator, który miał premierę 6 czerwca 2019 roku. Od tego czasu produkt jest regularnie rozwijany poprzez udostępnianie płatnych i bezpłatnych dodatków. Gra ma obecnie 83 proc. pozytywnych ocen na platformie Steam. W 2020 roku projekt został udostępniony także na Nintendo Switch i Xbox One, a w 2021 r. na Play Station 4 oraz  VR.

- Nasz Cooking Simulator, to evergreen, czyli gra o długim cyklu życia oraz wysokim potencjale sprzedażowym. Po dwóch lata od premiery gra nadal bardzo dobrze się sprzedaje -  poprawiamy kolejne wyniki kwartalne, półroczne oraz roczne. W tym unikalnym projekcie połączyliśmy trzy ważne dla graczy elementy – tworzenie, rywalizację i zabawę. Gracz tworzy dania zgodne ze sztuką kucharską oraz ma możliwość porównania nabytych w grze umiejętności z osiągnięciami innych graczy. Dzięki systematycznie wydawanym aktualizacjom, gra nieprzerwanie utrzymuje spore grono aktywnych graczy i wciąż pozyskuje nowych. Mamy graczy z USA, z Chiny i z krajów Unii Europejskiej. Patrząc na oceny i wolumen sprzedaży Cooking Simulator na PC, nasz projekt jest TOP 1 grą o gotowaniu na świecie  – dodaje Łukasz Dębski.

Od momentu premiery gry wydanych zostało dwanaście dodatków tematycznych, tzw. live ops, zwiększających widoczność w sklepie, związanych z rzeczywistymi wydarzeniami, m.in. Oktoberfest, Halloween, Modern Kitchen, czy SUPERHOT oraz trzy płatne – Cooking with Food Network, Cakes and Cookies oraz Pizza.

- To co nas cieszy to fakt, że mamy zaangażowaną społeczność, a gra daje dużo możliwości symulacji i zabawy. Podczas jednej sesji gracz spędza w grze średnio 70 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem. – komentuje prezes Big Cheese Studio.

Wraz z rozwojem działalności, produktów i kompetencji, Big Cheese Studio konkretyzuje rynek odbiorców skupiając się  na projektowaniu gier z gatunku symulatory, Tycoon oraz manager/ekonomia.

Strategia Big Cheese Studio zakłada zwiększenie liczby premier własnych oraz rozwój segmentu wydawniczego. Aktualnie spółka pracuje nad trzema własnymi grami.

Spółka zamierza produkować i wydawać gry o najwyższej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego tempa rozwoju oraz dyscyplinie kosztów wytworzenia projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju Biuro prasowe
2021-10-13 | 10:00

Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju

Skinwallet, notowana na NewConnect spółka z dziedziny obrotu dobrami cyfrowymi, przedstawia kolejne kroki realizowane w ramach ogłoszonej w czerwcu b.r. strategii rozwoju. W
Szkoła w duchu less waste
2021-09-29 | 12:10

Szkoła w duchu less waste

Dla wielu dzieci obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Według danych GUS w 2020 roku odsetek skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych wynosił 5,9% i był o ponad
Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR
2021-09-09 | 15:45

Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR

Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje

Więcej ważnych informacji

Handel

Rektor Uczelni Łazarskiego: Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga ponownych konsultacji. Wątpliwości budzi zgodność z prawem części przepisów [DEPESZA]

– W tym projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa pojawiły się całkowicie nowe przepisy, dotyczące choćby spółki pod nazwą Polskie 5G czy funduszu celowego na rzecz strategicznej sieci bezpieczeństwa. Dlatego potrzebne są ponowne konsultacje – ocenia prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Jak podkreśla, już przy poprzednich wersjach nowelizacji były zgłaszane liczne uwagi z rynku, ale zostały one uwzględnione tylko w niewielkim stopniu. Aktualna wersja projektu nadal zawiera więc szereg wad prawnych i jest wątpliwa pod kątem zgodności z międzynarodowym, unijnym, a nawet polskim prawem.

Bankowość

Kredytobiorcy rezygnują z procesów frankowych w obawie przed wysokimi kosztami. Teraz będą mogli je wytoczyć bez kosztów i opłat początkowych

– Orzecznictwo sądowe jest w tej chwili bardzo przyjazne sprawom konsumenckim – mówi Anna Lengiewicz z kancelarii LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy. W sprawach sądowych dotyczących tzw. polisolokat i kredytów frankowych szanse na wygraną sięgają nawet 80–90 proc. Jednak większość konsumentów nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać swoje pieniądze, obawiając się utraty kolejnych środków na opłacenie prawników i kosztów sądowych. W tym miesiącu ruszył dedykowany im program RePlan, który zapewnia finansowanie takich spraw. Kredytobiorca może w nim liczyć na obsługę prawną i pełne pokrycie kosztów postępowania, a wynagrodzenie zapłaci tylko w przypadku wygranej sprawy.

Transport

Drony przyszłością rynku usług transportowych. Dzięki nim przesyłki mogą być tańsze nawet o 80 procent

Na lotniskach całego świata coraz częściej wykorzystywane są drony cargo. Użycie ich do transportu nawet kilkuset kilogramowych paczek  pozwala obniżyć koszt nawet o 80 proc. Bezzałogowce są już używane między innymi w Australii do dystrybucji leków dla mieszkańców terenów wiejskich. Spółka wyspecjalizowana w transporcie dronowym działa także w Polsce, na lotnisku w Katowicach. Zdaniem analityków rynek logistyki z użyciem dronów wzrośnie w ciągu kilku lat niemal trzykrotnie.

Problemy społeczne

Kolejna pandemia może się pojawić już za sześć–osiem lat. Obecna ujawniła braki w systemie zarządzania kryzysowego

Pandemia COVID-19 pokazała, że polski system ochrony zdrowia nie jest przygotowany na kolejny kryzys o takiej skali – wskazują eksperci Instytutu Jagiellońskiego i postulują systemowe reformy. W raporcie „Jak przygotować polską ochronę zdrowia na kolejne epidemie?” rekomendują wdrożenie 100 działań niezbędnych, żeby przygotować się na wypadek kolejnego zagrożenia epidemicznego. To m.in. efektywniejsze zarządzanie kadrami medycznymi, implementacja technologii mobilnych i rozwiązań IT przydatnych w walce z pandemią, ale i opracowanie odpowiednich strategii komunikacji na czas kryzysu, aby przeciwdziałać manipulacjom opinii publicznej.