Bitdefender rozwija GravityZone
Bitdefender rozwija GravityZone
System GravityZone firmy Bitdefender jest ciągle uaktualniany. Dostawca wykorzystuje rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Pozwala to na zwalczanie wszelkiego rodzaju zagrożeń.
Bitdefender, dodał do systemu moduł Endpoint Detection and Response (EDR), wzmacniając w ten sposób swoje rozwiązanie GravityZone. Poprzez tę aktualizację dostawca chce pomóc klientom w ograniczaniu obszaru potencjalnego ataku, a także chronić systemy przed potencjalnymi zagrożeniami, regularnie wykrywając ryzyko błędnej konfiguracji oprogramowania.
Złożoność środowiska urządzeń końcowych prowadzi często do błędnej konfiguracji oprogramowania, co może zakłócić świadczenie usług i uwidocznić stopień narażenia na atak. Można temu zaradzić włączając zarządzanie ryzykiem do systemu co pozwala zespołom bezpieczeństwa ograniczać obszary ataku poprzez ciągły monitoring i zarządzanie konfiguracją. Moduł EDR systemu GravityZone pozwala firmom o ograniczonych zasobach otrzymywać alerty jednym kliknięciem.
Bitdefender wprowadził także moduł analizy ryzyka – Endpoint Risk Analytics (ERA). Większość ataków jest bowiem wycelowana we wspomniane słabości aplikacji i konfiguracji. Na przykład WannaCry Ransomware korzystał ze słabych konfiguracji i mógł być ograniczany prostymi zmianami polityki konfiguracji. Obecnie analiza ryzyka umożliwia zespołom SecOps (bezpieczeństwa) zapobieganie najbardziej powszechnym naruszeniom. Endpoint Risk Analytics pozwala administratorom na bardziej strategiczne podejście do pracy, czyli skupienie się na precyzyjnej ocenie ryzyka i jego minimalizowaniu.
Już w roku 2010 firma Bitdefender wprowadziła Active Virus Control. Obecnie technologia ta nazywa się Advanced Threat Control (ATC). Bitdefender ATC jest proaktywną dynamiczną technologią wykrywania zagrożeń opartą na procesach monitorowania i zaznaczającą podejrzane działania. System jest przy tym stale uaktualniany. Znakomite możliwości wykrywania zagrożeń przez ATC zostały udowodnione przez niezależne testy. Dotyczy to również wykrywania ransomware.
GravityZone zapewnia całościowy wgląd w system bezpieczeństwa organizacji i potencjalne zagrożenia. Nie wymagając dedykowanych serwerów i pracowników IT, pozwala na skupienie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w jednej konsoli, która znajduje się na własnym sprzęcie albo w chmurze firmy Bitdefender.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.