Komunikaty PR

Bitdefender wprowadza model usługowy MDR (Managed Detection and Response)

2020-11-10  |  01:00
Biuro prasowe

Małe i średnie firmy coraz częściej są „ogrywane” przez hakerów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak specjalistów, którzy potrafią szybko wykryć pojawiające się zagrożenia. 

Choć firmy wydają duże pieniądze na cyberbezpieczeństwo, w ubiegłym roku globalne wydatki na ten cel według Gartnera wyniosły 124 mld USD, hakerzy nadal omijają zabezpieczenia, siejąc spustoszenie w firmowych sieciach. Nie bez przyczyny dostawcy systemów bezpieczeństwa poszukują nowych, bardziej skutecznych narzędzi. Już od kilkunastu miesięcy coraz głośniej mówi się o systemach EDR (Endpoint Detection and Protection), które zmieniają reguły gry w tym segmencie rynku. Większość firm bazuje na standardowych rozwiązaniach, które reagują, kiedy wykryją złośliwe oprogramowanie. Natomiast rola systemów EDR polega na detekcji wszelkich pojawiających się w sieci anomalii. Specjaliści od bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu tego narzędzia mogą wyprzedzać działania napastników. EDR dostarcza wielu cennych informacji, aczkolwiek do ich analizy potrzebni są specjaliści. Nie wszyscy czują się na siłach lub po prostu nie znajdują czasu, aby obsługiwać tego typu narzędzia. Bitdefeneder z myślą o tej grupie użytkowników uzupełnia swoją ofertę o usługę MDR (Managed Detection and Response). Producent przejmuje na siebie wszelkie obowiązki związane z ochroną sieci i urządzeń końcowych klienta przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Bitdefender, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, a także zatrudnia wysokiej klasy specjalistów rekrutowanych do obsługi systemu. Usługa Bitdefendera obejmuje ochronę punktów końcowych, analizę sieci oraz ochronę przed phishingiem. System monitoruje zmiany w rejestrze, a także pliki i skrypty uruchamiane na punktach końcowych. Ponadto pozwala na zamykanie podejrzanych procesów, dodaje pliki do kwarantanny, przechwytuje podejrzane połączenia oraz blokuje adresy IP lub porty komunikacyjne. Realizuje również funkcje korygujące błędy popełniane przez pracowników klienta, takie jak chociażby tworzenie słabych haseł czy udostępnianie ich w niezabezpieczonych zasobach. Na uwagę zasługuje też analiza sieci Darknet prowadzona przez pracowników Bitdefendera pod kątem wycieków i upubliczniania skradzionych danych. Firma oferuje usługę MDR w trzech opcjach: Core, Advanced oraz Enterprise, różniących się pomiędzy sobą zakresem realizowanych usług.

 

  • Specjaliści od IT zatrudnieni przez MŚP realizują mnóstwo różnych zadań i nie zawsze mają czas na szczegółową analizę tego co dzieje się w sieci. Natomiast specjaliści z Bitdefendera nie tylko usuwają zagrożenia, ale udzielają wielu cennych wskazówek. Usługi MDR łączą w sobie cyberbezpieczeństwo dla punktów końcowych, analizę sieci z doświadczeniem operacyjnych centrów bezpieczeństwa, w których pracują analitycy z globalnych agencji wywiadowczych. - podsumowuje Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.