Bitdefender wprowadza model usługowy MDR (Managed Detection and Response)
Małe i średnie firmy coraz częściej są „ogrywane” przez hakerów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak specjalistów, którzy potrafią szybko wykryć pojawiające się zagrożenia.
Choć firmy wydają duże pieniądze na cyberbezpieczeństwo, w ubiegłym roku globalne wydatki na ten cel według Gartnera wyniosły 124 mld USD, hakerzy nadal omijają zabezpieczenia, siejąc spustoszenie w firmowych sieciach. Nie bez przyczyny dostawcy systemów bezpieczeństwa poszukują nowych, bardziej skutecznych narzędzi. Już od kilkunastu miesięcy coraz głośniej mówi się o systemach EDR (Endpoint Detection and Protection), które zmieniają reguły gry w tym segmencie rynku. Większość firm bazuje na standardowych rozwiązaniach, które reagują, kiedy wykryją złośliwe oprogramowanie. Natomiast rola systemów EDR polega na detekcji wszelkich pojawiających się w sieci anomalii. Specjaliści od bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu tego narzędzia mogą wyprzedzać działania napastników. EDR dostarcza wielu cennych informacji, aczkolwiek do ich analizy potrzebni są specjaliści. Nie wszyscy czują się na siłach lub po prostu nie znajdują czasu, aby obsługiwać tego typu narzędzia. Bitdefeneder z myślą o tej grupie użytkowników uzupełnia swoją ofertę o usługę MDR (Managed Detection and Response). Producent przejmuje na siebie wszelkie obowiązki związane z ochroną sieci i urządzeń końcowych klienta przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Bitdefender, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, a także zatrudnia wysokiej klasy specjalistów rekrutowanych do obsługi systemu. Usługa Bitdefendera obejmuje ochronę punktów końcowych, analizę sieci oraz ochronę przed phishingiem. System monitoruje zmiany w rejestrze, a także pliki i skrypty uruchamiane na punktach końcowych. Ponadto pozwala na zamykanie podejrzanych procesów, dodaje pliki do kwarantanny, przechwytuje podejrzane połączenia oraz blokuje adresy IP lub porty komunikacyjne. Realizuje również funkcje korygujące błędy popełniane przez pracowników klienta, takie jak chociażby tworzenie słabych haseł czy udostępnianie ich w niezabezpieczonych zasobach. Na uwagę zasługuje też analiza sieci Darknet prowadzona przez pracowników Bitdefendera pod kątem wycieków i upubliczniania skradzionych danych. Firma oferuje usługę MDR w trzech opcjach: Core, Advanced oraz Enterprise, różniących się pomiędzy sobą zakresem realizowanych usług.
- Specjaliści od IT zatrudnieni przez MŚP realizują mnóstwo różnych zadań i nie zawsze mają czas na szczegółową analizę tego co dzieje się w sieci. Natomiast specjaliści z Bitdefendera nie tylko usuwają zagrożenia, ale udzielają wielu cennych wskazówek. Usługi MDR łączą w sobie cyberbezpieczeństwo dla punktów końcowych, analizę sieci z doświadczeniem operacyjnych centrów bezpieczeństwa, w których pracują analitycy z globalnych agencji wywiadowczych. - podsumowuje Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.