Komunikaty PR

Biznes chętnie sięga po technologię RFID

2024-04-29  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.14 MB )

Przedsiębiorcy dostrzegają coraz więcej obszarów w firmach, które mogą być usprawniane i optymalizowane za pomocą systemów radiowych. By uzyskać wymierne oszczędności i zwiększyć bezpieczeństwo w łańcuchu dostaw dzięki RFID, niezbędna jest dokładna analiza potrzeb i określenie wymagań sprzętowych.

W dzisiejszych uwarunkowaniach gospodarczych, by firmy były konkurencyjne, niezbędne jest poszukiwanie oszczędności, sposobów na optymalizację procesów i budowanie zrównoważonych łańcuchów dostaw. Odpowiedzią jest technologia RFID, która przynosi wymierne korzyści. Klienci firmy ISS RFID po wdrożeniach systemów odnotowują redukcję kosztów inwentaryzacji nawet o ponad 90%, a magazynowania do 40%. Wskazują też na poprawę dokładności wysyłek o 80% i skrócenie czasu odbioru o 90%.

Potencjał technologii RFID polega na tworzeniu informacji użytecznych zarządczo dzięki naszemu oprogramowaniu, które odpowiednio przetwarza zebrane z tagów RFID dane. W zależności od zdefiniowanych potrzeb wygenerowane informacje pozwalają lepiej zarządzać firmami – podkreśla Adam Silny, prezes firmy ISS RFID i współzałożyciel Silny&Salamon.

Pozyskane informacje umożliwiają szybkie reagowania na zmiany, identyfikację punktów krytycznych, co poprawia efektywność firm np. skraca czas potrzebny na monitorowanie i kontrolowanie procesów i oznacza mniej zużytych zasobów.

Branże, które czerpią z RFID

Handel detaliczny, logistyka czy transport to przykłady branż, które coraz szerzej stosują RFID. Retail usprawnia w ten sposób procesy inwentaryzacyjne, magazynowe, wykorzystuje tę technologię w rozwiązaniach samoobsługowych typu „self check-out”, co pozwala sprawnie zarządzać towarem, magazynem, a tym samym punktem handlowym.

W logistyce i transporcie, poza lepszym zarządzaniem zasobami magazynowymi, RFID przyspiesza procesy wysyłek i dostaw. Wyklucza pomyłki związane z ręcznym skanowaniem, monitoruje i kontroluje łańcuch dostaw w czasie rzeczywistym.

Z kolei w obszarze produkcyjnym umożliwia wgląd w lokalizację i status każdego elementu w całym procesie. Rejestracja czasu, daty, poprawności przejścia produktu przez każdy poziom wytwarzania pozwala śledzić poprawność poszczególnych etapów.

Na początek pilotaż i wymiana informacji

Technologia RFID opiera się na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (etykiety, tagi), które przesyłają informacje o swoim statusie do czytnika, umożliwiając bezdotykową identyfikację. Zasięg odczytu wynosi do 15 metrów przy zastosowaniu technologii pasywnej, natomiast przy tagach aktywnych może wynieść nawet do 100 metrów.

Kluczem do udanych wdrożeń jest rozpoznanie potrzeb, dlatego zespół ISS RFID rekomenduje pilotaż, dzięki któremu można dokładnie zbadać okoliczności i dobrać optymalne znaczniki i sprzęt.

Z rozmów z osobami, które zetknęły się z RFID, wynika, że zauważalnym problemem był niewłaściwy dobór tagów, zarówno do poszczególnych produktów, jak i do środowiska, gdzie mają zachodzić procesy. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na analizę przedwdrożeniową, by już na początkowym etapie zaproponować dopasowane do wymagań i lokalnych warunków tagi i urządzenia, tj. anteny, czytniki – podkreśla Adam Silny.  

Jak się okazuje istnieje też stała potrzeba budowania wspólnej bazy wiedzy inżynierów RFID, programistów oraz specjalistów z sektora logistyki o efektach, jakie można uzyskać dzięki zebranym i przetworzonym przez oprogramowanie danym, ale również o możliwościach integracji technologii RFID z funkcjonującymi już w firmach systemami ERP, MES lub WMS.

Dofinansowania na innowacje

ISS RFID jest członkiem Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych / European Digital Innovation Hub (EDIH), punktu wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić rozwiązania Przemysłu 4.0. Już 9 maja w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się inauguracja działalności Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych, podczas której zainteresowani przedsiębiorcy dowiedzą o możliwościach skorzystania z usług wspierających cyfrową transformację. Konieczna jest rejestracja na wydarzenie, której można dokonać tutaj. 

Więcej informacji o wdrożeniach RFID oraz firmie można znaleźć na stronie www.issrfid.com oraz w na LinkedIn https://www.linkedin.com/company/issrfid/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 08:00

SAP Story: Grupa American Heart of Poland stawia na rozwój z SAP

Cyfryzacja w ochronie zdrowia dotyczy wielu obszarów. To budowa przyjaznych, dostępnych systemów i usług dla pacjentów, rozwój telemedycyny i narzędzi cyfrowych, wspierających procedury medyczne czy zaawansowana
IT i technologie Synappx Cloud Print – oprogramowanie Sharp do zarządzania drukiem w chmurze
2024-05-15 | 01:00

Synappx Cloud Print – oprogramowanie Sharp do zarządzania drukiem w chmurze

Sharp, wiodący dostawca produktów i usług w sektorze technologii biznesowych, wprowadził na rynek Synappx Cloud Print -  ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania drukowaniem w
IT i technologie Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.
2024-05-14 | 16:00

Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.

14 maja 2024: ODENSE, DANIA: Duńskie firmy: producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.