Komunikaty PR

Burza mózgów i wspólne projektowanie na odległość? Z IRIScan Desk 5 Pro to prost

2021-04-20  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.03 MB )

IRIScan Desk 5 Pro to z jednej strony przenośny skaner, który może znacząco ułatwić proces cyfryzacji dokumentów. Z drugiej zaś, dzięki wbudowanej kamerze i dołączonemu oprogramowaniu, jest to także narzędzie, które można wykorzystać do prezentacji, wspólnego notowania czy projektowania w dobie pracy zdalnej.

Przenośny skaner IRIScan Desk 5 Pro to urządzenie, którego zastosowania wykraczają poza standardową cyfryzację dokumentów czy książek. Elastyczność zapewniają tu wbudowana kamera o rozdzielczości 12 megapikseli oraz współpraca z popularnymi narzędziami do wideokonferencji, jak Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet. Scalając obraz z dwóch źródeł, ze skanera IRIScan Desk 5 Pro i kamery, można przenieść pracę na nowy poziom.

 

Urządzenie można wykorzystać w roli prezentera, by pokazać stworzone szkice czy modele. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by na bieżąco notować czy wspólnie projektować, pokazując efekty w czasie rzeczywistym. To sprawia, że można się skupić na kreatywnej, twórczej pracy zamiast walczyć z wirtualnymi narzędziami, które nie raz przegrywają pod względem wygody i prostoty ze swoimi analogowymi odpowiednikami.

 

Po zakończonej prezentacji czy warsztatach przeprowadzonych z wykorzystaniem IRIScan Desk 5 Pro można udostępnić nagranie zawierające widok z dwóch kamer. Powinno ono stanowić dobre podsumowanie dla wszystkich obecnych i jednocześnie cenne źródło wiedzy dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Na liście obsługiwanych formatów, do których można wyeksportować klip, są: MP4, AVI, FLV i WMV.

 

Oczywiście, IRIScan Desk 5 Pro w dalszym ciągu pozostaje przenośnym, składanym skanerem, który jest w stanie digitalizować materiały w formacie A3 i cyfryzować do 20 stron w ciągu minuty. Można nim rozpoznawać zeskanowany tekst (OCR) w ponad stu językach świata i eksportować go zarówno do plików tekstowych, elektronicznych publikacji (ePub), jak i audiobooków. Z wykorzystaniem możliwości sprzętu nie powinno więc być problemu.

 

Osoby zainteresowane nabyciem skanera IRIScan Desk 5 Pro znajdą go w polskich sklepach. Jest on wyceniany na około 1450 zł brutto.


Dane techniczne:

IRIScan™ Desk 5 Pro

 

  • sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus) 
  • maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
  • maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
  • szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min. 
  • rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
  • wbudowane lampy LED:  4
  • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
  • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
  • Interfejs: USB 2.0
  • zasilanie: z portu USB
  • formaty wyjściowe:
    • Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
    • e-book: ePub, 
    • wideo: AVI, MP4, FLV, WMV
  • wymiary:
    • złożony: 375 x 85 x 75 mm 
    • rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
  • waga: 800 g
  • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.